Главная » Каталог статей » ДБН

Терміни ВБН В.2.2-58.1-94

ВБН В.2.2.-58.1-94 Сторінка 116

Додаток 1 

ТЕРМІНИ І ВИЗНАЧЕННЯ

  1. СКЛАДИ НАФТИ І НАФТОПРОДУКТІВ (СНН) – це самостійні підприємства (або цехи в складі нафтових, промислових, сільсько-господарських, транспортних і енергетичних підприємств), призначені для приймання, зберігання і реалізації нафти (нафтопродуктів) з резервуарним парком і комплексом будівель, споруд і комунікацій, що забезпечують оперативну діяльність.
  2. СУМІЖНО РОЗТАШОВАНІ СНН – два або кілька СНН, незалежно від їх оперативної діяльності, відомчої належності, наявності або відсутності технологічних зв’язків, розташовані на суміжних територіях, що прилягають одна до одної по межовій лінії, згідно документів на відведення землі.
  3. РЕЗЕРВУАРНИЙ ПАРК – група (групи) резервуарів, що призначені для виконання технологічних операцій приймання, зберігання і відкачування нафти (нафтопродуктів), і розташовані на територїї, що обмежана по периметру:
    обвалуванням або  огороджувальною стінкою у випадку наземних резервуарів (наземному зберіганні);
  4. шляхами чи протипожежними проїздами – у випадку підземних резервуарів, або прирівняних до них наземних, обгорнутих грунтом (підземному зберіганню), а також резервуарів, що встановлені в котлованах або виїмках.
  5. КОРІННИЙ ЗАПОРНИЙ ПРИСТРІЙ – запорний пристрій (засувка або інше), встановлений безпосередньо на патрубку прийому – роздачі резервуару для нафти (нафтопродуктів).
  6. ВУЗОЛ ЗАСУВОК – група засувок, що забезпечує виконання заданих технологічних операцій і може розташовуватися в приміщеннях, колодязях, під накриттям або на відкритих майданчиках.
  7. НАФТОУЛОВЛЮВАЧ – споруда, призначена для механічного очищення стічної води від домішок нафти та нафтопродуктів здатних до гравітаційного відокремлення, а також механічних домішок та змулених речовин, що можуть осідати. Нафтоуловлювачі можуть застосовуватися:горизонтальні, багатоярусні та радіальні. До нафтоуловлювачів також віднесені різноманітні напірні відстійники (порожнисті, поличні, з коалісцентричними засипками).
  8. НОМІНАЛЬНИЙ ОБ’ЄМ РЕЗЕРВУАРУ - - умовна округлена величина об’єму, що приймається для ідентифікації норм різних конструкцій (залізобетонних або сталевих) та різних за конструкціями особливостями (сталевих вертикальних) резервуарів при розрахунках:
    номенклатури об’ємів резервуарів (типорозмір);
    місткості СНН;
    компонування резервуарних парків, а також вибору і визначенню установок та засобів пожежогасіння та охолоджування резервуарів. Номінальні об’єми резервуарів наводяться в рекомендаційному додатку 2.
  9. ПІПРОДУКТОВА ВОДА – вода, що накопичилася на дні резервуару при зберіганні нафти (нафтопродуктів).
  10. ПРОДУКТОВА НАСОСНА – група насосних агрегатів, що розташовані в приміщенні, під накриттям або на відкритому майданчику і призначені для перекачування нафти і нафтопродуктів.
  11. ПРОМІЖНИЙ РЕЗЕРВУАР (зливно-наливних залізничних естакад)-резервуар, призначений для короткотермінового зберігання нафтопродуктів з метою забезпечення зливання нафти (нафтопродуктів) із залізничних цистерн.
  12. РОЗЛИВОЧНА – споруда, обладнана приладами та пристроями, що забезпечують виконання операцій наливання нафтопродуктів у бочки (бочкотару).
  13. РОЗФАСОВОЧНА – будівля або споруда обладнана приладами і пристроями, що забезпечують виконання операцій наливання нафтопродуктів у дрібну тару місткістю менше 40 л.
  14. ЗЛИВНО-НАЛИВНИЙ ПРИСТРІЙ – технічний засіб, що забезпечує виконання операцій  по зливанню і наливанню нафти і нафтопродуктів у залізничні або автомобільні цистерни і танкери.
  15. ЕСТАКАДА ЗАЛІЗНИЧНА ЗЛИВНО-НАЛИВНА – споруда біля спеціальних залізничних колій, обладнана зливно-наливними пристроями, або іншими технічними засобами, що забезпечують виконання операцій зливання нафти і нафтопродуктів із залізничних цистерн або наливання в цистерни. Естакади можуть бути: 
    односторонніми, що забезпечують зливання (налив) на одній залізничній колії;
    двосторонніми, що забезпечують зливання (наливання) на двох паралельних залізничних коліях, розташованих по обидві сторони естакади. 
  16. ПРИЧАЛ ЗЛИВНО-НАЛИВНИЙ – комплекс споруд (берегових або пірсових) на водоймах, призначених для безпечної стоянки, обробки та обслуговування суден і обладнаний зливно-наливними пристроями або іншими технічними засобами, що забезпечують виконання операцій зливання нафти і нафтопродуктів із суден або наливання.
  17. БЕРЕГОВІ ПРИЧАЛИ – причали, розташовані на причальній набережній уздовж берегової смуги водоймища і призначені для стоянки, обробки та обслуговування суден з одного боку. Такі причали можуть бути з причальною набережною вертикального профілю – суцільною або у вигляді окремо-стоячих  бичків і палів, з’єднаних з бровкою закріпленого берегового відкосу металевими містками.
  18. ПІРСОВІ ПРИЧАЛИ (пірси) – причали у комплексі споруд, що виступають в акваторію водоймища і призначені для стоянки, обробки та обслуговування суден з двох і більш боків. На одному пірсі може бути розташовано декілька причалів.
  19. КАЗЕМАТ – кільцевий коридор – прохід, шириною не менше 1 м з перекриттям навколо підземного вертикального сталевого резервуару, огороджений підпірною стінкою по висоті, що не доходить до верху стінки резервуару.
Категория: ДБН | Добавил: admin (2020-12-27)
Просмотров: 1383 | Теги: терміни, ВБН | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Терміни ВБН В.2.2-58.1-94, обговорення та відгуки: