ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДБН | КАК скачать?
2023-12-18, 11:17

В 2.2. Будинки і споруди

ДБН В.2.2-40:2018

Інклюзивність будівель і споруд

✔ Остаточна редакція
✔ Чинний з 1 квітня 2019 року
✔ Мова: українська
✔ 64 сторінки
✔ Формат - закодований PDF


Презентация

3 грудня 2018 року на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища під головуванням Президента України Петра Порошенка у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було презентовано нові державні будівельні норми щодо доступності - ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд".

Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

“Важливий фактор доступності - це універсальний дизайн або розумне пристосування об’єкта чи послуги. Відмова в такому пристосуванні є дискримінацією великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятним. Це порушення норм Конвенції і неприйнятно для України як цивілізованої європейської держави. Тому для того, щоб проектувати правильно, Мінрегіоном були розроблені і наразі презентовані нові державні будівельні норми”, – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Ці державні будівельні норми, на відміну від попередніх, стають обов’язковими. І всі інші ДБН, які сьогодні розробляються і приймаються, також враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Нові окремі ДБН мають зробити прорив у галузі, щоб всі нові об’єкти будувалися доступними.

Проект нових ДБН розроблений на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”.

Нові ДБН вже затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №327 від 30 листопада 2018 року. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. Найближчим часом нові ДБН будуть опубліковані в офіційному віснику Міністерства, після чого через 3 місяці наберуть чинності. Це означає, що вже навесні наступного року вони запрацюють.

ДБН В.2.2-40:2018 розроблені для створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших. Сьогодні 90% всіх збудованих пандусів є неправильно облаштованими, а переважна кількість людей взагалі не знають, що таке тактильна плитка. Так не має бути, і нові ДБН у першу чергу направлені на ефективне вирішення цієї проблеми.

Інклюзивність будівель і споруд

ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковими до виконання. У них наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про облаштування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.


Практична дія нових ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного.

Інклюзивність будівель і споруд

Ключові слова: маломобільні групи населення, цивільні будинків та споруди, робочі місця інвалідів, особи з інвалідністю, особи з порушенням слуху, особи з порушенням зору, крісла колісні, пандуси, підйомники, комунікаційні простори, доступні для МГН будівлі і споруди, візуальні засоби інформації, тактильний, тактильний наземний, підлоговий покажчик, смуга руху, пожежобезпечна зона, система засобів інформації (інформаційні засоби),тифлотехнічні засоби, шрифт Брайля, піктограма, текстофон, катафоти, горизонтальні комунікації.

На заміну ДБН В.2.2-17:2006Якщо ви є правовласником ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДБН | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 161478 | Загрузок: 35884 | Рейтинг: 4.3/5, відгуків: 21

Корисний матеріал? Поширюй!

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд?
Щоб завантажити ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДБН. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд?
Цей ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд, обговорення та коментарі:

2021-05-19 Спам
2. Марина Шалыгина
Доброго дня,
А чи можна отримати наступні документи в форматі doc?
ДБН В.2.2-15:2019
ДБН В.2.2-40:2018
ДБН-В.1.1-7:2016
ДБН-В.2.2-41:2019-2016
Адже зараз ці документи доступні на Вашому сайті тільки в форматі pdf таким чином, що в документі не працює пошук за словами. А це дуже сповільнює роботу, коли інформацію треба знайти за секунди. Просія архітектора не терпить зволікання sad Дуже прошу. Дякую заздалегідь.
З повагою,
Марина Шалигіна
Ответ:
2020-07-13 Спам
1. Анатолий
При установке откидного пандуса в подъезде от лифта к входной двери, в порядке благотворительности КК" Мрия" обслуживающая содержание дома обязательно ли согласование со всеми домовладельцами либо достаточно согласия жителей одного подъезда в котором устанавливается пандус или без согласования? 13.07.2020г инвалид 1ой группы (колясочник)
Ответ: Точно нужно согласие секции к которой относится входная группа

Цей документ відноситься до категорії ДБН за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.