Тренд доступності: чи вигідно бізнесу бути інклюзивним?

Що важливо знати про те, як бізнес намагається адаптуватись під вимоги людей з інвалідністю

человек в коляске

Питання інклюзивності та пристосування просторів, вулиць, транспорту для людей з інвалідністю в Україні почали піднімати  лише зараз, а ініціатива пристосування просторів виходить від бізнесу та меценатів у більшій мірі, ніж від держави. Ми відвідали онлайн-конференцію "Тренд доступності: дискусія з бізнесом про вигоду від інклюзії", щоби глибше розібратися в цьому питанні. І ось про що ми дізналися. 

Так, наприклад, кінотеатри мережі "Планета Кіно" із самого початку будувались у повній відповідності до норм ДБН, які є обов'язковими та включають у себе вимоги до адаптації приміщень для маломобільних людей. Логічно, що за додержання норм зали мали б бути повністю пристосованими до відвідувачів на колясках. Проте, як виявилось, навіть з урахуванням цих норм, пересуватись на візку дуже незручно, розповідає Дмитро Деркач, співвласник "Планета Кіно". 

При побудові нового кінотеатру у RiverMall було враховано цей досвід: у новому ТЦ "Планета Кіно" зробили ресурсну кімнату для людей з порушеннями аутичного спектру, уможливили доступ до кінозалів на візках. Що стосується витрат, виявилось, що побудова інклюзивних кінозалів обходиться не дорожче, аніж кінозалів, що повністю відповідають ДБН — більш затратно виправляти такі недоліки у вже існуючому кінотеатрі, як каже Слава Коржов, директор з клієнтського досвіду мережі кінотеатрів "Планета Кіно". Це вдається не в усіх залах, розповідає пан Деркач, іноді технічні умови не дозволяють, наприклад, розширити коридор так, як це мало б бути, проте, за його словами, вони намагаються зробити свої кінотеатри доступними для всіх. 


Чи можна адаптувати старі приміщення? Читай продовження тут.

Переглянути норматив: ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд
Категория: Нове будівництво | Добавил: admin (2020-12-03)
Просмотров: 365 | Теги: ДБН, інклюзивність | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Тренд доступності: чи вигідно бізнесу бути інклюзивним?, обговорення та відгуки: