Смарт-квартира - розумна квартира: що це таке?

Останнім часом своєї популярності набувають смарт-квартири, оскільки вони приваблюють своєю компактністю, вартістю і в той самий час функціональністю, адже не зважаючи на свої розміри, вона вміщує в себе багато речей, меблів, предметів інтер'єру, техніки та іншого. Сьогодні досить модно купувати смарт-квартиру як для себе, так і з метою здачі надалі такої квартири в оренду, оскільки вони завжди будуть користуватися попитом, особливо, серед молоді.

Що таке smart-квартира?

Smart-квартира – це невелика за своєю площею квартира, планування та інтер'єр якої чітко продумані під свої розміри. Авжеж у такій квартирі не має багато вільного місця, широких і просторих коридорів, оскільки кожен метр у квартирі використовується максимально оптимально та функціонально із врахуванням своїх габаритів.

Вперше такі квартири розпочали з’являтися в західних країнах, а саме: в Америці. І головною особливістю розумних квартир є те, що в них можна цілком раціонально використовувати наявну площу, розміщуючи весь необхідний функціонал, в якому є потреба у представників сучасного суспільства. А оскільки багато чого нам приходить саме з західних регіонів, оскільки саме від них запозичуються які новітні технології, тренди, напрямки, то від них України та перейняла тенденцію будівництва смарт-квартир.

Переваги смарт-квартири

Оскільки останнім часом смарт-квартири користуються великим попитом, то більшість забудовників пропонують у своїх проектах саме такі варіанти квартир, вбачаючи в цьому вигідне вкладення коштів і швидке їх придбання споживачами.

Оскільки такі смарт-квартири передбачаються саме у нових сучасних житлових комплексах, що будуються, то покупці квартир повинні враховувати та те, що ще однією їхньою перевагою є те, що у нових житлових комплексах передбачена дуже розширена інфраструктура. Так, у дворі будинку обов’язково будуть наявні: дитячий майданчик, паркова зона, зона відпочинку. Крім цього, у сучасних житлових комплексах маються спеціальні охоронювані підземні парковки.

Останнім часом території житлових корпусів огороджуються парканами з метою забезпечення безпеки населенню, щоб на прибудинкову територію та до житлового будинку мали доступ лише мешканці такого житлового комплексу.

Окрім цього, забудовники для будівництва житлових комплексів, зазвичай обирають зручне для населення місцерозташування, зі зручною інфраструктурою. Біля таких житлових комплексів, зазвичай, є зручна транспортна розв’язка, поблизу є торгівельні центри, магазини, аптеки, ринки, дитячі садки, дитячі майданчики, школи та все, що потрібно для життя.

Такі житлові комплекси спеціально розташовуються у зручних районах, які іноді називають «місто у місті», що передбачає наявність усіх необхідних служб та комунікацій поблизу із будинком.

У разі, якщо смарт-квартира відразу купується з метою її здачі в оренду, то вона дуже швидко окупається і розпочне щомісяця приносити стабільний дохід, оскільки вони користуються значним попитом серед орендарів (особливо, студентів, одинаків, людей, яким потрібна квартира фактично лише для ночівлі у зв’язку із напруженим графіком).

У  чому саме полягає раціональне використання простору квартири?

В таких квартирах необхідно економно використати наявну площу, при цьому розмістити якомога більше предметів побуту та інтер’єру, які можна розмістити наступним чином:

  • вбудовані меблі;
  • вбудована техніка (зокрема, на кухні, у ванній кімнаті);
  • об’єднання декількох зон з метою створення квартири-студії (таким чином візуально квартира збільшується через відсутність додаткових стін та нагромаджень);
  • відсутність вільного місця (вільних ділянок).

Завдяки такому використанню вільного простору у квартирі вона зручно розподілена на різні зони з різним цільовим призначенням (для відпочинку, для сну, для прийому їжі та для задоволення інших потреб).

Забудовники, зазвичай, пропонують потенційним покупцям стандартні варіанти планувань квартир, які розроблені саме з метою оптимального використання площі, а споживач, який придбаває квартиру, вже самостійно обирає вподобані варіанти.

За яким принципом відбувається планування у квартирі?

Основний принцип планування – це раціональне використання простору квартири, яке її мешканці можуть використовувати для задоволення усіх своїх потреб.

В такій квартирі, зазвичай:

  • відсутні коридори;
  • квартира-студія, в якій відсутні стіни, а квартира розподілена на зони різними предметами інтер’єру (шафи, полиці, розподільні стіни, дивани та ін.);
  • ізольована зона сну (складний диван);
  • мінімалістичні меблі;
  • наявність якісного денного освітлення;
  • перевага у світлих відтінках для меблів, предметів інтер’єру, шпалер, стелі;
  • наявність дзеркал.

Як правильно обирати квартиру у новому житловому комплексі?

Багато хто з сучасної молоді надають перевагу новим житловим комплексам над вторинним житлом, вважаючи, що новобудови є більш стійкими, довговічними та міцними поряд із вторинним, яке вже відслугувало своє.

Якщо квартира обирається з огляду на наявні у покупця кошти, за які він розраховує придбати квартиру, то слід звертати увагу і на такий критерій. Більш дешеві варіанти можуть розташовуватись в області, у передмісті, тобто за межами міста. Але в такому випадку слід враховувати, що поза межами міста, може бути гіршою транспортна розв’язка та інфраструктура, аніж у місті, де є по суті все, що потрібно для сучасного життя.

Іноді забудовники пропонують потенційним покупцям досить вигідні пропозиції купівлі квартир (розстрочка, кредитування), тому такі умови слід дізнаватися в індивідуальному порядку, адже у кожного забудовника свої умови. Дуже часто покупці обирають розстрочку, яка є безвідсотковою і не передбачає жодних комісій та переплат, а лише розбиває загальну вартість квартири на визначену кількість платежів, які має погашати покупець у встановленому порядку та строки.

Недоліки гостинок поряд зі смарт-квартири у нових житлових комплексах:

  • нераціональне використання площі квартири;
  • тіснота;
  • нефункціональна кухня;
  • низька стеля;
  • погана звуко- і шумоізоляція;
  • старомодні комунікації;
  • необхідність в оновленні інженерних мереж.

Що представляє собою юридична перевірка квартири?

Перш ніж придбавати нову квартиру, необхідно з відповідальністю підійти до її вибору, до вивчення забудовника, усієї документації, яка має бути у забудовника. Перевірка забудовника, його документації є дуже важливим та необхідним етапом під час придбання квартири, через який в обов’язковому порядку необхідно пройти, щоб уникнути виникнення всіх можливих негативних наслідків та забезпечити себе від них. Юристи, наприклад, пропонують цілий комплекс послуг, пов’язаних із перевіркою квартири новобудов, які необхідні з метою своєчасного виявлення можливих ризиків під час придбання квартири.

Юристи надають наступні послуги, що входять до перевірки квартири:

  • Перевірка забудовника (його документи, реєстраційні документи та ін.) по всім можливим базам, які надають повну інформацію про реальність такої особи та легальність його діяльності.
  • Перевірка добросовісності забудовника, зокрема шляхом наявності у нього судових спорів, виконавчих проваджень та інших підозрілих моментів.
  • Перевірка об’єкта нерухомості (наявність правовстановлюючих документів, наявність арештів, обтяжень, іпотек).
  • Наявність відповідних дозвільних документів на будівництво (дозволи на будівництво, декларації про готовність об’єктів та ін.), які підтверджують легальність здійснення будівельних робіт.
  • Перевірка документів на землю.
  • Аналіз типового Договору купівлі-продажу, внесення певних змін та корективів, зокрема, до умов, які негативні для покупця.
  • Проведення переговорів із представником забудовника, ознайомлення із документацією в його офісі, переговорів із юристами забудовника для з’ясування усіх питань, що цікавлять потенційного покупця.

Крім того, варто розуміти, що поняття «смарт-квартира» не закріплено на законодавчому рівні. Тому важливо своєчасно вивчити площу санвузла, житлової кімнати та кухні, оскільки вони повинні відповідати показникам, що передбачаються у санітарних нормах, а інакше в разі невідповідності, у покупця можуть виникнути із цим певні проблеми.

Міні-квартири в нових житлових комплексах і гостинки

Міні-квартири вигідно придбавати для себе (для проживання одній особі, для студента, у якого не має сім’ї та не має відповідних планів на побудову родини), оскільки для проживання, навіть, молодої сім’ї, площі такої квартири буде мало, щоб розмістити все те, що необхідно, не кажучи вже про випадки, коли в сім’ї є діти. Або такі квартири дуже часто придбавають для здачі її в оренду. Це є досить вигідним вкладенням, оскільки передбачає наявність щомісячного стабільного доходу. В більшості випадків квартири купують саме з цією метою.

Квартири-студії так само розраховані для проживання однієї дорослої особи (студенти, фрілансери, програмісти, творчі люди та інші), оскільки для проживання сім’ї на такі малій площі буде некомфортно розмістись, особливо, коли родина із маленькою дитиною, від якої батькам обов’язково інколи необхідно усамітнюватись.

Дизайн смарт-квартири

Достатню увагу слід приділяти також і дизайну такої компактної квартири, щоб він був виграшним та візуально додатково розширював простір та площу квартири. Тому в таких квартирах, зазвичай, надається перевага наступним стилям: лофт, мінімалізм, хай-тек.

Якщо ж Ви обираєте класичні стилі, полюбляєте велику кількість елементів декору, додаткових предметів інтер’єру, то в такому випадку квартира буде здаватись заставленою, нагромадженою та тісною, в ній взагалі не буде вільного місця та простору. Тому від того, як буде облаштована квартира, залежить подальше проживання в ній та Ваш комфорт. Тож краще надати перевагу комфорту, аніж власним вподобанням, тим більше, що у будь-якій ситуації можна знайти якийсь компроміс.

З чого необхідно розпочати, обираючи дизайн квартири?

  1. Обрати стиль, що подобається.
  2. Скласти перелік меблів, техніки, яка обов’язково повинна бути у квартирі. Це необхідно для того, щоб завчасно продумати планування квартири та те, яким чином все вдало і компактно розмістити.
  3. Обрати кольори, які будуть превалювати. Слід враховувати, що світлі відтінки завжди візуально збільшуватимуть площу квартири, робитимуть її більш просторою. Візуально зроблять квартиру більшою дзеркала та натяжна стеля.

Які забудовники пропонують смарт-квартири?

Оскільки останнім часом смарт-квартири стали дуже популярними, оскільки попит на них регулярно зростає серед потенційних покупців, то такі види квартири стали з’являтися і у нових житлових комплексах від забудовників. Оскільки забудовники побачили в таких квартирах справжню вигоду, вважаючи це вдалим вкладенням  як для забудовника, у якого швидко придбають такі квартири, так і для потенційних покупців, які можуть придбати квартиру як для себе, так і з метою її здачі в оренду.

Такі варіанти квартири зараз можна знайти у будь-якого забудовника на всій території України, оскільки вони є дуже популярними серед покупців.

Нижче запропоновані найбільш популярні на території України житлові комплекси, в яких запропоновані смарт-квартири.

Житловий комплекс «Баск&Вілль»

Цей житловий комплекс розташовується у місті Ірпінь Київської області неподалік від станції метро Академмістечко. В даному комплексі площа смарт-квартири складає 29, 58 квадратних метрів. Причому у цьому житловому комплексі дуже низька ціна за квадратний метр житла порівняно з іншими варіантами по Україні. Така квартира буде коштувати приблизно 264 тис. грн.

Житловий комплекс «Manhattan»

В Івано-Франківську будується житловий комплекс, що складається з шести будинків, в яких наявні смарт-квартири. Однак цей комплекс пропонує квартири бізнес-класу, тож вартість житла за один квадратний метр складає від 12 до 14 тисяч гривень. Причому площа смарт-квартири на відміну від Ірпінського «Баск&Вілль» від 40 до 62 кв.м., тобто це повноцінна однокімнатна цілком простора квартира. Квартира площею 40 кв.м. буде коштувати приблизно півмільйона гривень.

Житловий комплекс «Віденський будинок»

У Харкова вже був зданий в експлуатацію житловий комплекс «Віденський будинок», що розташований в районі Північної Салтівки – у спальному районі міста із розширеною інфраструктурою. Це також комплекс бізнес-класу, який представляє собою чотириповерхову. Площа смарт-квартири в цьому комплексі відповідає площі малогабаритної квартири та складає 26,5 квадратних метрів.

Житловий комплекс «Караваєві Дачі»

У місті Києві неподалік від станції метро Шулявка розташований житловий комплекс «Караваєві Дач», який вже повністю зданий в експлуатацію. Це також є прикладом будинку бізнес-класу з умовами підвищеного комфорту. Розташований комплекс у спальному районі міста із доступною і зручною транспортною розв’язкою та інфраструктурою. Вартість міні-квартири в такому комплексі складає 436 тисяч гривень.

Житловий комплекс «SunCity»

В Одесі у 2019 році був побудований шикарний будинок бізнес-класу, який був обладнаний системою «Розумний будинок». Територія житлового комплексу огороджена парканом, щоб туди змогли потрапити лише мешканці будинку. На території передбачена надземна та підземна парковка, які цілодобово охороняються, а також ведеться цілодобове відеоспостереження. Площа смарт-квартири, наявної у цьому житловому комплексі, складає 34,8 квадратних метрів.

Житловий комплекс «Комфорт таун»

Це ще один досить відомий варіант комфортного житла бізнес-класу у столиці, в якому наявна маса варіантів міні-квартир для усіх бажаючих. Причому площа квартир у цьому житловому комплексі варіюється від 19 до 2,5 квадратних метрів.

Підсумки

Із зазначеного виходить, що вартість смарт-квартир залежить від комфортних умов проживання у них, а також від їхньої площі, оскільки фактично покупець платить за свій комфорт та простір, за умови, в яких йому буде приємно знаходитись та жити. Причому досить важливою перевагою у міні-квартирах є те, що в них заощаджується вартість комунальних послуг, через невелику площу квартиру, через сучасну техніку та будівельні матеріали, які першочергово спрямовані на економію коштів споживача. Крім того, покупця чекатимуть мінімальні кошти на ремонт квартири, оскільки квартира невелика, тому апріорі не можуть витрачатися значні суми, що також є помітною перевагою для покупця.

Тож, забудовники досить ретельно підходять до планування квартир, до їхнього ремонту та облаштування, щоб зробити їх максимально зручними для проживання, максимально просторими та функціональними. Деякі забудовники відразу пропонують покупцям готове планування квартири, розподіливши її на зони, а деякі залишають це для реалізації власних думок покупця, який бажає по-своєму облаштувати своє житло, зважаючи на свої фінансові можливості та враховуючи свої потреби.

Підсумовуючи вищевикладене, можна зазначити, що смарт-квартира – це досить оптимальний варіант для власного життя, або для здачі його в оренду з метою отримання стабільного доходу від цього; це  варіант житла, який користується чималим попитом серед сучасної молоді, які не потребують просторих квартир, не потребують багато місця та переважно обирають мінімалізм.

Категория: Дизайн |
Просмотров: 1565 | Теги: Смарт-квартира, будівництво, smart-квартира, будинок | Рейтинг: 4.8/4

Коментарі до Смарт-квартира - розумна квартира: що це таке?, обговорення та відгуки: