Виконавчі зйомки при геодезичних роботах

Виконавчі зйомки – топографічні зйомки будівель, які зводяться або вже зведені в процесі яких фіксують всі відхилення від проекту і визначають фактичне положення в плані і по висоті наземної і підземної частини споруди. Виконавчі зйомки виконуються тими ж способами що і звичайні. Тобто планове положення точки знімається способом створа, прямокутних і полярних координат, лінійної і кутової засічки. А висотне положення способом нівелювання. При цьому, як правило, зйомка ситуації та рельєфу ведеться роздільно.

Геодезичною основою виконавчих зйомок є розмічувальні осі споруди і точки геодезичної розмічувальної мережі включаючи точки знімальної основи, які залишилися від стадії вишукувань. Сучасна технологія будівництва передбачає виконання так званих поточних виконавчих зйомок після кожної завершеної стадії будівництва. При зведенні багатоповерхового будинку робляться виконавчі зйомки підготовленого котловану. Після спорудження фундаменту (завершення нульового циклу робіт) робиться виконавча зйомка фундаментів і далі після зведення кожного поверху. В результаті цього складають виконавчий кресленик (виконавчу схему) на якому часто в довільному масштабі зображають фактично зведену частину споруди з наведенням цифрової інформації зйомки.

Виконавчу схему використовують для усунення в наступних стадіях будівництва тих відхилень від проекту, які були на попередній стадії.

Кінцевим результатом виконавчих зйомок є виконавчий генплан. Йог складають на основі проектного генплану (М 1:1000; М 1:5000). Він будується для всього об’єкту, а виконавчі схеми для окремих елементів. На виконавчому генплані показують фактично зведений об’єкт включаючи надземні і підземні частини об’єкта. Якщо ситуація складна, то існуючі і побудовані елементи об’єкта наносять різним кольором, надземну і підземну частину наносять також різним кольором. Підземні комунікації (вода, газ, електричні мережі та ін.) зображають на окремих схемах. На генплані показують також і благоустрій території.

Виконавчий генплан служить основним документом при експлуатації об’єкта. На ньому треба наносити всі зміни, які зазнає об’єкт в процесі ремонту, реконструкції, добудов, перебудов.
Категория: Із будівництва | Добавил: pedchenko (2021-01-07)
Просмотров: 4265 | Теги: геодезія | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Виконавчі зйомки при геодезичних роботах, обговорення та відгуки: