Помилки в проектуванні заміських будинків

Часто замовники роблять власні проекти заміських будинків, котеджів. Однак помилки при такому проектуванні обходяться замовникові дуже дорого. Та й самі будівельники не люблять перебудовувати. Разом зі спеціалістами компанії ВСЕ ЗАКОННО (https://vsezakonno.com.ua/poslugy/proektuvannya-budynkiv/), ми склали невеличку класифікацію найбільш поширених помилок в проектуванні приватних будинків:

Область ландшафту котеджу або будинку і ділянки при проектуванні будинку

Проект ландшафту часто проводять в кінцевій стадії будівництва будинку, а це не зовсім правильно. Будинок повинен вписуватися в навколишній ландшафт. Спочатку - потрібно правильно орієнтувати будинок по сторонах світу. Що стосується спалень то тут відповідь неоднозначна. У залежності як спить господар ("сова" чи "жайворонок") потрібно враховувати хто буде прокидатись разом з сонцем раніше, а хто пізніше. Планування необхідно складати відповідно до нормативних документів, інакше може привести до судового розгляду з сусідами. Врахуйте баланс між спорудами ділянки з озелененій частиною, краще якщо площа зелених культур буде перевищувати площу споруд.

Як показує практика, краще вибирати все-таки типовий проект будинку. І якщо Вас щось не зовсім влаштовує - вносити невеликі зміни разом з гарним архітектором. Причому врахуйте - будь-який проект все одно треба прив'язувати до місцевості. І для цього краще звернутися до досвідченого будівельника.

Область фундаменту заміського будинку

Проект фундаменту етапів, в якому не можна економити ні в якому разі. Краще всього провести аналіз місцевості, глибину грунтових вод і вже виходячи з результатів розробити оптимальну конструкцію фундаменту. Вся вартість фундаменту складе близько 15-20% від вартості всієї конструкції будинку, а витрати при неправильній плануванні - до 50-70%

Зона стін будинку

Вибираючи між будинком одній і тій же площі з 1 або 2 поверхами, вибирайте двоповерховий, особливо якщо другий поверх мансардний. Це дозволить за одні і ті ж гроші отримати більшу площу. Якщо є можливість, передбачте 2 санвузли: на першому поверсі і поряд з житловими кімнатами на другому. Повірте, це набагато зручніше, ніж постійно спускатися і підніматися по сходах. Передпокій теж повинна бути просторої - як мінімум 5-6 квадратних метрів при ширині не менше півтора метрів. Підсобні приміщення краще передбачити в найбільш зручних місцях: гардеробну - близько кімнати господаря нарядів, комору - біля кухні, вбудований шафа для верхнього одягу і взуття - в передпокої. Бажано, щоб усі підсобні приміщення розташовувалися компактно, а якщо їм потрібні комунікації - вода або газ, - то краще їх згрупувати. Між проектом будинку з і без підвалу краще вибрати перший. По-перше, в підвал Ви зможете поставити непотрібні речі і таким чином гарантовано звільнити верхній поверх під мансарду. По-друге, туди можна винести підсобні приміщення, наприклад, постірочную або котельню. Все це - загальні рекомендації по вибору планування. Обов'язково їх врахуйте. Решта - Ваша фантазія. І все ж, придумуючи, не забувайте про функціональність. Це головна умова проектування і побудови в усіх відношеннях прекрасного власного будинку!

Дах вашого котеджу

При виборі покрівлі, в першу чергу, врахуйте конфігурацію і її геометрію. Різні складні покрівлі зі зламами, виступами складно монтувати, а це тягне за собою скупчення снігу, витоку води. Існують снігозатримувачі - вони перешкоджають сходу снігу. Багато помилок пов'язані з системою водовідведення. Використовуйте антизледеніння для припинення обмерзання даху. Якщо ви покриєте металодахівку, то під час дощу почуєте барабанну дріб. Можна вибрати бітумну черепицю (вона м'яка і гнучка) Часто замерзаючи лід руйнує черепицю. Тому раз на 1-2 роки міняйте разрушившиеся вироби новими.

Місце парадного під'їзду будинку

Проектування ганку увазі 2 складових: козирок над входом (без нього щаблі можу бути залиті водою, покритися снігом, льодом) і блиск ступенів (в негоду такі красиві ступені можуть стати джерелом травм)
Область сходи у вашому домі

Головна помилка в цій галузі пов'язана з кутом підйому і спуску сходів - головні критерії зручності сходів. Оптимальним кут вважається в 30 °, горизонтальна ширина 35-37 см, вертикальна висота 15-17 см. Потрібно звертати увагу на освітленість сходів.

Область вікон будинку

Якщо говорити про великі вікнах, то звичайно вони дуже красиві, але слід врахувати, що теплові втрати у вікон у п'ять-шість разів більше ніж у стін цієї площі. Тобто вибираючи великі вікна ви збільшуєте витрати на опалення (навіть якщо ви ставите сучасні пластикові вікна).

Електрифікації приватного будинку

Останнім часом в заміському будову відбувається перевантаження електросистеми. Перш ніж обладнати будинок електроприладами дізнайтеся у відділенні забезпечення електрики яку потужність виділять на ваш будинок.

Зона басейну в котеджі

Басейн - вельми дороге задоволення. Будова басейну обходиться на 10-15% дорожче будови заміського будинку. А так само помилки в будові басейну може призвести до можливих порушень в області опалювання, вентиляції, електропостачання. Перебіг басейну може призвести до руйнування фундаменту будинку. Найбільша складність - у висвітленні басейну.

Популярні програми для проектування

Ще з 2013 року при ремонтах чи новому будівництво я послуговуюся проектами в електронному форматі. Тож ось список популярних на сьогодні програмних комплексів у яких готують проекти будинків як професійні студії так і початківці. Я відсортував їх на власний розсуд по зручності та доступності. 

  • SketchUp (безкоштовно)
  • Sweet Home 3D
  • Roomtodo (Веб-версія)
  • ArchiCAD
  • HouseCreator
  • Home Plan Pro
  • ЛІРА-САПР
  • Chief Architect 
  • VisiCon
  • Autodesk 3Ds Max

Коли звертатися до професіоналів

Те, що неможливо зробити самостійно при проектуванні будинку без відповідних навичок:

  1. Відповідність чинним будівельним нормам. Норми, за якими будують в Україні, постійно змінюються і відрізняються від всесвітніх стандартів. На нашому сайті ми надаємо більше 1000 документів, які можуть бути важливими для вашого проекту. Досвідчений інженер швидко розбирається в цих нормах і знає, як їх застосовувати в конкретних ситуаціях.

  2. Розрахунок навантажень. Щоб забезпечити надійність та економічність будівництва, потрібен досвід у проектуванні. Це допоможе вам отримати не просто будинок, а ефективну і надійну структуру.

  3. Креслення складних вузлів. Для створення привабливих архітектурних рішень і красивих елементів у будинку потрібно вміло поєднувати різні матеріали (бетон, скло, камінь, дерево, залізо) в одну цілісну конструкцію. Це вимагає не лише таланту, але й досвіду, який накопичується тривалий час.

  4. Розведення інженерних комунікацій. Знання в галузі електротехніки не дозволяє правильно спроектувати системи водопостачання та вентиляції. Кожна із сфер є вельми специфічною, і намагатися оволодіти ними за короткий час не варто. В іншому випадку ризик заощадження на інженерних роботах може коштувати вам суттєвих фінансових втрат і проблем з будівництвом, коли доведеться вносити корективи у фундамент.

Переосмисліть, чи варто витрачати свій час на навчання та спроби виконати проект самостійно. Протягом місяця-двох не можна стати інженером-конструктором, але можна покласти на ризик не лише свої зусилля і час, а й фінанси, коли доведеться виправляти помилки за непрофесійним проектуванням.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 342 | Теги: Дім, будинок, помилки, проектування | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Помилки в проектуванні заміських будинків, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: