ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДСТУ | КАК скачать?
2012-10-13, 20:33
НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ

МОДУЛЬНА КООРДИНАЦІЯ РОЗМІРІВ У БУДІВНИЦТВІ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ДСТУ Б В.1.3-3:2011


НА ЗАМІНУ ГОСТ 28984-91 на території України
Чинний з 1 жовтня 2012 року
Цей стандарт згідно з ДБН А.1.1-1-93 "Система стандартизації та нормування в будівництві. Основні положення" належить до класифікаційного угрупування "В 3.1. Експлуатація конструкцій та інженерного обладнання споруд, зовнішніх мереж"

1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Цей стандарт встановлює вимоги до модульної координації, загальні принципи та правила визначення розмірів будівель, їх частин, обладнання, устаткування та поширюється на проектування будівель і споруд різного призначення, розроблення та виготовлення будівельних конструкцій всіх типів, а також будівництво будівель і споруд для забезпечення сумісності одне з одним, іншими елементами та будівельними конструкціями, що покращує економічність будівництва.

ДСТУ Б В.1.3-3:2011 призначений для розроблення:
- норм, стандартів та інших нормативних документів, які містять дані про регламентацію розмірів, які використовуються у будівництві;
- проектів будівель і споруд;
- сортаментів, номенклатур, каталогів і проектів будівельних конструкцій та виробів;
- сортаментів, номенклатур, каталогів та проектів устаткування будівель, що замінюють конструктивні елементи або становлять з ними єдине ціле (шафи-перегородки, вбудовані шафи, стелажі в складах тощо), а також обладнання, розміри елементів якого окремо і у поєднанні з іншими елементами або нормованими вільними проходами мають бути погоджені з розмірами об'ємнопланувальних і конструктивних елементів будівель (ліфти, ескалатори, мостові опорні, підвісні та інші крани, секційні шафи, елементи обладнання кухонь, столи для аудиторій тощо).

Цей стандарт рекомендовано використовувати при проектуванні і будівництві будівель та споруд:
- унікальних;
- експериментальних, якщо відступи від модульної координації розмірів обумовлені особливостями експерименту;
- із застосуванням виробів, розміри яких не приведені у відповідність з модульною координацією розмірів у будівництві за умови, що відступи не призведуть до необхідності зміни встановлених розмірів інших виробів;
-з розмірами, що визначаються специфічними видами обладнання, розміри і форма яких перешкоджають застосуванню правил модульної координації розмірів у будівництві;

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

У цьому стандарті є посилання на такий нормативний документ:
ДСТУ-Н Б В.1.3-1:2009 Система забезпечення точності геометричних параметрів у будівництві. Виконання вимірювань, розрахунок та контроль точності геометричних параметрів. Настанова.

3 ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

Нижче подано терміни, вжиті в цьому стандарті, та визначення позначених ними понять:

4 ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1 Модульна координація в основному базується на:
- основному модулі;
- мультимодулях;
- системі відліку визначення координаційного простору будівельних елементів та компонентів;
- правилах розміщення будівельних елементів усередині системи координат;
- правилах визначення розміру будівельних конструкцій із метою визначення робочих розмірів;
- правилах визначення переважних розмірів для будівельних компонентів і координації розмірів будівель.

4.2 Модульна координація розмірів у будівництві (МКРБ) повинна здійснюватися на базі модульної просторової координаційної системи і передбачати переважне застосування прямокутної модульної просторової координаційної системи (рисунок 1).

Рисунок 1 - Прямокутна модульна просторова координ

При проектуванні будівель, споруд, їх елементів, будівельних конструкцій і виробів на основі модульної просторової координаційної системи застосовують горизонтальні і вертикальні модульні сітки на відповідних площинах цієї системи.

5 ОСНОВНІ І ПОХІДНІ МОДУЛІ ТА МЕЖІ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

5.1 Основний (базовий) модуль є основною одиницею розміру в модульній координації.
Основний модуль позначається буквою М і дорівнює 100 мм.

5.2 Для визначення координаційних розмірів об'ємно-планувальних і конструктивних елементів, будівельних виробів, обладнання, а також для побудови систематичних рядів однорідних координаційних розмірів можуть застосовуватися додатково до основної модульної сітки похідні (укрупнені) мультимодульні сітки, в яких розмір є кратним основному модулю.
Лінії в мультимодульній сітці зазвичай повинні збігатися з лініями основної модульної сітки, але за доцільності можуть зміщатись одна відносно іншої.
Укрупнені модулі (мультимодулі) мають розміри 3М, 6М, 12М, 15М, ЗОМ, 60М і відповідно дорівнюють 300, 600, 1200, 1500, 3000, 6000 мм;
Укрупнений модуль 15М допускається за необхідності доповнення ряду розмірів, кратних 30М і 60М, за наявності техніко-економічних обґрунтувань.

5.3 Для визначення координаційних розмірів, менших ніж 1М, можуть використовуватись дробові (субмодульні) сітки, Субмодульні сітки застосовуються там, де необхідні розміри менше базового модуля. Субмодуль не використовується для визначення розмірів у модульній координаційній системі.

6 КООРДИНАЦІЙНІ І КОНСТРУКТИВНІ РОЗМІРИ БУДІВЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ І ЕЛЕМЕНТІВ ОБЛАДНАННЯ

6.1 Координаційні розміри конструктивних елементів і елементів обладнання приймають такими, що дорівнюють відповідним розмірам їх координаційних просторів.

6.2 Координаційні розміри конструктивних елементів встановлюють залежно від основних координаційних розмірів будівлі (споруди).

7 ПРИВ'ЯЗКА КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ДО КООРДИНАЦІЙНИХ ОСЕЙ

7.1 Розташування і взаємозв'язок конструктивних елементів необхідно координувати на основі модульної просторової координаційної системи шляхом прив'язки їх до координаційних осей.

Ключові слова:

модуль, модульна координаційна система, координаційна вісь, координаційний розмір.

ДСТУ Б В.1.3-3-2011. Модульна координація розмірів у будівництві загальні положення [Текст]. - Взамен ГОСТ 28984-91 ; Введ. с 2012.10.01. - [Б. м. : б. и.]. - III, 16 с.



Якщо ви є правовласником ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДСТУ | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 8508 | Загрузок: 1006 | Рейтинг: 5.0/5, відгуків: 1

Корисний матеріал? Поширюй!

Як додати посилання на цей ДСТУ в Список літератури для твоєї статті чи автореферату?

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення?
Щоб завантажити ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДСТУ. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення?
Цей ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДСТУ Б В.1.3-3:2011. Модульна координація розмірів у будівництві. Загальні положення, обговорення та коментарі:

Цей документ відноситься до категорії ДСТУ за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.