Будівельні креслення та Розріз: Те, що потрібно знати.

Вертикальні перерізи будівель, проектовані на вертикальну площину, називають розрізами, які разом із планами дають уявлення про висоту приміщення, конструкції стін і міжповерхових перекриттів та їх розміри, про розміщення сходів. У розрізах розкривають взаємозв’язок приміщень, характерні особливості архітектурно-конструктивних рішень. На доповнення до них у більш крупному масштабі виконують окремі вузли і деталі.


При виконанні розрізів на кресленнях плану вказують місце і напрям лінії розрізу. Масштаби розрізів узгоджують із масштабами планів і фасадів. На розрізах вказують усі вертикальні розміри (відмітки) приміщень і окремих конструкцій.
Для виявлення внутрішньої архітектури приміщень роблять два розрізи – поздовжній і поперечний. Поздовжній розріз виконують вздовж будинку, в характерному місці, а поперечний – перпендикулярно до нього.


Для одержання точнішого об’ємно-просторового уявлення про проектований об’єкт використовують перспективний метод зображення. Перспектива дає можливість зобразити об’єкт таким, яким ми його бачимо в дійсності, виявляє глибину простору і характер середовища, яке оточує майбутню будівлю.


Кошториси на будівництво об’єкта складають на основі норм, викладених у ДБН, частина IV “Кошторисні норми”. Кошторис враховує всі витрати в гривнах, пов’язані із спорудженням будівлі, вартістю матеріалів і конструкцій, а також витрати, пов’язані з експлуатацією машин і зарплатою робітників. У кошторисі враховується вартість проектно-розвідувальних робіт, які передують спорудженню будівлі. Кошторис дає повне уявлення про загальну вартість споруджуваного об’єкта. На його основі підраховують окремі техніко-економічні показники проекту (наприклад, вартість 1 м 3 будівлі).

Категория: Зображення частин будівель на кресленнях |
Просмотров: 12963 | Теги: розріз | Рейтинг: 5.0/5

Коментарі до Будівельні креслення та Розріз: Те, що потрібно знати., обговорення та відгуки: