Вимоги до вентиляції в місцях з великою концентрацією людей

У приміщеннях, де знаходяться люди, має бути налаштована система вентиляції. Це факт який підтвердить будь-який інженер-будівельник.  Її роль полягає у поповненні приміщення киснем, відведенні “відпрацьованого” повітря, неприємних запахів та потенційних шкідливих речовин, які можуть міститися у повітрі.

Особливо важливою правильно влаштована вентиляція стає у тих місцях, це може одночасно перебувати багато людей. Це концертні зали, магазини, кафе, розважальні комплекси, казино, зали, де встановлені 777 ігрові автомати та інше.

Чим регулюються вимоги до вентиляції приміщень

В Україні діє Національний стандарт, у якому прописані конкретні вимоги до створення вентиляційних систем у громадських будівлях. Цей стандарт вільно розповсюджується в інтернеті, знайти його текст можна за номером ДСТУ Б EN 13779:2011. (ДСТУ Б EN 13779:2011 Вентиляція громадських будівель. Вимоги до виконання систем вентиляції та кондиціонування повітря (EN 13779:2007, IDT))

Використання даного стандарту необхідне для:

  • організації всередині приміщення сприятливого для людини мікроклімату з чітко встановленими показниками;

  • визначення потрібних даних та показників при плануванні будівництва відповідних приміщень;

  • мінімізація негативного впливу на внутрішнє середовище та екологічну ситуацію;

  • оптимізація споживання електроенергії для досягнення потрібного мікроклімату.

Таким чином, використання стандарту передбачається при проєктуванні, спорудженні та експлуатації громадських будівель. Для житлових будівель існує інший стандарт за номером 15242. На відміну від нього, Національний стандарт вентиляції громадських будівель передбачає вимоги до приміщень, у яких може знаходитися велика кількість людей одночасно. Зрозуміло, що за таких умов вентиляція має бути значно потужнішою та дублюватися на випадок будь-яких поламок.

Які вимоги існують до вентиляції у місцях скупчення людей

Перш за все, вищевказаний Стандарт зазначає, що не розглядає системи природної вентиляції. Адже у ситуаціях, де можлива потенційна шкода здоров’ю та життю людей - має існувати контрольована та передбачувана система подачі повітря.

Стандарт визначає кілька систем вентиляції, які можуть застосовуватися:

  • витяжна;

  • припливна;

  • комбінована.

Вентиляційна система має забезпечувати провітрювання всього об’єму приміщення. Кількість повітря, яку забезпечує вентиляція, розраховується орієнтовно на потенційну кількість людей у приміщенні.

За відсутності додаткових джерел шкідливого впливу на повітря (виробництва, зберігання лаків, фарб, побутової хімії) стандарти встановлюють такі показники:

  • 30 м2/год - за умови, що на людину виділяється до 20 м2;

  • 20 м2/год - якщо на одну людину припадає більша територія;

  • 60 м2/год - за умови повної відсутності природної вентиляції.

Також для створення здорового мікроклімату у місцях скупчення людей може застосовуватися кондиціонування повітря. Це може бути підтримка у приміщенні не тільки сталого температурного режиму. Але й параметрів вологості, шляхів руху повітря, прийнятних для людей, що перебувають у приміщенні. 

 

Категория: Микроклімат | Добавил: admin (2023-06-27)
Просмотров: 251 | Теги: монтаж, вентиляція, стаття | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Вимоги до вентиляції в місцях з великою концентрацією людей, обговорення та відгуки: