Главная » Каталог статей » ДБН

Парки, сади ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 5. Благоустрій територій загального користування
Пункт 2. Парки, сади


5.2.1 Структуру і планування парків і садів треба визначати залежно від цільового призначення, місця розміщення, рельєфу, ґрунтових та гідрологічних умов і характеру наявних зелених насаджень.
Під час розміщення зелених насаджень треба враховувати їх алергічні властивості та відстані від таких насаджень до місць скупчення людей. Зокрема, алергеном служить пилок деяких дерев та квітів – берези, клена, ліщини, сосни, тополі, амброзії, полину, а також майже всіх квітів, особливо, дуже пахучих.
Площа водоймищ повинна складати від 1% до 2% від загальної території парку
5.2.2 За містобудівними та функціональними ознаками міські парки поділяються на дві основні групи: багатофункціональні і спеціалізовані (дитячі, спортивні, меморіальні, зоологічні, дендрологічні парки, ботанічні сади).
Під час розміщення різних типів парків потрібно враховувати як загальні принципи, необхідні для створення будь-якого парку, так і специфічні особливості.
До загальних принципів відносяться:
- відповідність розмірів відведеної території потребам населеного пункту, що визначається згідно з ДБН 360;
- можливість максимального використання існуючої рослинності, рельєфу, водоймищ;
- забезпечення приєднання інженерних мереж до відповідних мереж населеного пункту;
- можливість будівництва капітальних споруд в умовах даного рельєфу, ґрунту, ґрунтових вод тощо;
- наявність транспортних сполучень або можливість їх будівництва;
- віддаленість від промислових підприємств та великих магістралей тощо.
5.2.3 Орієнтовний баланс території парків визначається залежно від їх функціонального типу.
5.2.4 Територію міського парку треба поділяти на функціональні зони. Співвідношення функціональних зон території парку треба визначати згідно з таблицею 2
5.2.5 Під час створення ботанічних садів та дендрологічних парків особливу увагу треба приділяти наявності різних видів ґрунтів, рельєфу, водоймищ, що можуть забезпечити розміщення колекцій рослин у сприятливих природних умовах.
5.2.6 Для будівництва спортивних парків треба мати вільні плоскі території для розміщення спортивних полів і майданчиків з відокремленням їх один від одного зеленими насадженнями. Площа спортивного парку визначають з урахуванням пропускної спроможності основних спортивних споруд, радіус обслуговування складає 0,5 км – 2,0 км, транспортна доступність - у межах 20 хв. – 30 хв.
5.2.7 На території зоологічних парків треба виділяти функціональні зони у такому співвідношенні, %: експозиційна 50-80, науково-дослідницької роботи - 5-10, рекреаційна із спорудами обслуговування відвідувачів – 25-40, господарського призначення – 2 – 10.
Площа зоологічних парків становить від 1 га - 20 га до 1000 га, транспортна доступність залежно від розташування – від 30 хвил. до 1,0 год -1,5 год.
Під час проектування зоологічних парків приймають такі розрахункові показники: норма території на одного відвідувача 80 кв.м, допустима кількість одночасних відвідувачів від 100 чол/га до 110 чол/га.
5.2.8 Вибір місця та архітектурно-планувальне рішення гідропарку залежать від розміру водоймища і конфігурації його берегів, водного та температурного режиму, стану дна і берегів тощо.
5.2.9 Маршрутну схему парку або саду треба розробляти так, щоб вона з’єднувала воєдино у певному порядку головні зони і композиційні центри парку або саду.
5.2.10 Обов’язковий перелік елементів благоустрою парків має включати: тверді види покриття доріжок і майданчиків, елементи сполучення поверхонь, озеленення, лави, урни і контейнери для збирання побутових відходів, освітлювальне обладнання, обладнання архітектурно-декоративного освітлювання, обладнання для паркування велосипедів.
5.2.11 Художнє оформлення парків та садів здійснюють згідно з п.5.1.5.
5.2.12 Кількість урн і контейнерів для збирання побутових відходів треба визначати згідно з [24].
5.2.13 На території парків заборонено будівництво готелів та офісів.
5.2.14 Площа міського саду складає від 1,5 га -2,0 га до 10 га – 12 га.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-28)
Просмотров: 6579 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 2.5/2

Коментарі до Парки, сади ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: