Перегородки та їх використання

Перегородки, що ділять будинок на кімнати, повинні задовольняти наступним основним вимогам: володіти малою звуко- газо- теплопровідністю, хорошою «гвіздимістю» і бути вогнестійкими. Перегородки слід опирати на балки або спеціальні ригелі, причому несучі перегородки, тобто ті, на які спираються стельові балки, повинні спиратися тільки на статеві балки. Не слід опирати перегородки на чистих підлогах, оскільки їх важко ремонтувати, і, крім того, загальна підлога сприяє збільшенню звукопередачі між сусідніми кімнатами через дошки.

Прості дощаті перегородки влаштовують зазвичай з напівчистих соснових або ялинових дощок завтовшки 4—5 см, шириною 12—18 см, що заганяються в обв'язування, яке укладається по балках і стелі. Дошки заздалегідь розколюються, і в щілині заганяються невеликі клини для того, щоб дошки не коробилися при обштукатурюванні. Обв'язування витісуються з колод завтовшки 18 см, в яких вибираються пази або набиваються зверху бруски. Якщо перегородки розташовані паралельно балкам, між ними укладають ригелі (бруси) на відстані 1,4—1,5 метрів, по яких і укладається обв'язування. До стелі для закріплення дощок з двох боків прибиваються рейки. При пристрої дощатих перегородок необхідно спостерігати за тим, щоб дошки без особливих зусиль входили в пази обв'язувань, оскільки інакше вони можуть підвести або зігнути статеві балки. Обшивні перегородки по суті є дерев'яним каркасом, обшитим з обох боків тонкими дошками завтовшки 25 або 19 мм.

Обшивні перегородки слід віддавати перевазі дощатим, оскільки останні менш теплопровідні і звукопроникні, а за вартістю вони майже рівноцінні; крім того, на обшивку їх можуть йти відходи дощок. Проте товщина дощатих перегородок менше обшивних. До таких перегородок відносяться також каркасні, оббиті не дошками, а фанерою. При цьому уживається фанера не тонше 4 мм, стійки ставляться на відстані 0,6— 0,7 м. Між ними слід набивати ще горизонтальні планки в місцях стиків фанерних листів, а також там, де до стін кріпитимуться предмети (вішалки, дзеркала, картини і т. д.). Для того, щоб знизити звукопроникність перегородок, порожнечі слід засипати шлаком, що також відповідатиме вимогам пожежної безпеки. Подальша обробка таких перегородок полягає в тому, що місця стиків фанерних листів шпаклюються, оббиваються рейками з подальшим забарвленням. Цей тип перегородок можна рекомендувати тільки в тому випадку, якщо стіни приміщення не обштукатурюватимуться надалі.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 2477 | Теги: перегородки, стіни | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Перегородки та їх використання, обговорення та відгуки: