Принцип роботи блискавковідводів

Блискавковідвід - це пристрій, який призначений для захисту будівель від удару блискавки. Установка громовідводу на житловий будинок або будь-яку іншу споруду, допоможе вберегтися від негативних наслідків удару блискавки.

Блискавковідвід виконаний у формі металевого загостреного штиря, який встановлюється вертикально на даху будівель і споруд. Нижній кінець штиря заземлюється за допомогою провідника.

Під час грози блискавка вдаряє в громовідвід і весь заряд по провіднику стече в землю, завдяки чому будівля залишиться цілою. Хочеться відзначити, що це працює при прямому попаданні блискавки в блискавковідвід. Завдяки постійному розвитку наукової діяльності, існує кілька видів блискавковідводів: стрижневий, тросовий, сітчастий. Про кожен з видів докладніше.

Стрижневий блискавковідвід більш естетично виглядає на даху будівлі, але можуть забезпечити менший захисний радіус. Хочеться відзначити, що розміщувати занадто високо стрижневий блискавковідвід не можна, адже в такому випадку він буде притягувати до себе блискавки.

Тросовий блискавковідвід дозволяє захистити велику площу, ніж стрижневий вид. Замість звичного металевого стержня, в тросового блискавковідводу застосовують трос.

Сітчастий блискавковідвід виконаний у вигляді сітки, яка укладається на дах будинку. Площа такого громовідводу максимально захищає будова від удару блискавок. Про заземлення в конструкції блискавковідводів. Практично всі елементи заземлення знаходяться в землі.

Заземлювач виконаний з металевих стрижнів, які зварені між собою, або скріплених болтами. Заземлення є важливою частиною конструкції громовідводу. Також дуже важливо підібрати місце, де буде знаходитися заземлення. Електроди, що відповідають за заземлення не повинна перебувати там, де розташовуються тварини та біля дитячих майданчиків. Якщо це громадська територія, то не варто розташовувати заземлення біля лавок і пішохідних доріжок.

Важливо, щоб установкою громовідводу і його виготовленням займалися професіонали. Люди, які не розбираються в цій області можуть нашкодити собі і близьким. Віддавайте перевагу професійним і вузькопрофільних компаніям.
Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2021-04-17)
Просмотров: 101 | Теги: захист | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Принцип роботи блискавковідводів, обговорення та відгуки: