Главная » Каталог статей » ДБН

"Сквери" за ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 5. Благоустрій територій загального користування
Пункт 3. Сквери

5.3.1 План скверів розроблюють, як правило, за однією центральною віссю або за двома. У цих випадках композиційну вісь треба підкреслювати партером з парними алеями або однією центральною алеєю. Центр композиції скверу має бути підкреслений фонтаном, монументом, квітником чи клумбою. Це особливо необхідно у разі круглих, вісьмикутових або квадратних формах скверу.

5.3.2. Обов’язковий перелік елементів благоустрою скверів має включати: тверді види покриття доріжок і майданчиків, елементи сполучення поверхонь, озеленення, лави, урни і контейнери для збирання побутових відходів, освітлювальне обладнання, обладнання архітектурно-декоративного освітлювання, обладнання для паркування велосипедів.

5.3.3 Ширина головних доріг скверу, призначених для масового руху пішоходів, має складати від 3 м до 8 м, другорядні доріжки, призначені для індивідуальних прогулянок, мають ширину від 2 м до 3 м.

5.3.4 Художнє оформлення скверів можна здійснювати згідно з п.5.1.4. 5.3.5 На території парків і скверів житлового району треба розміщувати комплексні ігрові та спортивно-ігрові майданчики загального користування.

 

Визначенням класу наслідків скверу

Як встановити кількість людей постійно та періодично перебуваючих на обєкті? Сквер - упорядкована й озеленена ділянка площею від 0,02 га до 2,0 га, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населених місць, призначена для короткочасного відпочинку населення. ДСТУ 8855:2019 установлює вимоги до визначення класів наслідків (відповідальності) об’єктів - будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови) під час їх проектування та будівництва.

Сквер не відноситься до будівель і споруд, не визначайте клас наслідків.

 

Категория: ДБН | Добавил: dbn (2020-02-27)
Просмотров: 5042 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.8/4

Коментарі до "Сквери" за ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: