Сучасні тенденції у будівельній галузі: експерти Jooble про виклики та можливості

Експерти у сфері будівництва прогнозують, що за умов економічної стабільності у 2024 році, галузь почне відновлюватися новими темпами. Наприклад, зараз спостерігається позитивна динаміка з вирішенням питання кадрового дефіциту. На сайті Jooble щодня з’являються вакансії, де пропонується робота вахтовим методом для фахівців усіх ланок будівництва. До того ж компанії впроваджують нові технології задля прискорення темпів, скорочення витрат та підвищення безпеки. У цій статті ми розповімо про ключові тенденції розвитку галузі, а також виклики, які постануть на шляху її відновлення.

Виклики 2022/23 року: як продовжувала роботу будівельна галузь?

Через повномасштабне вторгнення рф компанії були змушені поставити на паузу свою діяльність навесні 2022 року, деякі будівництва є замороженими й донині. Головною причиною є потенційна небезпека ворожих обстрілів та неможливість обладнати укриття для персоналу.

Експерти компанії Jooble поспілкувалися з роботодавцями в будівельній галузі та змогли виділити основні фактори, що гальмували процеси будівництва протягом війни:

  • Нестача бюджетів – витрати на будівництва об’єктів зросли в декілька разів порівняно з довоєнними. Встановлених раніше бюджетів стало не вистачати через необхідність закупівлі потужних генераторів, зростання цін на логістику, матеріали та незацікавленість інвесторів.
  • Брак кадрів – відбулося скорочення кваліфікованого персоналу через мобілізацію та добровільний вступ чоловіків до ЗСУ, тероборони, а також еміграцію за кордон.
  • Дефіцит будівельних матеріалів – на ринок будматеріалів почало постачатися менше арматури, скла, цегли тощо. Виникнення браку продукції відбулося через руйнування складів, портів ворогами та утруднене транспортування товарів. Матеріали першої необхідності тепер закупаються в країнах ЄС за вищою вартістю.
  • Відключення світла – хоча більшість компаній змогли забезпечити себе автономними джерелами електроенергії під час планових відключень, з’явилася нова стаття витрат на паливо для генераторів, а також скоротилися темпи та обсяги виконання робіт. 

Ситуація почала стабілізуватися навесні 2023 року, коли завершився опалювальний сезон, відновилися обсяги електроенергії та країна отримала ефективні системи протиповітряної оборони від країн-партнерів. Будівельні компанії почали відкривати більше вакансій, наприклад, на Jooble зараз є робота вахта Київ та в інших містах з заробітною платою на рівні 20000-30000 грн.

Головні тенденції будівельної сфери: що визначатиме її розвиток у наступному році?

Напрямки підвищення ефективності та нарощування темпів будівництва надалі залежатимуть від актуальних питань: брак персоналу, матеріалів, ліміти обсягу енергії тощо. У дільності українських компаній вже можна простежити тенденції, спрямовані на розв'язання перерахованих проблем.

Активний набір та мотивація персоналу

Сьогодні на сайтах з пошуку зайнятості відкрито понад 5 тис. вакансій у будівельній сфері. Компанії зацікавлені у кваліфікованих працівниках всіх ланок: від різноробочих до архітекторів. Тут доречно згадати про портал з вакансіями Jooble, де за запитом «робота екскаваторщик» або будь-яким іншим можна знайти актуальні оголошення від роботодавців. 

Для зацікавлення кандидатів та мотивації наявного персоналу, сфера пропонує конкретні рівні заробітних плат. Фахівці можуть знайти роботу з доходами від 20000 до 40000 грн на місяць. Найбільший попит спостерігається на таких спеціалістів:

  • Різноробочі – 10000-30000 грн.
  • Зварювальники – 30000-45000 грн.
  • Арматурники – 35000-50000 грн.
  • Інженери – 28000-40000 грн.
  • Електрики – 20000-30000 грн.
  • Маляри – 20000-30000 грн.
  • Гіпсокартонники – 20000-40000 грн.
  • Менеджери проєктів – 25000-60000 грн.

Вибрати вакансію в секторі будівництва та архітектури можуть також студенти та кандидати без досвіду роботи. Більше, ніж 20% оголошень не мають вимог щодо досвіду. Через нестачу кадрів, будівельні компанії сьогодні активніше винаймають випускників коледжів та ВНЗ та навчають необхідних навичок під час стажування.

Відновлення внутрішнього виробництва будівельних матеріалів

Через значні руйнування житлового фонду перед державою гостро стоїть питання відбудови. Тільки наприкінці лютого від громадян було отримано понад 335 тис. заявок про відновлення пошкоджених домівок. Державні підприємства, як і приватні, зіштовхнуться з питанням дефіциту матеріалів, що простимулює створення нових виробництв.

Це дозволить:

  • скоротити частку імпорту дороговартісних матеріалів з ЄС;
  • отримати додаткові надходження до бюджету;
  • створити нові робочі місця для населення.

На думку експертів, для заводів з вироблення сировини, які зазнали руйнувань під час обстрілів, потрібно розробити стимули відновлення роботи. Зокрема, видача кредитів на спрощених умовах, зниження податкових ставок.

Розвиток та впровадження інноваційних технологій

Будівельні компанії почали все частіше інвестувати в інформаційні технології, які дозволяють економити час, витрати та покращити рівень безпеки для персоналу. Вдалим прикладом є застосування робототехніки, що дозволяє автономізувати такі процеси як знесення будівель, кладку матеріалів, установку вікон тощо. 

Багато світових компаній зараз також працюють над розвитком 3D-друку з бетону. Передбачається, що технологія дозволить друкувати багатоквартирні будинки менш ніж за добу. Зараз вже запропонована система Shell Wall, яка здатна побудувати бетонні стіни з проміжками для арматури та теплоізоляції. Технологія поки що знаходиться тільки на етапі тестування на будмайданчиках. 

Категория: Цікаво | Добавил: admin (2023-09-28)
Просмотров: 374 | Теги: стаття, 2023, тренд, будівництво | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Сучасні тенденції у будівельній галузі: експерти Jooble про виклики та можливості, обговорення та відгуки: