Різновиди підкладок під ламінат

Укладання ламінату передбачає обов'язкове використання підкладки. Вона буває різних видів. Кожен вид характеризується певними особливостями, плюсами і мінусами.

Основні функції

Підкладкою прийнято називати листовий або рулонний матеріал невеликої товщини. Його розташовують як прошарок між підставою підлоги і ламінованим покриттям. Підкладка під ламінат - багатофункціональна річ, яка вирішує відразу кілька завдань:

 • Вирівнююча підлогу. З її допомогою вдається позбутися від незначних нерівностей, наявних на підлозі, зробити поверхню більш рівною. Підкладка нівелює перепади висоти, що не перевищують 5 мм.
 • Підвищує стійкість до навантажень. Якщо під ламінатом знаходиться якісна пружна підкладка, вона створює амортизуючий ефект і мінімізує навантаження на підлогове покриття, що виникає від ходьби, від важких меблів.
 • Забезпечує звуко- і теплоізоляцію. При наявності підкладки ударний шум, що передається при ходьбі, стає менше. Втрати тепла також знижуються, якщо матеріал характеризується невисокою теплопровідністю.
 • Захищаюча від впливу вологи. Цією функцією володіють підкладки з синтетичних матеріалів. Завдяки здатності не пропускати воду, вони відмінно захищають дерев'яну основу підлоги від гниття, розмноження грибків, цвілі.

Залежно від того, з якої сировини зроблена підкладка під ламінат, перераховані властивості у неї проявляються в тій чи іншій мірі.

Пінополіетиленова

Вироби з пінополіетилену спіненого відрізняються гарною вологостійкістю, несприйнятністю до грибкових і цвілевих утворень, стійкістю до дії хімічних речовин. Коштують вони недорого.
Укладається пенополіетіленова підкладка легко, добре нівелює перепади висоти основи підлоги, непогано гасить звуки. Поряд з цим вона має певні мінусами:

 • Служить недовго. Вже через пару років матеріал спресовується, втрачає демпферну функцію, позбавляючи ламінована підлога необхідної підтримки.
 • Нагромаджує статичний заряд. Особливо це відчувається в холодну пору року, коли включають опалювальні прилади.

Важливе значення мають умови зберігання поліетиленовою підкладки. Якщо вона довго лежала під сонячними променями, відбудеться деструкція матеріалу, він зруйнується.

Пінополістирольна

З екструдованого пінополістиролу випускають різновид підкладки, що отримала назву «ізошум». Вона має форму квадратів. Головні переваги такої підкладки укладаються в наступному:

 • Відмінною здатності гасити шуми і утримувати тепло. Досягається за рахунок наявності в матеріалі повітря.
 • Жорсткості. Пінополістирольна для очистки підкладки промінается, не рветься так швидко, як пенополіетіленовие. Чи не боїться серйозних навантажень.

До мінусів відносять недостатню вирівнює здатність. Щоб уникнути деформації ламінату, покладеного на таку підкладку, необхідно заздалегідь зробити основу підлоги максимально рівним.

Серйозний мінус пінополістиролу полягає в тому, що при горінні він сприяє поширенню полум'я і виділяє небезпечні токсини. У приміщеннях з низькою пожаробезопасностью його застосування неприпустимо.

Фольгована

Виготовляється шляхом нанесення фольги на пінополіетилен або пінополістирол. Цінується за прекрасні теплозберігаючі якості і стійкість вологи. Завдяки останній властивості може застосовуватися на кухнях, у ванних кімнатах і інших вологих приміщеннях.

Недолік фольгованих виробів полягає в їх нездатності повертатися до первісної форми після навантажень. Згодом вони будуть просідати.

Пробкова

Виготовлена ​​з коркової деревини підкладка під ламінат випускається в листовому або рулонному вигляді. Крім пробки в її складі можуть бути присутні інші компоненти:

 • Гума.
 • Бітум.

Бітумно-корковий варіант виготовляється з крафт-паперу, яка покривається двома додатковими шарами:

 • Бітум.
 • коркової крихти величиною 2 мм.

Такий виріб має гарну повітропроникністю, але не намокає і не пропускає вологу завдяки бітумної прошарку.

Головним плюсом підкладки з пробки вважається відмінна пружність і здатність амортизувати удари. Вона визнана однією з найтепліших. Чудово підходить для укладання ламінату плаваючим способом, захищає замкові з'єднання від зайвих перегинів. Стійка до цвілі.

Хоча пробкові вироби не намокають і не гниють, вони мають властивість пропускати вологу. Вона може накопичуватися між підкладкою і підлогою.

Матеріал характеризується високою щільністю і непридатністю для укладання на поверхню з перепадами висоти більше 2 мм.

Пробкова підкладка є однією з найдорожчих.

Хвойна

Підкладка під ламінат на основі хвойної деревини - новинка, що має поки високу вартість. Виготовляється з тріски і стружки хвойних дерев шляхом пресування. В якості сполучного компонента виступає натуральна смола, що міститься в деревині.

Цей різновид носить другу назву «ізоплат», має такі переваги:

 • Стовідсоткової екологічністю.
 • Відсутністю «парникового» ефекту.
 • Гідними звуко-, теплоізоляційними властивостями.
 • Доброю вирівнює здатністю.
 • Спроможність добре тримати форму.

Істотний мінус - сприйнятливість матеріалу до вологи і схильність до гниття. Ще одним недоліком можна вважати відносно невисоку пружність (в порівнянні з корковими виробами).

Форма випуску хвойної підкладки - рулони і плитки. Останні рекомендується класти по діагональної схемою, фіксуючи шви будівельним скотчем.

Комбінована

В окрему категорію виділяють підкладку комбінованого типу. В її складі присутній поліетилен і пінополістирол. Таке поєднання дозволяє матеріалу добре пропускати повітря, не давати волозі проходити через верхній шар. При цьому волога відмінно відводить вологу від заснування через технологічні отвори в нижньому шарі. Решта плюси і мінуси такі ж, як у пінополістирольних і пенополіетіленовие виробів.

Інфорацію надав магазин покриттів для підлоги https://laminat-centr.com.ua/ 

Категория: Кімнати та будинку | Добавил: admin (2021-09-18)
Просмотров: 621 | Теги: Підкладка, стаття, підлога, ламінат | Рейтинг: 5.0/3

Коментарі до Різновиди підкладок під ламінат, обговорення та відгуки: