Главная » Каталог статей » ДБН

Пляжі ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 5. Благоустрій територій загального користування
Пункт 7. Пляжі


5.7.1 Характеристики пляжів за ступенем придатності для організації сприятливих умов відпочинку:
- морські пляжі
1-й тип – пляжна смуга з однорідним покриттям (пісок, галька тощо) шириною 50 м і більше. Прилегла територія - зі спокійним рельєфом шириною більше ніж 100 м розміщена не більше ніж на 3 м над рівнем моря;
2-й тип – пляж, що не потребує спеціальних інженерних заходів щодо його захисту від агресивного впливу води тощо. Пляжна смуга з неоднорідним або однорідним покриттям. Прилегла територія - зі спокійним рельєфом шириною від 30 м до 100 м розміщена на висоті не більше ніж 6 м над рівнем моря;
3-й тип – пляжна смуга з неоднорідним покриттям. Прилегла територія або відсутня або має ширину менше ніж 30 м та розміщена на висоті від 6 м до 10 м над рівнем моря;
4-й тип – пляж, що потребує проведення робіт для розміщення необхідних приміщень і пляжного обладнання. Пляжна смуга з неоднорідним покриттям шириною не більше ніж 15 м. Прилегла територія - або зовсім відсутня або розміщена на крутому схилі на висоті більше ніж 10 м над рівнем моря;
- річкові та озерні пляжі
1-й тип – пляж з шириною зони затоплення не більше ніж 150 м;
2-й тип – пляж з шириною зони затоплення від 150 м до 250 м;
3-й тип – пляж, що потребує проведення робіт із захисту або намивання території з шириною зони затоплення від 250 м до 500 м;
4-й тип – пляж, що потребує проведення робіт з захисту територій від повені з шириною зони затоплення більше ніж 500 м.

5.7.2 Під час вибору місця розташування земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинків, споруд і території пляжу треба враховувати наступне:
- розміщення об’єкту з урахуванням затвердженої містобудівної документації тільки у відведених місцях, узгоджених установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби згідно з санітарним законодавством;
- можливість забезпечення централізованого водопостачання й каналізування об’єкта відповідно до вимог [10];
- відстань земельної ділянки від місць скидання стічних вод відповідно до вимог ГОСТ 17.1.5.02;
- можливість виникнення несприятливих і небезпечних геологічних процесів (зсуви, обвали тощо);
- розташування автостоянки за межами 100-метрової смуги вздовж моря відповідно до ДБН 360.

5.7.3 Місце та умови розміщення пляжу повинні відповідати вимогам ДБН 360. Для збільшення площі пляжів їх розміщують на двоповерхових спорудах.

5.7.4 Обов’язковий перелік елементів благоустрою пляжів має включати: тверді види покриття проїзду, комбіновані види покриття доріжок, озеленення, питні фонтанчики, лави, урни, контейнери для збирання побутових відходів, обладнання пляжу (навіси від сонця, лежаки, кабінки для переодягання тощо), обладнання для паркування велосипедів.

5.7.5 Залежно від висоти берегового уступу (крутості схилу) за наявності технічних можливостей, усі пляжі населеного пункту треба обладнати пристроями, що забезпечують вільний доступ маломобільних груп населення до зони відпочинку (пандуси, підйомники, рельєфні доріжки зі зміненим покриттям для інвалідів з вадами зору, перила тощо), при цьому рекомендується один з пляжів повністю облаштувати як пляж для маломобільних груп населення.
5.7.6 На пляжах треба виділяти три ландшафтні зони:
- акваторія;
- пляжна;
- припляжна.
Площу території різного функціонального використання у припляжній, пляжній зонах і акваторії треба визначати з рахуванням показників, наведених у ДБН 360.

5.7.7 Пляжі (у припляжній зоні) треба облаштувати громадськими вбиральнями та обладнанням для збирання та зберігання побутових відходів згідно з [24].

5.7.8 Ділянки адміністративно - господарського двору треба розташовувати за межами прибережних захисних смуг водних об’єктів, на територіях, що не затоплюються, біля існуючих інженерних мереж, комунікацій та під’їздів до пляжу з урахуванням вимог ст. 88, 89, 90 Водного кодексу України [10].
Розрахунок площі адміністративно-господарчих приміщень треба проводити відповідно до ДБН В.2.2-28.
Якщо пляж складається з декількох віддалених одна від одної ділянок, на кожній з них треба виділити окремі приміщення для обслуговуючого персоналу.
Площу складських приміщень треба визначати відповідно до СНиП 2.11.01.

5.7.9 Усі стаціонарні та великогабаритні елементи благоустрою пляжів треба розміщати на території, прилеглій до пляжу поза зоною затоплення або зоною досягнення штормовими хвилями. У пляжній зоні можливо розміщення переносного обладнання і пляжних меблів. У тих випадках, коли прилегла до пляжу зона відсутня або вона недостатня за площею для розміщення необхідного обладнання (3 та 4 типи пляжів), можливо встановлення нестаціонарних споруд та елементів благоустрою, які швидко знімаються або демонтуються.

5.7.10 Якщо на річкових пляжах зона затоплення або ширина пляжної смуги перевищують 250 м, і усі стаціонарні споруди знаходяться на великій відстані від відпочиваючих, треба передбачати додаткове сезонне обслуговування у вигляді легких збірно-розбірних будівель, виїзних фургонів, лотків та встановлювати їх не далі ніж 100 м від лінії урізу води.

5.7.11 Гардероби, павільйони побутового обслуговування і прокату, кафе, інформаційні щити, покажчики треба розміщувати біля входів на пляж або у безпосередній близькості від основних транзитів прилеглої до пляжу зони з урахуванням вимог ст. 88, 89, 90 Водного кодексу України [10].

5.7.12 Рятувальні станції і медпункти треба розміщувати у межах пляжної та прилеглої до пляжу зон на підвищених ділянках, що забезпечують достатню видимість з будь-якої точки пляжу.

5.7.13 Тіньові навіси і кабіни для переодягнення треба встановлювати на межі пляжної та прилеглої до пляжу зон. На вузьких та витягнутих пляжах тіньові навіси встановлюють у один ряд. Тіньові навіси треба обладнувати лавами із спинками, а на пляжах, підвладних холодним північно-східним та північно-західним вітрам - вітрозахисними екранами.

5.7.14 На території пляжу треба встановлювати гідротехнічні споруди (питні фонтанчики) з підведенням питної води із системи централізованого водопостачання, якість якої має відповідати вимогам ДСанПіН №383. Відведення води з питних фонтанчиків треба здійснювати до пляжної системи водовідведення, з обов’язковою її організацією на території пляжної зони. Відстань між місцями розташування устаткування для питної води не повинна перевищувати 70 м.

5.7.15 Усі об’єкти та споруди, пішохідні доріжки та шляхи (кабіни для переодягнення, туалетні та душові приміщення, адміністративні приміщення тощо) треба проектувати з урахуванням потреб маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН В.2.2-17.

5.7.16 Санітарне очищення пляжів треба виконувати згідно з санітарними нормами і правилами.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-25)
Просмотров: 7524 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Пляжі ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: