Буріння свердловини на воду: особливості і ключові моменти

Можливість замовити буріння власної свердловини на воду найчастіше розглядається для приватних територій не лише, коли доступ до центральної системи водопостачання відсутній взагалі, а й через постійні пошкодження трубопроводу, відключення та погіршення якості самої води. При цьому хтось обирає копання колодязів на подвір’ї, а комусь комфортніше провести буріння свердловин з подальшим облаштуванням трубопроводу від джерела до будинку та інших господарських споруд на території. При цьому важливо враховувати безліч різноманітних факторів та умов, тому самі роботи з проєктування, складання кошторису та підбору необхідного обладнання вкрай важливо довіряти лише перевіреним майстрам-професіоналам.6641e6ec8c4c6.webp

Буріння свердловин: простими словами про складні речі

Наявність постійного доступу до чистої якісної води в будинку - це не лише про комфорт та зручність задоволення побутових потреб, а й одна з найголовніших умов здоров’я та гарного самопочуття. До того ж, замовники мають можливість індивідуально підібрати той варіант системи водопостачання, який би максимально задовольняв потреби по якості, потужності, обсягу тощо.

Одним з найголовніших критеріїв, за яким класифікують свердловини, є їхня глибина. Наприклад, абіссінська свердловина пробурююється до першого водоносного горизонту (“на пісок”). Перевагою такого типу буріння вважається доступна вартість, простота за технологією та швидкість виконання самих робіт. Проте саме в таких випадках в джерелах спостерігається висока концентрація піщинок та інших домішок, що потрапляють до системи, забруднюють її та псують, забиваючи фільтр та насосні механізми.

Якщо ж власника цікавить саме чиста якісна вода, яка була б придатна для пиття та приготування їжі, найкращим вибором вважається артезіанська свердловина (“на вапняк”). Особливість розташування глибинних водоносних горизонтів обумовлена тим, що вони знаходяться серед водонепроникних пластів, тому залишаються недоступними для забруднення поверхневими і ґрунтовими водами, а також будь-якими іншими сторонніми домішками. Однією з суттєвих переваг вибору на користь таких свердловин є якість води та тривалий термін експлуатації - протягом кількох десятиліть, як мінімум. Серед недоліків варто відокремити відносно високу вартість проєкту, застосування великогабаритної бурильної техніки, а також необхідність отримання спеціальних дозвільних документів.

Важливо! Інколи навіть глибокі артезіанські свердловини можуть відрізнятися підвищеним вмістом заліза чи інших хімічних елементів. Щоб вирішити цю проблем та використовувати воду для власного споживання, достатньо правильно підібрати фільтраційну систему та підключити її.

Обладнання для свердловин на воду: насоси, труби, фільтри

Щоб пробурений установкою простір в підземних ґрунтах не засипався та не деформувався, майстри встановлюють спеціальні обсадні труби, які підбирають за потрібним діаметром, матеріалом, з якого вони виготовлені та показником міцності, товщини. Найміцнішими вважаються труби зі сталі, проте вони відрізняються вразливістю до корозії та легко можуть бути пошкоджені, наприклад, під час встановлення глибинного насоса. При цьому пластикові труби вважаються недостатньо міцними та можуть не витримати тиску і навантаження вже під час облаштування. Серед найпопулярніших варіантів варто виділити вироби з нПВХ, які характеризуються необхідним рівнем міцності при механічному навантаженні та стійкістю до корозії. При цьому матеріал не виділяє жодних шкідливих речовин, роблячи воду зі свердловини максимально безпечною. Безпечними та надійними також мають бути труби, по яким вода постачається на поверхню, до будинку та інших господарських споруд. Насосну систему підбирають в першу чергу за технічним та експлуатаційними характеристиками, враховуючи глибину, з якої видобуватиметься вода та необхідну потужність постачання.

Насправді це лише невелика частка деталей, обладнання та нюансів, які передбачає така послуга, як буріння свердловин Київ, тому за детальними консультаціями та розрахунками варто звертатися саме до професіоналів.

Категория: Геології та надра | Добавил: admin (2024-05-13)
Просмотров: 95 | Теги: вода, стаття, буріння | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Буріння свердловини на воду: особливості і ключові моменти, обговорення та відгуки: