Конструктивні Характеристики Будинків залежно від їхнього Ступеня Вогнестійкості

Ступінь вогнестійкості - нормована характеристика вогнестійкості будівель і споруд, яка визначається межами вогнестійкості основних будівельних конструкцій і межами поширення вогню по цих конструкціях, відповідно.

Всі будівлі і споруди поділяються на вісім ступенів вогнестійкості, які встановлюються в залежності від призначення, категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою будівлі, його висоти (поверховості), площі поверху в межах протипожежного відсіку і т.д.

Конструктивні характеристики будинків залежно від їхнього ступеня вогнестійкості

Ступінь вогнестійкості І, ІІ

Будинки з несучими та огороджувальними конструкціями з природних або штучних кам’яних матеріалів, бетону, залізобетону із застосуванням листових і плитних негорючих матеріалів.
 

Ступінь вогнестійкості ІІІ

Будинки з несучими та огороджувальними конструкціями з природних або штучних кам’яних матеріалів, бетону, залізобетону. Для перекриттів дозволяється застосовувати дерев’яні конструкції, захищені штукатуркою чи негорючими листовими, плитними матеріалами. До елементів покриттів не ставляться вимоги щодо межі вогнестійкості, поширення вогню, при цьому елементи горищного покриття з деревини повинні мати вогнезахисну обробку
 

Ступінь вогнестійкості ІІІа

Будинки переважно з каркасною конструктивною схемою.
Елементи каркаса – з металевих незахищених конструкцій.
Огороджувальні конструкції – з металевих профільованих листів або інших негорючих листових матеріалів з негорючим утеплювачем.

 

 

Ступінь вогнестійкості ІІІб

Будинки переважно одноповерхові з каркасною конструктивною схемою.
Елементи каркаса – з деревини, підданої вогнезахисній обробці. Огороджувальні конструкції виконують із застосуванням деревини або матеріалів на її основі. Деревина та інші матеріали огороджувальних конструкцій мають бути піддані вогнезахисній обробці або захищені від дії вогню і високих температур.

 

Ступінь вогнестійкості IV

Будинки з несучими та огороджувальними конструкціями з деревини або інших горючих матеріалів, захищених від дії вогню і високих температур штукатуркою або іншими листовими, плитними матеріалами. До елементів покриттів не ставляться вимоги щодо межі вогнестійкості й межі поширення вогню, при цьому елементи горищного покриття з деревини повинні мати вогнезахисну обробку.

 

Ступінь вогнестійкості IVa

Будинки переважно одноповерхові з каркасною конструктивною схемою.
Елементи каркаса – з металевих незахищених конструкцій.
Огороджувальні конструкції – з металевих профільованих листів або інших негорючих матеріалів з утеплювачем.

 

Ступінь вогнестійкості V

Будинки, до несучих і огороджувальних конструкцій яких не ставляться вимоги щодо межі вогнестійкості та межі поширення вогню.

Приклад розрахунку

Визначення ступеню вогнестійкості 3-х поверхової громадської будівлі, з площею поверху 50 × 25 м. Відстань до сусідньої виробничої будівлі III ступеня вогнестійкості 12 м.

Відповідно до таблиці 10.2 ДБН В.2.2-9:2018 «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення» дана будівля може відноситься до I, II або IIII ступеню вогнестійкості, в зв'язку з тим, що поверховість будівлі згідно техзавдання не вище 5-ти поверхів, з площею протипожежного відсіку 1250 м2, що не вище регламентованих для даних ступенів вогнестійкості будівель і даної поверховості.

Мінімальна протипожежна відстань між громадським та виробничим будівлями регламентується таблицею 1 додатка 3.1 ДБН 360-92 **. Згідно п.1 додатка 3.1 ДБН 360-92 ** мінімальна протипожежна відстань між двома розглянутими будинками має бути не менше 12 м, що відповідає умовам розглянутого нами прикладу.

Висновок. Ступінь вогнестійкості громадської будівлі - III.

Таблиця 10.2, ДБН В.2.2-9:2018

Джерела:

Категория: Основи проектування | Добавил: admin (2023-10-07)
Просмотров: 50131 | Теги: конструкції, вогнестійкість, безпека | Рейтинг: 4.8/13

Коментарі до Конструктивні Характеристики Будинків залежно від їхнього Ступеня Вогнестійкості, обговорення та відгуки: