Як замішати клей для плитки правильно?

Знову час робити ремонт? Плитку вибрали, клей купили, поверхню підготували. Що далі? А далі уважно читаємо інструкцію!

5 порад із власного досвіду

Одним з найпопулярніших матеріалів для обробки стін у ванній та кухні у 2021 році є керамічна плитка та її різновиди. Плитку, керамограніт чи штучний камінь часто використовують і як підлогове покриття, і як облицьовуваний матеріал. Кріпиться керамічна плитка на поверхню, що обробляється, за допомогою клейових сумішей. Інструкція з замішування клею зазвичай знаходиться на упаковуванні, але ми все ж таки розповімо про деякі тонкощі, які допоможуть приготувати плитковий клей якісним. На цьому полі помилка може коштувати дуже дорого.

Порада №1: Кожен виробник сумішей пропонує ряд універсальних та спеціалізованих товарів під кожен тип плитки, покриття та умови роботи. Краще обрати спеціальну суміш для вашого випадку.

Останнього разу для власного ремонту ми обрали будівельні матеріали «Полімін» оскільки вони найкраще відповідають співвідношенню ціна-якість в Україні. Для укладки керамограніту вибрали клейову суміш П-14 оскільки вона має гарний показник міцності на відрив — не менше 1,2 МПа.

Як Замішати Клей для Плитки Правильно

Підготовка до замішування клею

Підготовка основи проводиться згідно з рекомендаціями ДСТУ-Н Б В.2.6-212 та ДСТУ-Н Б А.3.1-23.

Насамперед перевіряють стан суміші. Вона повинна бути сухою, кімнатної температури та без грудок. Перевірте термін придатності на упаковування. Зазвичай він становить 12 місяців з дати виробництва, якщо упаковка не пошкоджена та зберігалася у сухому приміщенні. Місткості для замішування також повинні бути чистими, в них не повинно бути залишків клею, що засох, після попереднього замішування.

Якщо кількість клею невелика, замішування можна проводити за допомогою кельми (мастерка), але набагато швидше та ефективніше скористатися насадкою-міксером для електродриля (модель для цементного розчину).

Як Замішати Клей для Плитки Правильно

Пам'ятайте, що при замішуванні клею може утворюватися велика кількість пилу на основі цементу, тому рекомендується користуватися респіратором. Не зайвими будуть захисні рукавички, а також окуляри оскільки суміш має лужні властивості. Готувати клей краще в робочому одязі, який не шкода зіпсувати, оскільки сліди клею досить складно видаляються з тканини. 

Порада №2: Перед початком замішування точно переконайтеся, що у вас все готово та не буде відволікаючих факторів. Важливо, щоб клей був "свіжим". Затримка на пару години або надлишок клею після роботи потім стане у велику проблему з його утилізацією.

Як правильно розвести клей для плитки?

Визначте кількість клею, яку ви хочете приготувати можна за рекомендаціями на упаковці. Для приклеювання звичайної плитки на рівну підготовлену поверхню 1 мішку на 25 кг вистачить на 6 кв.м. плитки. Керуючись інструкцією виробника, розрахуйте скільки потрібно води на необхідну порцію клею. Залийте воду у чисту ємність. Поступово всипайте сухий клей у воду, одночасно розмішуючи суміш дрилем із міксером. Клею потрібно дати трохи постояти 3-5 хвилин, а потім перемішати ще раз після чого почати використання. 

При виборі ємності визначте швидкість вашої роботи, щоб суміш не простоювала.

Порада №3: Не варто встановлювати занадто високі обороти на дрилі, інакше клей розбризкується, і в ньому може утворитися безліч бульбашок повітря, які погіршать адгезію і міцність.

Як Замішати Клей для Плитки Правильно

Зазвичай дотримуючись рецепту виробника ви отримаєте потрібну консистенцію клею. Якщо плитка неглазурована, вона вбирає вологу швидше, тому клей наносять також і на неї невеликим шаром 1-2 мм. Якщо основа суха та швидко забирає вологу з суміші — змочіть її водою або використовуйте більш вологу суміш.

Порада №4: Краще придбати будівельні матеріали в надлишку і здати зайве в магазин протягом 14 днів (іноді більше) ніж втрачати час на «докупку» необхідного вже в процесі роботи.

Як перевірити консистенцію плиткового клею?

Щоб перевірити консистенцію клею потрібно взяти невелику кількість на шпатель та перевернути його догори, щоб грудка клею звисала над відром. Якщо він швидко впаде — то значить, що води додали більше потрібного. Розбавте розчин сухою сумішшю та знову перемішайте.

Як Замішати Клей для Плитки Правильно

Як самому зробити клей для плитки швидко?

Якщо з якихось причин ви не бажаєте використовувати плитковий клей, який продається в магазинах, його можна приготувати самостійно. Для цього вам знадобиться дрібний чистий пісок, цемент, клей ПВА та вода.

Спочатку змішують 3 до 1 — пісок із цементом. Потім готують суміш води з клеєм 10 до 1. Суху суміш розмішують поступово вливаючи воду з ПВА. Після приготування клей потрібно швидко використати доки ПВА не засох.

Клейка здатність і міцність саморобного клею досить висока, але заводський клей за цими параметрами все ж таки краще.

Порада №5: Одного разу знадобилося підклеяти невеличку ділянку і цей рецепт став у пригоді. Але якщо плитка буде під активним навантаженням то краще обрати спеціалізовану суміш.

Де придбати суміш?

Як завжди порада по купівлі будівельних матеріалів зводиться до 3-х варіантів:

  1. На сайті виробника — це найкращі ціни, свіжа сировина та можливість отримати знижку при великому замовленні.
  2. В будівельних гіпермаркетах — там можна все «помацати та понюхати», але втратите час на дорогу. 
  3. На ринку або найближчому магазині — завжди обмежений вибір та високі ціни, але часто виручає в останній момент.

Вдалих покупок та надійного кріплення!

Категория: Кімнати та будинку | Добавил: admin (2021-09-14)
Просмотров: 2741 | Теги: стаття, платка, суміш, Полімін, клей | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Як замішати клей для плитки правильно?, обговорення та відгуки: