Відстань від червоної лінії до будинку

Відстані між будинками, відстані до меж, до сусідніх будинків (споруд) та до червоних ліній

Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об’єктів будівництва. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

  1. отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
  2. розроблення проектної документації та проведення її експертизи;
  3. затвердження проектної документації;
  4. виконання підготовчих та будівельних робіт;
  5. прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
  6. реєстрація права власності на об’єкт містобудування (стаття 26 Закону України Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності").

При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємоузгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В.1.1-25.

Для нової садибної та дачної забудови відстань від межі слід встановлювати не менше 3 м.

Відстань від межі суміжної земельної ділянки до стовбурів дерев, які висаджуються, має бути від 4 м до 6 м в залежності від величини крони (але не менше 1/2 діаметра крони дерева), а до кущів – 1,0 м. (пункт 6.1.41 ДБН України Б.2.2-12:2019 "Планування і забудова територій").

Що стосується розміщення житлових будинків,то законом передбачено наступне:

  • житлові будинки на присадибних ділянках треба розміщувати відповідно до проекту забудови району із встановленим відступом від червоних ліній. 
  • житлові будинки слід розміщувати з відступом від червоних ліній вулиць: магістральних — не менше 6 м, житлових — не менше 3 м.

Червоні лінії — визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які розділяють території забудови та території іншого призначення (стаття 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").

Відстань від будинків та споруд до дерев і чагарників повинна бути: від зовнішньої стінки будинку і споруди до стовбурів дерев — 5,0 м; від зовнішньої стінки будинку і споруди до чагарників — 1,5 м.

Категория: Містобудування | Добавил: admin (2021-05-19)
Просмотров: 7283 | Комментарии: 2 | Теги: планування, червона лінія, Межа | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Відстань від червоної лінії до будинку, обговорення та відгуки:

2021-05-19
2.
Яка мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків?
Ответ:
2021-05-19
1.
На якій відстані від межі можна будувати сарай?
Ответ: Сараї для домашньої худоби, кроликів, нутрій, лисиць і птиці треба розміщувати для нової забудови на відстані від межі не менше 3 м. При цьому гаражі дозволяється розміщувати по лінії межі але так, щоб вода з даху та стічних труб не потрапляла на територію суміжних ділянок.