› 
 › 
Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів

15:27

Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів

Мінрегіон розробив законопроект «Про основні вимоги до будівель та споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів, гармонізовані з нормами законодавства Європейського Союзу».


Новий законопроект прибирає виконавчі органи влади з процесу прийняття рішень, опрацювання та видачу технічних свідоцтв здійснюватимуть фахові організації. Погодження ЦОВВ буде виключено з процедури отримання технічного свідоцтва.

Запропоновані зміни в документі дозволять спростити низку процедур та створити за прикладом європейських країн.


23.03.2016 вищезазначений законопроект був схвалений на засіданні Кабміну.

Основними завдання


Забезпечення безпеки будівель та споруд, створення умов для добросовісної конкуренції на ринку будівельних виробів, підвищення ефективності заходів державного ринкового нагляду, перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних виробів, сприяння зняттю технічних бар’єрів у торгівлі.

Реалізація законопроекту про вимоги до будівель та споруд


Це буде реалізовано зокрема через законодавче встановлення основних вимог до будівель та споруд, механізмів визначення технічних показників суттєвих характеристик будівельних виробів у разі відсутності національних стандартів визначення схем оцінки стабільності їх технічних показників, а також через розподіл функцій учасників ринку.

Крім того, прийняття цього законопроекту сприятиме захисту інтересів споживачів та виробників продукції будівельного призначення, а також підвищенню конкурентоспроможності національних виробників на європейському ринку.

Просмотров: 3484 | Добавил: | Теги: законопроект, вимоги, новина, мінрегіонбуд | Рейтинг: 5.0/1

Обговорення Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів - 26 Березня 2016, коментарі та відгуки: