Відомості про будівельне проектування

Будь-який витвір рук людських, у тому числі будівлю чи споруду, можна за допомогою олівця і лінійки накреслити, зобразити на папері або на електронних носіях інформації. Це робиться для проектування (моделювання) майбутньої будови.
Для зображення будівель і їх частин меншою величиною, але пропорційною до заданих розмірів, служать масштаби. У практиці будівельного проектування застосовують різні масштаби від 1:1 до 1:5000 але найчастіше використовують 1:25; 1:50; 1:100.

Конструкції будівель можуть бути виконані з найрізноманітніших матеріалів: дерево, природний камінь, цегла, бетон і залізобетон, метал та пластмаси. Для зображення на кресленнях застосовуваних матеріалів існують умовні позначення.
Спеціальними умовними позначеннями зображають окремі елементи і самих будівель, і зовнішнього благоустрою забудовуваної території.
Щоб будь-яка людина могла правильно прочитати чи виконати необхідне креслення, ввели єдину систему умовних позначень і масштабів при виконанні креслень. Існує спеціальний стандарт, яким встановлено вимоги до будівельних креслень.

Будівництву будь-якого об’єкта чи комплекса передує проектування. Проектуванням будівельних об’єктів займаються проектні організації різного профілю.
Проектну документацію складають за єдиними правилами, які визначені Єдиною системою конструкторської документації (ЄСКД).

Для будівельного виробництва додатково до ЄСКД прийнята ще й Система правил виконання проектної документації з будівництва (СПДБ).
Категория: Зображення частин будівель на кресленнях | Добавил: pedchenko (2010-11-13)
Просмотров: 4829 | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Відомості про будівельне проектування, обговорення та відгуки: