Коротка історія віконних жалюзі: віконне оздоблення яке зохопило світ

Хочете дізнатися про історію жалюзі? На початку 1800-х років перші жалюзі були виготовлені вручну з дерева. Тоді ви могли керувати ними вручну за допомогою шківу та шнура. Це забезпечувало оселю від проникнення холоду в зимові місяці. Сьогодні жалюзі для вікон виготовляються з абсолютно різних матеріалів та стали набагато практичніші та навіть трошечки автоматичними.

Про жалюзі

Протягом століть люди використовували жалюзі. У стародавньому світі їх виготовляли з дерева або бамбука, які використовували для захисту людей від прямих сонячних променів. Крім того, ці штори пропускали світло. І це може бути дуже корисним, коли надворі стемніло.

Сучасні жалюзі виготовляються з різних матеріалів, серед яких:

  • Вініл
  • Алюміній
  • Тканина
  • Деревина

Крім того, ці жалюзі бувають різних кольорів. Щоб вони поєднувалися з будь-якою схемою декору приміщення. При цьому забезпечуючи конфіденційність та ізоляцію від холодної погоди та сонця. Віконні жалюзі додадуть вашому дому нотку стилю. Водночас зберігають цінність, захищаючи вікна від пошкоджень та зносу з часом.

Історія жалюзі довга і захоплююча. Крім технологічного прогресу, який робить будинок сучасним, жалюзі модернізували будинок. Вони також різко розвинулися з моменту їх появи на сцені.

Ви коли-небудь замислювалися, коли були винайдені жалюзі? Та хто це зробив?

Вперше жалюзі з’явилися в 1769 році. Англієць Edward Bevan запатентував перші в історії венеціанські жалюзі.

Жалюзі були винайдені, коли він виявив, що можна регулювати потрапляння світла в кімнати. Це робілося розміщенням дерев’яних планок на алюмінієвій рамі в різних позиціях, різної довжини та на різній відстані.

Джон Гемпсон з Нового Орлеана вніс корективи в цей винахід у 1841 році. 

Коли люди почали використовувати жалюзі?

У 1769 році не було такої технології, доступної під час винаходу цих заслонок. Проте з роками відомі нам сьогодні жалюзі вдосконалюються.

Протягом століть жалюзі були частиною домашнього декору і служать багатьом практичним цілям. Крім того, вони також використовуються для підкреслення загального вигляду будинків в Америці та Європі.

Хто винайшов жалюзі?

Венеціанці підглянули за віконними конструкціями на Сході під час своїх торгових поїздок. Потім вони перейняли цю обробку вікон до Венеції. Справжній винахідник цих зараз популярних предметів невідомий. Таким чином, у цих конструкціях використовувалася більш примітивна форма планок або жалюзі, ніж наприклад тканинні панелі. Винахід жалюзі для вікон – загадка минулого. 

Стародавнім єгиптянам також приписують створення перших віконних жалюзі. Сильна спека і часті сильні піщані бурі пов’язані з життям у пустелі. Ці умови спонукали єгиптян знайти спосіб зберегти свої житла прохолодними. А також, щоб берегтися від піщаних вітрів. Вони виявили, що вони можуть створювати барєри для отворів у своїх будинках, змочуючи смужки тканини. Потім розставивши їх у вікна.

Історія віконних жалюзі

Історія жалюзі в Китаї

У цей же період китайці почали закривати свої вікна стеблами бамбука. Ці стебла бамбука були зв’язані разом, щоб утворити готовий шматок, який був достатньо довгим, щоб забезпечити:

  • Конфіденційність
  • Захист від стихії
  • Контроль освітлення

Винахід жалюзі в Римі

У міру розвитку Римської імперії її громадяни також потребували способів закривати свої вікна. Римляни розробили жалюзі з тканинних планок, які перекривали одна одну. Їх жалюзі легко зробити та встановити. Таким чином, він забезпечує конфіденційність, теплоізоляцію і світлофільтрацію стали жалюзі.

Після винаходу венеціанських жалюзі вони швидко захопили решту Європи. У той період в церкві Святого Петра в Римі були встановлені венеціанські жалюзі. Тоді венеціанські жалюзі стали стандартом оздоблення вікон на всьому європейському континенті.

Американська Ера

Модернізація венеціанських жалюзі відбулася в Америці. Це почалося, коли колоністи з Європи привезли з собою жалюзі. Потім американці вдосконалили ці вікна, щоб вони відповідали спорудженим ними конструкціям. Крім того, щоб відповідати різному клімату Нового Світу.

Ви коли-небудь замислювалися, коли жалюзі стали популярними?

Однак лише на початку 1940-х років алюмінієві жалюзі почали виробляти масово. Таким чином, це робить їх однім з найпопулярніших оздоблень вікон у Сполучених Штатах.

Ну, виявляється, до 1950 року були винайдені вертикальні жалюзі. Потім вони незабаром замінили будь-який інший тип віконного покриття. У 70-х роках люди любили використовувати міні-жалюзі. Тому що ці жалюзі мали дуже вузькі смуги замість горизонтальних планок, як більшість інших.

До 1980 року вінілові міні-жалюзі замінили алюмінієві з більш сучасним виглядом. У той період вертикальні жалюзі були вибором номер один для оздоблення вікон. Тому що тоді була конкуренція на вінілові міні-жалюзі. Промислова революція принесла масове виробництво і зробила простіше і дешевше виготовляти жалюзі.

Однак на цьому нововведення з жалюзі не зупинилося. Оскільки американці пожинали переваги надійної економіки, стало доступно більше стилів і кольорів жалюзі.

Вони стали популярним вибором для будинків з великими вікнами та розсувними скляними дверима, а також для вікон офісних будівель.

Наші попередні публікації

Вцілому ми вже досить багато писали про жалюзі. Про їх особливості які впливають на вибір при покупці тут. Давали огляд для типу пліссе в статті. Аж цілих два дослідження про кухню тут і тут та ванну кімнату ось тут

Та маємо аж два стандарти на цю тему:

  1. ДСТУ EN 1627:2014 Вікна, двері та жалюзі. Тривкість щодо зламування. Класифікація та технічні вимоги
  2. ДСТУ EN 13124-2:2006 Вікна, двері та жалюзі Стійкість до вибуху Метод випробування
 
Категория: Дизайн | Добавил: admin (2022-05-09)
Просмотров: 605 | Теги: жалюзі, оздоблення вікон, Історія, ремонт, стаття | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Коротка історія віконних жалюзі: віконне оздоблення яке зохопило світ, обговорення та відгуки: