Як замішати клей для плитки правильно?
Знову час робити ремонт? Плитку вибрали, клей купили, поверхню підготували. Що далі? А далі уважно читаємо інструкцію! 5 порад із власного досвідуОдним з найпопулярніших матеріалів для обробки стін у ванній та кухні у 2021 році є керамічна плитка та її різновиди. Плитку, керамограніт чи штучний камінь часто використовують і як підлогове покриття, і як облицьовуваний матеріал. Кріпиться керамічна плитка на поверхню, що обробляється, за допомогою клейових сумішей. Інструкція з замішування клею зазвичай знаходиться на упаковуванні, але ми все ж таки розповімо про деякі тонкощі, які допоможуть приготувати плитковий клей якісним. На цьому полі помилка може коштувати дуже дорого.
Останнього разу для власного ремонту ми обрали будівельні матеріали «Полімін» оскільки вони найкраще відповідають співвідношенню ціна-якість в Україні. Для укладки керамограніту вибрали клейову суміш П-14 оскільки вона має гарний показник міцності на відрив — не менше 1,2 МПа. Підготовка до замішування клеюПідготовка основи проводиться згідно з рекомендаціями ДСТУ-Н Б В.2.6-212 та ДСТУ-Н Б А.3.1-23. Насамперед перевіряють стан суміші. Вона повинна бути сухою, кімнатної температури та без грудок. Перевірте термін придатності на упаковування. Зазвичай він становить 12 місяців з дати виробництва, якщо упаковка не пошкоджена та зберігалася у сухому приміщенні. Місткості для замішування також повинні бути чистими, в них не повинно бути залишків клею, що засох, після попереднього замішування. Якщо кількість клею невелика, замішування можна проводити за допомогою кельми (мастерка), але набагато швидше та ефективніше скористатися насадкою-міксером для електродриля (модель для цементного розчину). Пам'ятайте, що при замішуванні клею може утворюватися велика кількість пилу на основі цементу, тому рекомендується користуватися респіратором. Не зайвими будуть захисні рукавички, а також окуляри оскільки суміш має лужні властивості. Готувати клей краще в робочому одязі, який не шкода зіпсувати, оскільки сліди клею досить складно видаляються з тканини.
Як правильно розвести клей для плитки?Визначте кількість клею, яку ви хочете приготувати можна за рекомендаціями на упаковці. Для приклеювання звичайної плитки на рівну підготовлену поверхню 1 мішку на 25 кг вистачить на 6 кв.м. плитки. Керуючись інструкцією виробника, розрахуйте скільки потрібно води на необхідну порцію клею. Залийте воду у чисту ємність. Поступово всипайте сухий клей у воду, одночасно розмішуючи суміш дрилем із міксером. Клею потрібно дати трохи постояти 3-5 хвилин, а потім перемішати ще раз після чого почати використання. При виборі ємності визначте швидкість вашої роботи, щоб суміш не простоювала.
Зазвичай дотримуючись рецепту виробника ви отримаєте потрібну консистенцію клею. Якщо плитка неглазурована, вона вбирає вологу швидше, тому клей наносять також і на неї невеликим шаром 1-2 мм. Якщо основа суха та швидко забирає вологу з суміші — змочіть її водою або використовуйте більш вологу суміш.
Як перевірити консистенцію плиткового клею?Щоб перевірити консистенцію клею потрібно взяти невелику кількість на шпатель та перевернути його догори, щоб грудка клею звисала над відром. Якщо він швидко впаде — то значить, що води додали більше потрібного. Розбавте розчин сухою сумішшю та знову перемішайте. Як самому зробити клей для плитки швидко?Якщо з якихось причин ви не бажаєте використовувати плитковий клей, який продається в магазинах, його можна приготувати самостійно. Для цього вам знадобиться дрібний чистий пісок, цемент, клей ПВА та вода. Спочатку змішують 3 до 1 — пісок із цементом. Потім готують суміш води з клеєм 10 до 1. Суху суміш розмішують поступово вливаючи воду з ПВА. Після приготування клей потрібно швидко використати доки ПВА не засох. Клейка здатність і міцність саморобного клею досить висока, але заводський клей за цими параметрами все ж таки краще.
Де придбати суміш?Як завжди порада по купівлі будівельних матеріалів зводиться до 3-х варіантів:
Вдалих покупок та надійного кріплення! | |
Просмотров: 4748 | | |
Коментарі до Як замішати клей для плитки правильно?, обговорення та відгуки: | |