Основні правила Укладки ламінату на підлогу

Основною особливістю укладки ламінату є те, що цей процес може бути відносно простим і швидким завдяки з'єднанню планок за допомогою спеціальних замкових систем. Більшість сучасних ламінатних підлог має замкову систему, яка дозволяє легко з'єднувати планки без використання клею. Це значно прискорює процес укладання. По факту вам досить пилки щоб підрізати краї ламелей та резинового молоточка. 

Перший пункт - вибір та купівля

Десь на сайті я вже описував власний досвід купівлі та вибору ламінату. Думаю ви знайдете це через пошук. Через 4 роки та в цей складний час можу лише повторити, що хороший продавець, це все ще рідкість. Вибираючи ламінат в Хмельницькому або іншому місті країни - звертайте увагу на досвід роботи компанії. 

Підготовка поверхні

Перед укладанням ламінату важливо підготувати поверхню: вона повинна бути рівною, чистою та сухою.

Підкладка

Часто перед укладанням ламінату кладуть спеціальну підкладку, яка забезпечує додаткову звукоізоляцію і теплоізоляцію, а також компенсує незначні нерівності основи. "Незначні нерівності" - в даному випадку це ямки чи горбики розміром до 2мм. Все що більше або глибше - жодна підкладка не вирівняє! Тож добре подумайте чи зашпаклювати все заздалегідь, чи наступні 10 років ходити по пружинистому полу. І жодні меблі в цьому всесвіті ще не вирішили цю проблему!

процес укладки ламінату вдома

Розташування планок

При укладанні рекомендується розташовувати планки перпендикулярно джерелу світла або вздовж найбільшого простору в кімнаті. Дуже допомагає, просто викласти на підлозі 3-4 ламелі посеред кімнати щоб оцінити як це буде виглядати в готовому стані. І не лінуйтеся перевірити при денному світлі та при стаціонарному освітленні. Ну або купуйте ковер...))

Розширювальні зазори

Необхідно залишати невеликі зазори між ламінатом і стінами для компенсації температурного розширення матеріалу. З власного досвіду якщо ламелі не впираються в стіну, то для більшості кімнат цього досить. А чи буде це 10 мм чи 5 мм насправді не дуже важливо. Але це може впливати на вимоги до точності порізки. Тож якщо у вас гарний інструмент та криві руки, можна підрізати рівненько, заізолювати простір до стіни та обійтися без плінтусів. 

Секвенція укладання

Зазвичай розпочинають укладання ламінату від одного кута кімнати, рухаючись рядами. Робіть так і все буде швидко та просто!

Догляд за ламінатом на підлозі

Після укладання ламінату він не вимагає спеціального догляду, за винятком регулярної уборки та уникнення проникнення вологи.

Зверніть увагу, що якість укладання в значній мірі залежить від якості самого ламінату, так і від досвіду та навичок майстра. Але університетів закінчувати для цього не треба. Пару відео на Ютубі - з лихвою компенсують вам знання. Кажу це з власного досвіду. Інша сторона медалі, що навіть найм робітників на Кабанчик за немалі грощі зовсім не гарантує, що укладка пройде без проблем. 

Найкраща порада, як і в інших будівельно-ремонтних справах, стосується відповідальної підготовки. Сім разів відмір і все буде ОК!

Категория: Перекриття та підлоги | Добавил: admin (2023-08-25)
Просмотров: 272 | Теги: підлога, стаття, монтаж, ламінат, укладка | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Основні правила Укладки ламінату на підлогу, обговорення та відгуки: