Способи альтернативного опалення будинку

Для створення затишку в домі і підтримки тепла, особливо в зимовий період, люди все частіше дивляться в бік нових технологічних досягнень. Зі зміною зовнішньополітичного курсу України змінилася і політика енергозбереження в промисловості та громадському будівництві. Твердопаливні котли виходять на перше місце серед ефективних опалювальних систем. І все впевненіше займає гідне місце дорогі системи альтернативного опалення будинку, за допомогою яких можна отримати дешеве природне тепло. На них у цьому сезоні очікується справжній бум.

До альтернативного опалення відносять системи, які працюють з поновлюваними джерелами енергії. Вартість деяких установок непомірно висока, і розглядати їх як джерела індивідуального опалення не варто. Але багато системи все частіше встановлюються в приватних будинках.

Котли на біопаливі


В якості біопалива виступають деревні тріски, пресовані відходи деревообробки, рослини, органічні відходи. Котли, що працюють на такому паливі, передбачають його автоматичну подачу, що спрощує їх використання. Цей вид альтернативного опалення на даний момент є найбільш поширеним в нашій країні. Ефективність їх встановлення доведено на тваринницьких та енергобіологічних комплексах.

Теплові насоси


З їх допомогою можна акумулювати тепло з води, повітря і землі. Принцип роботи полягає в тому, що розсіяне тепло за допомогою насоса концентрується в будинку. Крім того, подібні системи альтернативного опалення можуть працювати і для кондиціонування приміщень. Основним недоліком цього виду опалення можна назвати дорожнечу обладнання.

Сонячні колектори


Опалення будинку за допомогою сонячних панелей - це досить дороге задоволення, тому найчастіше сонячну енергію використовують для вироблення енергії, і вже її залишки перетворять в тепло. Але якість опалення таким способом залежить від інтенсивності сонячних променів, а тому слід врахувати, що в похмуру погоду і вночі колектори не зможуть працювати. Найефективніше використовувати сонячні панелі влітку .

Інфрачервоне випромінювання


Як альтернативне опалення будинку інфрачервоні обігрівачі давно вже стали звичними системами. Вони відносяться до енергозберігаючих приладів, оскільки не нагрівають повітря , за рахунок чого зберігається частина енергії. Крім того, вони безпечні, не впливають на вологість в приміщенні і не зменшують кількість кисню.

Система «тепла підлога»


Вони бувають електричними і водяними за способом отримання енергії. Водяна підлога працює за принципом радіаторного опалення, тобто під покриття укладаються труби, по яких проходить гаряча вода. Електричні теплі підлоги ділять на кабельні та плівкові. Їх можна ефективно застосовувати як альтернативне опалення будинку або квартири.
О разновидностях теплых полов.
Категория: Енергозбереження | Добавил: admin (2015-07-22)
Просмотров: 1479 | Теги: збереження енергії, котли, види, опалення | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Способи альтернативного опалення будинку, обговорення та відгуки: