Лінійно-кутові вимірювання в будівництві

Лінійно-кутові вимірювання

Лінійно-кутові вимірювання
є одним з найбільш масових видів вимірювань у будівельній галузі. Вони виконуються в ході операційного контролю параметрів більшості будівельних процесів, а також при приймальному контролі і забезпечують виготовлення виробів і зведення споруд з заданими розмірами. Дотримання заданих допусків на геометричні параметри залежить від точності вироблених вимірювань.

Точність лінійних вимірювань є також основою для можливості точних вимірювань ряду інших величин (сили, тиску, твердості та ін.)

У будівництві не знаходить застосування Єдина система допусків і посадок, розроблена для верстатоінструментальної та машинобудівної галузей, і практично не використовуються оптікомеханіческіе та електричні прилади високої точності, що застосовуються в зазначених галузях.

Необхідність вимірювання малих (до 1 мм) лінійних розмірів і переміщень виникає при випробуваннях будівельних матеріалів і конструкцій (вимірювання деформацій). Для цих цілей широко використовують зубчасті вимірювальні головки (індикатори годинникового типу) з ціною поділки шкали 0,01 або 0,001 мм, які встановлюють безпосередньо на випробуваний зразок або оснащують ними різного роду деформометри та вимірювальні скоби
Використовують також механічні важільні тензометри або дротові тензорезистори, що наклеюються на поверхню зразка або конструкції.

Для вимірювання ширини тріщин застосовують найпростіші вимірювальні мікроскопи чи вимірювальні лупи, а також збільшувальну фотозйомку з використанням спеціальних трафаретів.

Застосовувані для вимірювання деформацій кошти мають, як правило, деякий запас по точності, тобто гранична похибка вимірювання в кілька разів менше допустимої, і вибір вимірювального засобу нелінейноугловие вимірювання, що здійснюються безпосередньо на будівельному майданчику при контролі геометричних параметрів у процесі зведення будинків і споруд, проводяться в діапазоні від 1 мм до декількох десятків метрів.

До вимірювальним засобам пред'являються вимоги по надійності, про-Лінійно-кутові вимірювання, що здійснюються безпосередньо на будівельному майданчику при контролі геометричних параметрів в процесі зведення будинків і споруд, проводяться в діапазоні від 1 мм до декількох десятків метрів. До вимірювальним засобам пред'являються вимоги по надійності, по ГОСТ 26433.1 - 89 містить перелік засобів лінійно-кутових вимірювань, найбільш широко застосовуються в будівництві, і схеми прямих і непрямих вимірювань більшості геометричних параметрів.

Наведено також граничні похибки вимірювання лінійних та кутових розмірів, параметрів форми і взаємного положення поверхонь при використанні різних вимірювальних інструментів. У ГОСТ 26433.2 - 94 наведені так граничні похибки вимірювання відхилень від розбивочних осей, вертикалі, проектних відміток і заданого ухилу при використанні геодезичних приладів. Наведені дані повинні використовуватися при виборі вимірювальних коштів за величині граничної похибки.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 3185 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Лінійно-кутові вимірювання в будівництві, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: