Помилки в проектуванні заміських будинків

Помилки в проектуванні заміських будинків

Часто замовники роблять власні проекти заміських будинків, котеджів. Однак помилки при такому проектуванні обходяться замовникові дуже дорого. Та й самі будівельники не люблять перебудовувати. Отже найбільш поширеними помилками в проектуванні дерев'яних котеджів є:

Область ландшафту котеджу або будинку і ділянки при проектуванні будинку

Проект ландшафту часто проводять в кінцевій стадії будівництва будинку, а це не зовсім правильно. Будинок повинен вписуватися в навколишній ландшафт. Спочатку - потрібно правильно орієнтувати будинок по сторонах світу. Що стосується спалень то тут відповідь неоднозначна. У залежності як спить господар ("сова" чи "жайворонок") потрібно враховувати хто буде прокидатись разом з сонцем раніше, а хто пізніше. Планування необхідно складати відповідно до нормативних документів, інакше може привести до судового розгляду з сусідами. Врахуйте баланс між спорудами ділянки з озелененій частиною, краще якщо площа зелених культур буде перевищувати площу споруд.

Як показує практика, краще вибирати все-таки типовий проект будинку. І якщо Вас щось не зовсім влаштовує - вносити невеликі зміни разом з гарним архітектором. Причому врахуйте - будь-який проект все одно треба прив'язувати до місцевості. І для цього краще звернутися до досвідченого будівельника.

Область фундаменту заміського будинку

Проект фундаменту етапів, в якому не можна економити ні в якому разі. Краще всього провести аналіз місцевості, глибину грунтових вод і вже виходячи з результатів розробити оптимальну конструкцію фундаменту. Вся вартість фундаменту складе близько 15-20% від вартості всієї конструкції дерев'яного будинку, а витрати при неправильній плануванні - до 50-70%

Область стін дерев'яного будинку

Вибираючи між дерев'яним будинком одній і тій же площі з 1 або 2 поверхами, вибирайте двоповерховий, особливо якщо другий поверх мансардний. Це дозволить за одні і ті ж гроші отримати більшу площу. Якщо є можливість, передбачте 2 санвузли: на першому поверсі і поряд з житловими кімнатами на другому. Повірте, це набагато зручніше, ніж постійно спускатися і підніматися по сходах. Передпокій теж повинна бути просторої - як мінімум 5-6 квадратних метрів при ширині не менше півтора метрів. Підсобні приміщення краще передбачити в найбільш зручних місцях: гардеробну - близько кімнати господаря нарядів, комору - біля кухні, вбудований шафа для верхнього одягу і взуття - в передпокої. Бажано, щоб усі підсобні приміщення розташовувалися компактно, а якщо їм потрібні комунікації - вода або газ, - то краще їх згрупувати. Між проектом будинку з і без підвалу краще вибрати перший. По-перше, в підвал Ви зможете поставити непотрібні речі і таким чином гарантовано звільнити верхній поверх під мансарду. По-друге, туди можна винести підсобні приміщення, наприклад, постірочную або котельню. Все це - загальні рекомендації по вибору планування. Обов'язково їх врахуйте. Решта - Ваша фантазія. І все ж, придумуючи, не забувайте про функціональність. Це головна умова проектування і побудови в усіх відношеннях прекрасного дерев'яного будинку!

Область даху вашого котеджу

При виборі покрівлі, в першу чергу, врахуйте конфігурацію і її геометрію. Різні складні покрівлі зі зламами, виступами складно монтувати, а це тягне за собою скупчення снігу, витоку води. Існують снігозатримувачі - вони перешкоджають сходу снігу. Багато помилок пов'язані з системою водовідведення. Використовуйте антизледеніння для припинення обмерзання даху. Якщо ви покриєте металодахівку, то під час дощу почуєте барабанну дріб. Можна вибрати бітумну черепицю (вона м'яка і гнучка) Часто замерзаючи лід руйнує черепицю. Тому раз на 1-2 роки міняйте разрушившиеся вироби новими.

Область парадного під'їзду дерев'яного будинку

Проектування ганку увазі 2 складових: козирок над входом (без нього щаблі можу бути залиті водою, покритися снігом, льодом) і блиск ступенів (в негоду такі красиві ступені можуть стати джерелом травм)
Область сходи у вашому домі

Головна помилка в цій галузі пов'язана з кутом підйому і спуску сходів - головні критерії зручності сходів. Оптимальним кут вважається в 30 °, горизонтальна ширина 35-37 см, вертикальна висота 15-17 см. Потрібно звертати увагу на освітленість сходів.

Область вікон дерев'яного будинку

Якщо говорити про великі вікнах, то звичайно вони дуже красиві, але слід врахувати, що теплові втрати у вікон у п'ять-шість разів більше ніж у стін цієї площі. Тобто вибираючи великі вікна ви збільшуєте витрати на опалення (навіть якщо ви ставите сучасні пластикові вікна).

Область електрифікації приватного будинку

Останнім часом в заміському будову відбувається перевантаження електросистеми. Перш ніж обладнати будинок електроприладами дізнайтеся у відділенні забезпечення електрики яку потужність виділять на ваш дерев'яний будинок.

Область басейну в котеджі

Басейн - вельми дороге задоволення. Будова басейну обходиться на 10-15% дорожче будови заміського будинку. А так само помилки в будові басейну може призвести до можливих порушень в області опалювання, вентиляції, електропостачання. Перебіг басейну може призвести до руйнування фундаменту будинку. Найбільша складність - у висвітленні басейну.

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-09)
Просмотров: 2477 | Теги: помилки | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Помилки в проектуванні заміських будинків, обговорення та відгуки: