Вибір житла за системою опалення

Основним параметром мікроклімату житлових приміщень є температура повітря. У літній час нормалізувати температуру у квартирі вдається кондиціонером. А у холодний період року необхідно активувати системи опалення. При виборі нерухомості постає питання способу опалення. На ринку багатоквартирного житла можна зустріти варіанти централізованого опалення та індивідуального.

Для власників заміських будинків обов'язковим є питання, яке опалення вибрати для будинку. Особливо актуально проблема забезпечення теплом будинків проявляється в регіонах північної і середної смуги. У нашій країні опалювальний сезон може бути тривалістю 5-9 місяців на рік. Варіанти опалення будинків можуть бути різноманітними: від простих способів до нестандартних.

Найвідомішим, і до наших днів, способом опалення є пічне опалення. Цей спосіб, що прийшов до нас з далекої давнини - найпоширеніший і доступний в будь-якому будинку де є дров'яна піч. Зручність пічного опалення обумовлена тим, що воно служить не тільки для обігріву будинку, але і приготування їжі. Піч є простим і дешевим варіантом опалення будинку для жителів сільської місцевості там, де є можливість достатнього забезпечення дровами на період опалювального сезону. Єдиним мінусом є те, що зараз дуже важко знайти хорошого майстра пічних справ. Дров'яна піч до того ж вимагає дотримання певних заходів безпеки: постійного нагляду, уваги і акуратності. Здебільшого дров'яні печі зараз встановлюють в лазнях - це найдешевший і простий спосіб обігріву лазень.

Камінна піч - дуже неекономічна в плані витрати паливних засобів. Топити камін можна як вугіллям, так і дровами, але практичним такий спосіб опалення будинку не назвеш. Сьогодні каміни в більшій мірі є декоративним елементом домашнього інтер'єру.

Ще одним поширеним і досить комфортним способом забезпечення тепла в будинку є опалення з використанням водогрійних котлів. Тут складність вибору даного варіанта в тому, що організація котельні - процес досить складний, котрий вимагає професійного грамотного підходу. Неправильне поводження з подібним обладнанням може призвести до виходу його з ладу. Тоді виникає потреба в ремонті окремих елементів, а то і повна заміна системи.

Котли бувають:

  • Одноконтурні - опалюють тільки будинок;
  • Двоконтурні - опалюють через радіатори будинок, здійснюють подачу гарячої води в крани і душ, при необхідності можуть виконувати і підігрів води в басейні.


За видами споживаного палива котли мають суттєві відмінності, вони бувають: електричними, газовими, твердопаливними, на рідкому паливі та біпаливні. У кожного виду є свої плюси і мінуси, вибір конкретного опалювального матеріалу залежить від уподобань господаря будинку.

Системи утеплення та опалення характеризують нерухомість з якісного аспекту експлуатації. Якісна оцінка інших параметрів не менш важлива при виборі житлової чи виробничої площі. Подібні роботи виконують прфесіонали.

Категория: Енергозбереження | Добавил: admin (2015-07-14)
Просмотров: 1500 | Теги: нерухомість, опалення, будинок, піч, котел | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Вибір житла за системою опалення, обговорення та відгуки: