Азбука вантажоперевезень

На ринку працюють безліч компаній, що пропонують логістичні послуги. Існує також чимало приватних перевізників, готових доставити будь-який вантаж за невеликі гроші. Як зробити правильний вибір, щоб перевезення не стало дорожчим за самий товар і при цьому він був доставлений якісно і вчасно, спробує розібратися фахівець із логістики Людмила Красюк.

Якщо перевезення мають постійний характер, то у вас є два варіанти: або займатися цим самостійно, або звернутися по допомогу до професіоналів. Однак щоб їх знайти і вибрати того, хто не підведе, також доведеться опанувати основи вантажоперевезень.

Перше, з чого починаємо вибір - оцінюємо вагу і обсяг вантажу, а також його вид і необхідний тип завантаження.

Цінна річ

Якщо ваш товар буде відправлятися за адресами клієнтів регулярно і у відносно невеликій упаковці, однозначно потрібно вибирати тільки логістичні компанії - кур'єрські служби доставки: «Нову Пошту», «Інтайм», Justin та ін. Причому не слід економити на страхуванні вантажу. Адже якщо щось трапиться з вашим товаром, компанія компенсує вам суму, на яку він був застрахований. Так, ви заплатите більше, але будете спати спокійно і відчувати себе впевнено. За великих обсягів відправок можна говорити про знижки - всі серйозні компанії надають програму лояльності для постійних і великих клієнтів. Тобто чим частіше і більше ви будете відправляти, тим дешевше це буде коштувати. Це стосується одягу, іграшок і подібних речей.

Якщо ви приватна особа, відправляєте товар незнайомій людині і не зовсім впевнені, чи прийде вона за посилкою, потрібно постаратися отримати у адресата передоплату у розмірі хоча б вартості перевезення. Тоді навіть якщо він передумає і не буде купувати товар, ви уникнете фінансових втрат.

Великий нестандарт

Зовсім інша ситуація з великогабаритними вантажами або неформатом. Якщо ваша мета - перевезення нестандартних вантажів великого об'єму, то, як показує практика, найкраще найняти попутний автомобіль. За необхідності такої відправки вам доведеться «посидіти» на спеціальних сайтах – Della, Lardi, транспортний розділ OLX – і вибрати автівку за певними характеристиками.

На сайтах Della і Lardi вказується вантажопідйомність і об'єм авто, готових до роботи. Це також можна уточнити у диспетчера, телефон якого зазвичай вказаний на тому ж сайті. Диспетчери зможуть вас проконсультувати, чи можливе перевезення їхнім автомобілем вашого товару.

Температура важлива?

Якщо вантаж не потребує підтримки певної температури, надайте перевагу тенту. Якщо ж потребує, вибирайте з двох типів авто: ізотермічні автомобілі (термічки) чи рефрижератори (рефи). Термічки - автомашини, які просто зберігають температурний режим і не здійснюють теплообмін з навколишнім середовищем, а в рефі можна встановити відповідну температуру.

Коли вам потрібно організувати перевезення вантажів палетного формату, тоді залежно від об'єму можна знайти попутне завантаження або ж найняти автомобіль повністю.

У разі доставки продуктів необхідно, щоб авто було чистим, в кузові були відсутні сторонні запахи, а водій в ідеалі повинен мати санітарну книжку, яка підтверджує можливість їх транспортування.

Хочу окремо відзначити відправку небезпечних вантажів, засобів із сильним запахом, отруйних і вибухових речовин. Навіть якщо перевезення буде здійснюватися в невеликих упаковках, уточніть, чи приймуть товари з даними характеристиками кур'єрські служби доставки.

Крихкий вантаж

Якщо перевозите крихкий вантаж, то, звичайно, потрібно вжити всіх заходів для того, щоб він доїхав в цілим і неушкодженим. Багато компаній приймають посилки в тому вигляді, в якому ви їх упакували, але за поламаний або розбитий товар замовник спитає з вас. Якщо ви знаєте, що продукція «тендітна», замовляйте додаткову упаковку і проконтролюйте, щоб коробки мали спеціальне маркування. Це, звичайно, зробить перевезення дорожче, але воно того варте. Сподіватися на «удачу» не слід, оскільки автомобілі в дорозі можуть перевантажуватися, а про якість наших шляхів і зовсім ходять легенди.

Під час доставки великогабаритного і крихкого вантажу, наприклад, автомобільного скла або скла для архітектурних конструкцій, необхідно, залежно від обсягу вантажу, наймати окремий автомобіль і стежити за тим, як упаковується і встановлюється товар. Або ж, якщо він відправляється кур'єрською службою доставки, потрібно поцікавитися у логістичних компаній, чи можуть вони надати додаткову тару: ящики, піраміди або якісь інші спеціальні пристосування для перевезення.

Рідке-небезпечне

Рідини перевозять або в цистернах, або в так званих кубах - квадратних ємностях з довжиною ребра 1 метр. У першому випадку потрібно знайти спеціальний автомобіль - завдання складне, але здійсненне. У другому куби можна поставити в звичайне авто необхідної вантажопідйомності.

Також специфічні автомобілі використовуються для перевезення зерна та насіння. Це так звані зерновози. Для доставки контейнерів з порту та залізниці використовуються контейнеровози.

Тип завантаження

Автомобілі відрізняються за видом завантаження: верхнє, збоку, заднє. Це теж дуже важливо і варто враховувати. Наприклад, величезні листи скла, прокату, фанери - сировину для виробництва - можна завантажити тільки краном шляхом верхнього завантаження. Навантаження важких верстатів або металевих конструкцій можна зробити через бік авто. А палети відмінно завантажуються через задні двері.

За вантажопідйомністю машини можна поділити на автомобілі малої вантажопідйомності - до 1,5 тонн, середньої -3-5 тонн, великої -10-20 тонн. За допомогою перших доставляють переважно продукти, посилки, дрібногабаритнийг товар. Автівки із середньою та великою вантажопідйомністю використовують для перевезень між містами на далекі відстані. Але необхідно знати, що вартість найму п'ятитонного автомобіля, десятитонного і двадцятитонного відрізняється несуттєво. При доставці вантажу це слід враховувати. І добре подумати - чи потрібно везти його терміново, чи можна почекати кілька днів і заощадити істотну суму.

Про маршрути перевезень

Доставка по Україні між обласними центрами, звичайно, буде коштувати набагато дешевше, ніж перевезення в невеликий населений пункт. Власники автотранспорту рахують свої гроші, і якщо розуміють, що зворотне завантаження не знайдуть, то збільшують вартість, іноді навіть удвічі. З великих міст: Києва, Одеси, Харкова знайти автомобіль під завантаження складніше і саме перевезення буде коштувати дорожче - попит породжує пропозицію. А от якщо доставку потрібно здійснити з невеликих міст чи сіл, можна домовитися про більш низьку вартість перевезення.

Профі потрібний?

Якщо ваша мета - періодична доставка за визначеними маршрутами, то потрібно знайти компанію, яка готова до довготривалого співробітництва. Залежно від обсягів перевезень краще мати «в запасі» дві-три транспортні компанії. За виникнення форс-мажорних обставин або якихось проблем ви будете мати можливість вибору і не залишитеся з розбитим возом.

Є компанії, що забезпечують повний цикл логістичних послуг. Хтось займається лише перевезеннями, хтось бере вантаж на зберігання, хтось повністю забезпечує весь цикл. На ринку також багато компаній, які зберігають товар на власних складах, здійснюють складання і доставку. Якщо ви володієте власним виробництвом, зверніть увагу на підприємства, які надають подібні послуги. Це набагато дешевше, ніж наймати повний штат співробітників, утримувати складські приміщення і добиватися рентабельності доставки.

У будь-якому разі все потрібно рахувати і тільки після цього приймати рішення. Економія має бути розумною. Якісні перевезення забезпечать компанії, що цінують свою репутацію. Шукайте професіоналів, але страхуйте вантажі - і будьте впевнені в тому, що все доставлять якісно і вчасно.

Категория: Цікаво | Добавил: admin (2019-11-25)
Просмотров: 839 | Теги: логістика, перевезення | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Азбука вантажоперевезень, обговорення та відгуки: