Що таке виділений сервер та чим він відрізняється від віртуального сервера

Часто для розміщення сайтів використовують не звичайний хостинг, а виділений або віртуальний сервер. Крім того, їх застосовують для побудови IT-інфраструктури підприємств та роботи розробників. Кожна з цих технологій має свої особливості. Тому перед тим, як орендувати сервер, варто розібратися в їхніх відмінностях.

Чим відрізняються виділений та віртуальний сервер

Особливості виділеного та віртуального серверів

Виділений сервер — це окреме обладнання, яке можна орендувати у провайдера. Такий варіант зазвичай обирають великі сайти та проекти, яким потрібне індивідуальне налаштування серверів. До його переваг відносять:

  • доступ до всіх потужностей сервера — а це доволі великий обсяг;
  • можливість використовувати будь-яке ПЗ, навіть створене власноруч;
  • можливість самостійного завантаження програмного забезпечення та необхідних програм.

Таким чином він є ідеальним ресурсом для масштабних проектів, що потребують значних ресурсів.

Віртуальний сервер (VPS) — різновид хостингу, коли на одному обладнанні може знаходитися велика кількість акаунтів, для кожного з яких виділено окремий простір. При цьому провайдер ізолює клієнтів один від одного, вони ніяк не впливають на роботу сусідів. Його можна вважати ідеальним варіантом для проектів, для яких виділений сервер є надто дорогим.

До основних переваг віртуального сервера варто віднести:

  • можливість попереднього тестування VPS-хостинга;
  • вибір тарифного плану в залежності від потреб;
  • root-доступ для клієнта, який дозволяє здійснювати точні налаштування всіх систем.

Цей варіант часто обирають власники невеликих сайтів, що дозволяє їм стабільно працювати та не витрачати при цьому зайві кошти. Але після збільшення кількості відвідувачів потужностей такого сервера може виявитися замало. Тому вони можуть переходити на виділений сервер.

Для чого використовують сервери

Віртуальні та виділені сервери сервери чудово підходять для таких задач:

  • хостингу вебсайтів будь-якого масштабу, від простих блогів до інтернет-магазинів;
  • як тестове середовище для проєктів програмістів;
  • автоматизації бізнес-процесів;
  • створення приватних хмарних середовищ;
  • обчислення великих обсягів даних;
  • розгортання поштових серверів;
  • створення мережі сайтів. Наприклад, можна створити регіональну мережу новинних сайтів та купити для кожного регіональний домен — odesa.ua, dp.ua, sumy.ua тощо, щоб показати приналежність веб-ресурса до певної області. 

Орендувати сервер

Відмінності технологій

Обидві технології схожі лише на перший погляд. При цьому вони мають деякі значні відмінності.

Головна різниця полягає в тому, що виділений сервер — це послуга, коли клієнт отримує весь сервер в оренду. А VDS/VPS — це технологія, яка дозволяє «порізати» сервер на частини та роздати ці шматочки великій кількості клієнтів.

Виділений сервер має більшу міру керування — по факту, користувач отримує голе обладнання, з яким може робити все, що завгодно. У віртуальних серверів є невелике обмеження — вони зазвичай уже йдуть з предустановленою ОС (Windows або Linux на вибір) і може встановлювати тільки те ПЗ, яке є сумісним з обраною системою. Втім, це обмеження у більшості випадків не є критичним. 

Основним критерієм під час вибору зазвичай стає вартість та рентабельність пристрою для проєкту. Якщо достатньо невеликих потужностей — вашим вибором стане VPS, якщо ж потрібно багато ресурсів і бюджет дозволяє, варто орендувати виділений сервер. 

У кожного сервера є свої переваги та недоліки, тому чітко відповісти, що конкретне рішення підходить для певного сайту неможливо. Вибір необхідно робити, виходячи з цілей та задач проекту, об’єму інформації, необхідного програмного забезпечення та функціоналу. Якщо для сайту не потрібні великі обсяги ресурсів, то можна обрати віртуальний сервер. Та навпаки, проектам, що потребують великого обсягу ресурсів, краще обрати виділений сервер.

Категория: Цікаво |
Просмотров: 21 | Теги: сервер, стаття, хостинг | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Що таке виділений сервер та чим він відрізняється від віртуального сервера, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: