Планшет впав у воду, рідкий цемент: як врятувати пристрій

На відміну від смартфонів флагманського класу, навіть найдорожчі планшети рідко мають захист від пилу та води за стандартом IP67-68. Проте цей універсальний пристрій нерідко використовують фахівці будівельних спеціальностей, дизайнери інтер’єрів та ландшафту, працюючи з планшетом безпосередньо на об’єкті. На будівельних майданчиках можуть траплятися різноманітні ситуації, в результаті яких планшет опиняється у воді або рідких будівельних сумішах. Що треба робити, аби вберегти пристрій від пошкоджень?

планшет

Загальні рекомендації

Якщо часто доводиться працювати в екстремальних умовах, можна купити планшет у Києві з високим стандартом захисту від пошкоджень та впливу вологи. До цієї категорії належать, приміром, планшети Durabook R11 11.6”, що представлені в інтернет-магазині “Цитрус”. Їхні переваги:

  • великі обсяги оперативної та вбудованої пам’яті для використання в режимі мультизадачності;
  • металеві корпуси та шасі, що підсилюють захист пристрою від різноманітних несподіванок у вигляді падіння, дощу, екстремальних погодних умов;
  • IP65 – стандарт захисту від пилу та вологи;
  • армійський стандарт захисту MIL-STD-810G;
  • стійкість до падіння з висоту – планшети Durabook проходять тести на міцність.

У комплект входить додаткова батарея. А основний акумулятор ємністю 3950 мАг забезпечує 8 годин роботи без підзарядження. Зазначимо, що ціна такого планшета перевищує 100 тисяч гривень. Якщо ж не маєте змоги сплачувати такі кошти, варто придбати чохол з міцного матеріалу, що забезпечить додатковий захист від механічних пошкоджень та впливу вологи.

Що робити, якщо планшет впав у воду?

Тривалий контакт з вологою та вологими середовищами спричиняє наступні несправності:

  • планшет не вмикається;
  • не працюють динаміки;
  • поява на екрані смуг та плям білого кольору;
  • не працює підсвічування, через що екран не працює;
  • значно знижується ресурс батареї.

Аби уникнути таких наслідків суворо заборонено після падіння планшета в воду виконувати наступні дії:

  1. Намагатися відразу його увімкнути;
  2. Намагатися видути вологу з роз’ємів феном чи іншими приладами;
  3. Трясти планшет;
  4. Натискати на будь-які кнопки.
планшет

Послідовність дій у разі контакту планшета з вологою

Спробуйте якомога швидше витягти планшет з води чи рідкої будівельної суміші. Відразу вимикайте пристрій, аби уникнути короткого замикання. Використовуючи рушник з ворсом, наприклад махровий, добре протріть пристрій. За допомогою рушника треба добре протерти не лише основні поверхні, а й роз’єми та кнопки.

За можливості дістаньте акумулятор. Для цього доведеться розібрати корпус. Потім треба добре просушити пристрій. Рекомендують наступні способи сушіння планшета, що впав у рідину:

  1. Сховайте гаджет у чохол на застібці та вкиньте до нього декілька пакетиків з Silica гелем;
  2. Насипте у посудину рис і туди покладіть планшет. Зерна рису добре абсорбують вологу. В такому положенні гаджет має сушитися впродовж принаймні 12 годин;
  3. У розібраному вигляді залиште планшет в теплому та сухому місці.

Але навіть за умови виконання цих вказівок немає гарантії, що пристрій почне нормально працювати як раніше. До того ж пошкодження через контакт з вологою не є гарантійним випадком.

Важливий момент: навіть якщо гаджет запрацював нормально після сушіння, варто звернутися до сервісного центру, адже є ймовірність, що внутрішні компоненти з часом почнуть іржавіти й пристрій відмовиться виконувати свої функції.

Категория: Цікаво | Добавил: admin (2023-06-22)
Просмотров: 305 | Теги: стаття, техніка | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Планшет впав у воду, рідкий цемент: як врятувати пристрій, обговорення та відгуки: