Що таке універсальні розчинники та де їх використовують

Універсальний розчинник - це тип розчинника, що складається з речовин, які здатні впливати на багато видів фарб та інших ЛФМ. Часто при виконанні малярський робіт виникає потреба купити розчинник.

З якими видами ЛФМ можна використовувати універсальний розчинник?

Оскільки мова йде про універсальний розчинник, то перелік лакофарбовий матеріалів (ЛФМ), з якими він може бути використаний доволі широкий. Можна зазначити, що такий вид розчинника ідеально підійде під такі види лакофарбових матеріалів, основою яких є:

 • акрил-стирольна основа (фарби, що зазвичай використовується для внутрішніх робіт);
 • алкідно-стирольна смола - (фарби, емалі);
 • нітроцелюлозна основа - (нітроемалі);
 • пентафталева основа - (емалі). 

Для економії часу на пошуки та гарантій якісного кінцевого результату фарбування, Вам потрібно купити розчинник для фарб преміальної якості! Надіюсь нікому не потрібно пояснювати, що буде якщо дорогу фарбу зіпсувати поганим розчинником?! Як мінімум це дуже складно утилізувати...

Сфери застосування універсального розчинника

Універсальний розчинник може застосовуватися для: 

 • Розведення фарб та інших ЛФМ перед роботою з ними для набуття ними необхідної консистенції. Може також використовуватися у випадку загустіння фарби.
 • Очищення - універсальний розчинник, так як й інші види розчинників використовується для чистки малярських інструментів після виконання робіт та для знежирення поверхонь.
 • Виробництво лакофарбових матеріалів - в основі універсального розчинника зазвичай лежить суміш вищих ароматичних вуглеводнів, що робить можливим їх використання під час виготовлення ЛФМ. 

Як правильно вибрати універсальний розчинник?

Підібрати якісний універсальний розчинник можна на сайті з розчинниками https://tophim.com.ua/ua/product-category/rozchynnyky/. Незважаючи на те, що універсальний розчинник підходить для більшості фарб та емалей, а питання підбору під певний вид ЛФМ вирішується саме собою, важливим є звернути увагу на інші важливі фактори вибору:

 1. Якість розчинника - під час вибору зверніть увагу на сертифікат якості, де Ви можете перевірити відповідність розчинника міжнародним стандартам якості та безпеки, а також ознайомитися з повним переліком сумісних лакофарбових матеріалів. 
 2. Надійний постачальник - на сучасному ринку розчинників є безліч постачальників. Радимо обрати такого, чия репутація та досвід перевірені часом та відгуками споживачів. 
 3. Кількість розчинника - ретельно прорахуйте яка кількість розчинника буде потрібна для виконання Ваших робіт. Немає сенсу замовляти матеріал 2 рази, краще зробити замовлення один раз та отримати вигідні оптові ціни. 
 4. Швидкість доставки - заздалегідь уточніть у постачальника коли Ваше замовлення може бути доставлено. Обирайте постачальника / виробника, який може оперативно здійснити доставку. Цей критерій є особливо важливим, якщо Ви проводите роботи не у себе в домі, а працюєте на замовника, який навряд чи зрадіє довгому виконанню робіт. 

ДСТУ 2436.1-94 (ГОСТ 2706.1-95) Вуглеводні ароматичні бензольного ряду. Метод визначення зовнішнього вигляду та кольору

Категория: Хімія | Добавил: admin (2024-02-29)
Просмотров: 160 | Теги: розчин, фарба, стаття | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Що таке універсальні розчинники та де їх використовують, обговорення та відгуки: