Водоохоронні зони в межах населених пунктів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 8. Благоустрій територій водоохоронних зон та прибережних захисних смуг
Пункт 2. Водоохоронні зони в межах населених пунктів


8.2.1 Розміри і межі водоохоронних зон треба встановлювати згідно з ДБН 360 та [10, 25], виходячи з гідрогеологічних, геоморфологічних, ґрунтових і інших умов.
Правовий режим зон санітарної охорони поверхневих та підземних водних об'єктів визначають згідно з [26].

8.2.2 Проект благоустрою водоохоронних зон водних об'єктів розробляють як для всієї території водоохоронної зони водного об'єкту у складі єдиного проекту планування, так і для її ділянок у складі проектів планування для окремих територій: природного комплексу, житлових, виробничих тощо.

8.2.3 У межах водоохоронних зон розміщують за погодженням із органами охорони природи та санітарної служби окремі об‘єкти виробничої і соціальної сфери, обладнані централізованою каналізацією та спорудами, що забезпечують охорону водних об‘єктів від забруднення, засмічення та виснаження вод.

8.2.4 Для ділянок рік, ув’язнених в закриті колектори, замість водоохоронних зон треба встановлювати зони технічного обслуговування колектора.

8.2.5 В межах водоохоронних зон залежно від призначення і стану водного об'єкту, функціонального призначення і стану прилеглих територій і їх природної цінності треба виділяти наступні категорії територій:
природні території, що особливо охороняються - території природного комплексу, для яких встановлено відповідний статус;
проектування в межах територій з цим статусом регламентується режимами особливої охорони і використання природних територій, що особливо охороняються, відповідно до [22];
території реконструкції і екологічної реабілітації - у межах цих територій під час проектування треба передбачати реабілітацію основних функцій водоохоронних зон, відновлення елементів і компонентів природного комплексу відповідно до [22].
Господарська діяльність у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах, в прибережних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів і на островах – у внутрішніх морських водах регламентується ст. 89 Водного кодексу України [10].

8.2.9 Обов'язково треба враховувати і відображати всі основні елементи простору, що впливають на загальну планувальну структуру району: будинки та споруди, зелені насадження, лінії електропередачі, місця водозаборів, каналізаційні мережі тощо.

8.2.10 Зонування території водоохоронної зони треба робити в двох напрямках: функціональне зонування і зонування за режимом охорони і ступенем перетворення природного ландшафту.
Функціональне зонування включає диференціацію території і акваторії за провідним функціональним профілем і видами діяльності.

8.2.11 Зелені насадження водоохоронної зони повинні складати у сукупності комплексну зелену зону та включати зелені насадження загального, обмеженого користування та спеціального призначення. Вони складаються з лісових смуг, урочищ та зелених насаджень штучного походження, створених в процесі зеленого будівництва згідно з [3, 16, 17, 18].

8.2.14 Території організованого природного ландшафту треба розташовувати між зоною урбанізованого ландшафту і зоною природного ландшафту. Вони повинні оточувати рекреаційні центри, служити основними зонами відпочинку для відвідувачів цих центрів. Разом з тим території організованого природного ландшафту не повинні служити захисними бар'єрами від доріг з інтенсивним рухом, комунально-господарських і промислових зон.
Категория: ДБН |
Просмотров: 4368 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій, водойма | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Водоохоронні зони в межах населених пунктів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: