Ефективні дорожні розв'язки для Києва: Шулявський синдром

(За матеріалами в Facebook)
У той час коли КМДА вперто просуває неповний "чотирилисник" від КДМП, як ефективне транспортне рішення для перетину вильотної радіальної магістралі (пр-т Перемоги) і Малої кільцевої дороги (Гетьмана - Довженка), інші міста методично позбавляються від раніше побудованих "чотирилисників".
приклад москви при реконструкції розвязки перехрестя магістралей
інші варіанти розвязки транспортних магістралей

"Чотирилисник" - неефективна транспортна розв'язка, придатна для заміських магістралей, з невисоким і переважно прямим трафіком. Для інтенсивного міського трафіку з великою часткою лівоповоротного руху, "чотирилисник" показав свою абсолютну непридатність.

Щоб зрозуміти це, достатньо поглянути на найстаріший з київських "чотирилисників" - Повітрофлотський шляхопровід, на якому вже через чотири роки після здачі в експлуатацію довелося встановити світлофорне регулювання, але й це не рятує трафік на цій жахливій транспортній розв'язці.
схема Повітрофлотського шляхопроводу в Київі
Причина полягає в тяжкій патології "чотирилисників" - розташуванні в'їздів на шляхопровід перед з'їздами. Внаслідок цього, при однаковій пропускної здатності, "чотирилисник" повинен мати шляхопровід в 2,5 рази(!) ширший, ніж шляхопровід трирівневої розв'язки:
порівняння топологій транспортних розвязок

Пункт 3.11 ДБН В.2.3-5-2001 "Дороги і вулиці населених пунктів", прямо говорить: "Лівоповоротні з'їзди типу "чотирилисник" слід використовувати на вузлах II, III і IV класів за інтенсивності лівоповоротних потоків МЕНШЕ 15%".
У той же час ми знаємо, що в 2014 році інтенсивність лівого повороту: Святошино - Дорогожичі становила 28,9% трафіку, а повороту: Чоколівка - Святошино - 37,4% трафіку:
Картограма лівого і правого поворотів Святошинської розвязки у 2014 році
Таким чином, єдино можливе майбутнє "чотирилисника" від КДМП на Шулявці - реконструкція або повний демонтаж, з будівництвом розв'язки іншого типу, у найближчі 7-10 років.
Категория: Автодороги | Добавил: admin (2018-05-15)
Просмотров: 1502 | Теги: Київ, шляхопровід, автомобільні дороги, автомагістраль, реконструкція | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Ефективні дорожні розв'язки для Києва: Шулявський синдром, обговорення та відгуки: