Допустимих відстані між сусідніми будинками, відстані до межі та протипожежні розриви в 2024

Текст розяснення з питання допустимих відстаней між сусідніми будинками, де за основу взято матеріали ДБН Планування та забудова територій:
Згідно зі ст. 5 Закону України "Про основи містобудування" при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва.

Протипожежні розриви між будівлями і спорудами

 • 6.1.22 У великих містах, при розміщенні 9-16 та більше поверхових житлових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, відстань від фасадів багатоповерхового будинку, що зводиться, до меж земельних ділянок садибних будинків приймається не менше 20 м, а до стіни найближчого садибного будинку – не менше висоти будинку, що зводиться.
 • 6.1.22 При розміщенні багатоквартирних житлових будинків поверховістю від 4 поверхів до 8 поверхів суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, відстань від фасадів багатоквартирного будинку, що зводиться, до меж земельних ділянок садибних будинків слід приймати не менше 15 м, а до стіни найближчого садибного будинку – не менше висоти будинку, що зводиться, для багатоквартирних будинків до 3 поверхів відстань від фасадів до меж земельних ділянок – не менше 10 м для забезпечення проїзду пожежних машин.
 • 6.1.24 Мінімальні розміри житлових кварталів та внутрішньоквартальних просторів у групах житлових будинків, кварталів - забезпечення відстані між фасадами (довгими сторонами) з вікнами протилежно  розташованих будинків не менше 15 м при забудові до 4 поверхів, 20 м – при забудові більшої поверховості (побутовий розрив) та протипожежними вимогами.
 • 6.1.41 При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.
 • 6.1.41 Для новї садибної та дачної забудови відстань від межі слід встановлювати не менше 3 м.
 • 6.1.41 Відстань від межі суміжної земельної ділянки до стовбурів дерев, які висаджуються, має бути від 4 м до 6 м в залежності від величини крони (але не менше 1/2 діаметра крони дерева), а до кущів – 1,0 м.
 • 6.1.41 Допустимі відстані від житлових будинків до господарських будівель і споруд наведені в таблиці:відстань до господарських будівель
 • 7.6.6 Розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських виробничих об’єктів і комплексів до
  меж житлової забудови визначаються у відповідності з вимогами ДСП 173-96.

Будівельні норми відстані від межі чи будинка сусіда

 • 9.9 Відстань від будинків і меж земельних ділянок установ та організацій громадського обслуговування слід приймати не меншою ніж та, що наведена у таблиці:
  відстань до установвідстань до установ

Всі подробиці ви знайдете тут DBN.co.ua/load/normativy/dbn/b_2_2_12/1-1-0-1802

Категория: Цікаво | Добавил: siknod (2024-01-21)
Просмотров: 29294 | Теги: розяснення, ДБН, закон, будинок, сусід | Рейтинг: 4.3/17

Коментарі до Допустимих відстані між сусідніми будинками, відстані до межі та протипожежні розриви в 2024, обговорення та відгуки: