Основні типи фундаментів

Фундамент є відповідальною частиною будинку. Він сприймає не тільки навантаження від будинку, але також і навантаження від вітрових зусиль, динамічних дій на ґрунт транспорту, що проходить.

Від довговічності і стійкості фундаменту залежать довговічність і стійкість будинку.
Виправлення і ремонт фундаменту зв'язані з великими витратами і технічними труднощами, тому до вибору типа фундаменту і правильного його виконання слід віднестися дуже уважно.

Типи фундаментів. Залежно від матеріалу стін і несучої здатності ґрунту фундаменти можуть бути суцільними (стрічковими), розташованими по всьому периметру зовнішніх і внутрішніх капітальних стін, або у вигляді окремих стовпів (кам'яних або дерев'яних), на які спираються стіни.

Стрічкові фундаменти закладаються під кам'яними (цегляними), шлакобетоновими, самановими і глинобитними, а іноді і під дерев'яними стінами і виготовляються з бутового каменя, червоної цеглини або цегляного бою на цементному або вапняно-цементному розчині. Кам'яні фундаменти у вигляді окремих стовпів влаштовуються зазвичай під дерев'яними стінами, що не вимагають безперервного спирання по всьому периметру будинку.

Відстань між кам'яними стовпами зазвичай робиться 1,7—2,5 метрів. Стовпи обов'язково ставлять в кутках зовнішніх стій будівлі і в місцях перетину капітальних стін. Фундаменти у вигляді кам'яних стовпів будують з тих же матеріалів, що і суцільні.

Дерев'яні фундаменти (стільці) влаштовуються тільки під дерев'яними стінами. Ці фундаменти дуже недовговічні, і тому робити їх слід в крайніх випадках — за відсутності матеріалів, потрібних для кам'яного фундаменту.

Глибина заставляння фундаменту. Дуже часто вона має вирішальне значення для збереження і довговічності будинку.

Більшість звичайних ґрунтів, наприклад, глина, суглинок і навіть пісок, містять в собі повітря і воду, яка при замерзанні спучує ґрунт, підводячи фундамент. Щоб уникнути цього, необхідно розташовувати підошву фундаменту нижче за глибину промерзання ґрунту, яку можна дізнатися у архітектора або у відділі комунального господарства.

Статті про підсилення слабких основ варіантами:
Штучні підсипки ґрунту та Штучне ущільнення ґрунту
Категория: Цікаво | Добавил: Admin8256 (2010-12-03)
Просмотров: 2154 | Теги: фундамент, типи | Рейтинг: 0.0/0

Коментарі до Основні типи фундаментів, обговорення та відгуки: