ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ЯКОСТЕЙ ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

   Одне з призначень будівель, що проектуються, - забезпечити в приміщеннях мікроклімат, якість якого повинна відповідати сукупності санітарно-гігієнічних, технологічних або зоогігієнічних вимог.

Регульований мікроклімат у приміщеннях створюється:
    1) заходами архітектурно-планувального вирішення або будівельного проектування;
    2) застосуванням штучних методів кліматизації приміщень (опалення, вентиляції та кондиціювання внутрішнього повітря).

  Ці задачі вирішуються у тісній взаємодії з характеристиками огороджувальних конструкцій: стін, покриття, підлоги та інше. Ступінь опору огороджувальних конструкцій проникненню в приміщення холоду, сонячного тепла, вітру визначає техніко-економічну ефективність теплового бар'єру, який створюється конструктивними заходами. Надійні в теплотехнічному відношенні рішення досягаються лише при комплексному підході до теплозахисту та теплового комфорту приміщень, які гарантують мінімальні річні витрати палива та енергії на опалення зимою й охолодження будівель літом.

  Нині актуальними є питання економічної ефективності оптимізації рівня теплозахисту будівель різного призначення, оскільки це дозволяє успішніше розв'язувати багато народногосподарських задач: підвищення рівня комфортності цивільних будівель, зниження витрат на експлуатацію будівель різного призначення, зменшення витрат палива та електроенергії, підвищення продуктивності праці, збільшення виходу тваринницької продукції при одночасній економії кормів та інше. Зниження розрахункових втрат тепла будівлями може суттєво зменшити напруженість теплового балансу в країні, оскільки нині на теплопостачання зведених будівель і споруд витрачається близько 40% твердого та газоподібного палива, яке видобувається.

  Також читайте:
  Детальніше:
  Розрахунок каркасно-обшивної стіни .
Категория: Розрахунок конструкцій | Добавил: miley (2017-10-18)
Просмотров: 2107 | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ЯКОСТЕЙ ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, обговорення та відгуки: