Легкі будівельні конструкції: Їх Види та Переваги

Сучасні темпи та способи будівництва вимагають відповідних рішень, спрямованих на економію часу та, що найголовніше, коштів. Одним з ефективних рішень вважається використання полегшених будівельних конструкцій, але слід враховувати їх індивідуальні характеристики та сферу застосування.

Види ЛМК

Абревіатурою ЛМК позначають легкі металоконструкції, в основі яких лежить використання полегшених профілів, які застосовуються для будівництва каркасів майбутніх будівель. Головною перевагою їх застосування є суттєва економія вартості монтажних робіт, що особливо важливо за умов стислих термінів будівництва. Вибір конструкцій та матеріалів величезний і залежить від завдань, хоч і не завжди ставить жорсткі рамки. Так само як азартний гравець може обрати для розваги сучасні слоти або прості ігрові автомати компот, так і будівельник співвідносить бюджет та ризики при виборі ЛМК.

Що ж до їх видів, то класифікація то, можливо за різними ознаками. Приклади деяких легких конструкцій наведені нижче:

  • Сендвіч панелі;
  • Просторові рами для розподілу навантажень;
  • Легкозбірні конструкції із попередньо заготовлених матеріалів;
  • Конструкції легких металів (наприклад, алюміній).

Використання ЛМК також виконує ще одне важливе завдання – зниження навантаження на основу.

Переваги та недоліки

До вже зазначених очевидних переваг використання легких будівельних конструкцій відносять також їхня міцність і довговічність. Враховуючи, що більшість таких конструкцій виготовлені з металу, відзначається також їхня пожежостійкість.

Їх застосування особливо популярне в області швидкомонтованих конструкцій. При цьому йдеться не лише про тимчасові об'єкти, ангари чи складські приміщення, а й про повноцінні будинки. Подібна технологія широко застосовується в Канаді та США.

Через свою полегшену вагу такі конструкції виключають низку обов'язкових етапів під час будівництва. Наприклад, при монтажі вони не вимагають часу на усадку, а простота складання та властивості матеріалу дозволяють не брати до уваги погодні умови чи пору року.

Втім, цілком бездоганним будівництво із використанням легких конструкцій не назвеш. По-перше, варто брати до уваги необхідність додаткового захисту від корозії. По-друге, такі матеріали відрізняються своєю тонкістю, що тягне за собою низку незручностей - гучність у приміщенні, наприклад. В окремих випадках відзначається також невеликий термін експлуатації, але знову ж таки - все індивідуально.

Категория: Для промисловості | Добавил: admin (2024-01-17)
Просмотров: 156 | Теги: стаття, метал, металоконструкції, конструкція | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Легкі будівельні конструкції: Їх Види та Переваги, обговорення та відгуки: