Принцип роботи Блискавковідводу

Блискавковідвід - це пристрій, який призначений для захисту будівель від удару блискавки. Установка громовідводу на житловий будинок або будь-яку іншу споруду, допоможе вберегтися від негативних наслідків удару блискавки.

Блискавковідвід або Блискавичник виконаний у формі металевого загостреного штиря, який встановлюється вертикально на даху будівель і споруд. Нижній кінець штиря заземлюється за допомогою провідника. Громовідвід можна розділити на чотири конструктивні елементи:

  1. блискавкоприймач,
  2. несучої конструкція,
  3. струмовідвід,
  4. заземлювач. 

Під час грози блискавка вдаряє в громовідвід і весь заряд по провіднику стече в землю, завдяки чому будівля залишиться цілою. Хочеться відзначити, що це працює при прямому попаданні блискавки в блискавковідвід. Завдяки постійному розвитку наукової діяльності, існує кілька видів блискавковідводів: стрижневий, тросовий, сітчастий. Про кожен з видів докладніше.

Види блискавичників

Стрижневий блискавковідвід більш естетично виглядає на даху будівлі, але можуть забезпечити менший захисний радіус. Хочеться відзначити, що розміщувати занадто високо стрижневий блискавковідвід не можна, адже в такому випадку він буде притягувати до себе блискавки. Стрижневі громовідводи покликані створити навколо себе зону, де ймовірність попадання блискавки прагне до нуля. 

Тросовий блискавковідвід дозволяє захистити велику площу, ніж стрижневий вид. Замість звичного металевого стержня, в тросового блискавковідводу застосовують трос.

Сітчастий блискавковідвід виконаний у вигляді сітки, яка укладається на дах будинку. Площа такого громовідводу максимально захищає будова від удару блискавок.

Про заземлення в конструкції блискавковідводів

Практично всі елементи заземлення знаходяться в землі. Заземлювач виконаний з металевих стрижнів, які зварені між собою, або скріплених болтами. Заземлення є важливою частиною конструкції громовідводу. Також дуже важливо підібрати місце, де буде знаходитися заземлення. Електроди, що відповідають за заземлення не повинна перебувати там, де можуть перебувати тварини або біля дитячих майданчиків. Якщо це громадська територія, то не варто розташовувати заземлення біля лавок і пішохідних доріжок.

Важливо, щоб установкою громовідводу і його виготовленням займалися професіонали. Люди, які не розбираються в цій області можуть нашкодити собі та близьким. Віддавайте перевагу професійним і вузькопрофільним компаніям.

Як був винайдений громовідвід?

Громовідвід був винайдений Бенджаміном Франкліном у 1752 році. Франклін запропонував провести експеримент з електричним розрядом під час грози, щоб довести, що блискавка є формою електричного струму.

Для проведення експерименту Франклін сконструював простий пристрій, який складався з металевої стержнів, що піднімалися вгору, та кількох ізольованих дротів. Він підняв стержні до певної висоти та очікував на грозу. Під час грози блискавка ударила в один з металевих стержнів, який був пов'язаний із землею, і спричинила електричний струм, який пройшов через ізольовані дроти та зберігся у зберігачі заряду.

Цей експеримент підтвердив гіпотезу Бенджаміна Франкліна про те, що блискавка є формою електричного струму та дозволив йому розробити перші громовідводи, які використовуються для захисту будівель від ураження блискавкою.

Питання - відповідь

Як називається пристрій, що захищає будівлі та споруди від прямих ударів блискавки? - Блискавковідвід, або громовідвід (русизм). 

знак заземлення

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 3892 | Теги: захист | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Принцип роботи Блискавковідводу, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: