Мінеральна вата - властивості, переваги та правильний монтаж

Мінеральна вата виготовляється з розплавів гірських порід, доменних шлаків, їх сумішей. Забезпечується теплоізоляція, захист від шуму, вогнестійкість. Утеплюються будівельні конструкції, устаткування, трубопроводи тощо.

Основні властивості мінеральної вати:

 1. Низька теплопровідність (0,038 - 0,042 Вт/(м.°C)).
  Зберігає тепло в приміщенні і захищає від перегрівання в літній період. 
 2. Зменшує рівень шуму в приміщенні завдяки пористості. 
 3. Не горить і не підтримує горіння. Клас НГ. 
  Будь-яка конструкція надійно захищена. Знижується ризик поширення вогню. 
 4. Зберігає властивості при низьких температурах. 
 5. Не вбирає вологу, не гниє.
  Бо не накопичує вологу та органічні речовини. 
 6. Не містить шкідливих домішок. 
 7. Безпечна для довкілля. 

Головні переваги мінеральної вати

Доступна ціна і довгий термін експлуатації. Витрати на опалення і кондиціонування приміщень знижуються. Утеплення будівель і конструкцій. Може застосовуватися для утеплення стін, перекрить, дахів, фасадів, мансард, балконів, лоджій, гаражів тощо. Мінвата використовується в таких секторах економіки:

 • будівництво;
 • промисловість;
 • сільське господарство;
 • інфраструктура;
 • енергетика та інші.

Випускається в різних формах: плити, мати, рулони тощо. Її легко різати, гнути, пристосовувати до форм і розмірів поверхні. 

Як правильно робити монтаж 

Залежить від типу конструкції, яку потрібно утеплити, та від форми матеріалу. Основні етапи наступні:

 • підготовка поверхні; перед укладанням необхідно очистити поверхню від пилу, бруду; якщо поверхня дуже нерівна, то можна використати додатковий каркас з дерев’яних брусків або металевих профілів;
 • для захисту від вологи та конденсату необхідно накрити пароізоляційною плівкою, яка має бути вищою за рівень утеплювача; плівка кріпиться цвяхами, скобами або клеєм, забезпечуючи її натяг та герметичність;
 • розрізається на фрагменти, які відповідають розмірам проміжків між кроквами, стінами або іншими елементами конструкції; мінвата кладеться між ними, забезпечуючи щільне прилягання до поверхні та відсутність прогалин; можна додатково фіксувати дюбелями, цвяхами або дротом; товщина мінвати залежить від кліматичних умов та вимог до теплоізоляції, зазвичай вона становить від 10 до 20 см;
 • для захисту від проникнення повітря та вітру необхідно накрити її вітроізоляційною плівкою, яка має бути нижче за рівень утеплювача; 
 • облицювання поверхні фінішним матеріалом: дерев’яною обшивкою, гіпсокартоном, сайдингом. Облицювальний матеріал кріплять до каркасу або безпосередньо до поверхні.

Дуже рекомендую завантажити посібники по монтажу від того виробника чию мінвату ви купили. У них дуже детальні інструкції та рекомендації по кроково для всіх випадків. 

Чому краще купити мінеральну вату в інтернет-магазині м2?

Не потрібно витрачати час на поїздки по офлайн-магазинах. Все можна найти на сайті, який має гарний і зручний інтерфейс. Для швидкого вибору матеріалу використовуються фільтри пошуку. На сайті є вся необхідна інформація про товари, які поставляються від надійних виробників. Оплата замовленням може бути готівкою після доставки, за яку потрібно зробити передоплату. Безготівковий переказ на рахунок одержувача по IBAN.

Менеджерам можна писати в Телеграмі, Вайбері, на сайті або зателефонувати. Графік роботи: понеділок-п’ятниця ― 8.00-18.00, субота ― 9.00-14.00. Швидка доставка. Вивантаження і занесення на будмайданчик робітниками за окрему плату. Обмін товарів або повернення протягом 14 днів після покупки.

Категория: Перегородки будівель | Добавил: admin (2024-02-22)
Просмотров: 191 | Теги: мінеральна вата, стаття, утеплення, монтаж, конструкція | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Мінеральна вата - властивості, переваги та правильний монтаж, обговорення та відгуки: