Як спроєктувати шафу своєї мрії власними руками?

Самостійно спроєктувати шафу-купе не так складно, як здається на перший погляд. Зате у вас буде унікальна шафа, яка відповідатиме побажанням і запитам всіх членів сім'ї. Щоб зробити креслення шафи-купе самому з нуля, потрібно в першу чергу знати правила проектування конкретного виду меблів.

Проєктування і розрахунок шафи-купе своєї мрії власними руками:

Проєктування шафи - багатоетапне завдання. Проєктувати шафу, продумуючи все полиці. Щоб готова конструкція не прогнулася від своєї ваги, необхідно заздалегідь розрахувати:

 • габарити майбутніх меблів;
 • ширину дверей;
 • довжину полиць, щоб вони не прогиналися під вагою речей;
 • кількість і розміри висувних ящиків;
 • корисну глибину полиць, з яких 10 см піде на розсувну систему дверей; інше.

Необхідно зробити список деталей для розкрою ЛДСП.

Заміри приміщення

Професійний замір приміщення допомагає уникнути помилки при створенні шафи купе. Для роботи вам знадобляться:

 • рулетка; будівельний рівень;
 • кутник або будь-який предмет з прямими кутами (папір А4);
 • зошит і олівець.

Коли ви визначилися, де буде стояти шафа, заміряйте простір. Пам'ятайте, що одні й ті ж виміри необхідно робити в декількох місцях. Якщо, наприклад, стіни кімнати розташовуються під незначним нахилом, це може в підсумку перекосити двері у готових меблів. І розсувна дверна система відкриття не зможе функціонувати. Система розсувних дверей, в залежності від виробника, володіє глибиною 80-100 мм.

Тому, рекомендовано на цьому етапі вже визначитися яку систему застосуєте. У кількох місцях заміряйте ширину стіни отвору або кімнати. Запишіть показання висоти стіни. Перевірте, наскільки кути, де планується стояти шафа, відповідають 90 градусам. Якщо ця цифра відхиляється, враховуйте це в проєкт. Перевірте рівень підлоги та чи не завалюється стіна. Меблі незалежно від кривини стіни та стелі повинні мати горизонтальне положення. Якщо підлога помітно викривляється, необхідно робити цоколь і підрізати для вирівнювання поверхні меблів. Якщо є плінтуса і ви їх не плануєте знімати, необхідно враховувати підрізування моделі під них. Вам потрібно визначитися з шириною Вашої шафи-купе і вибрати схему шафи-купе.

вбудована шафа-купе

Розрахунок габаритних розмірів шафи своєї мрії

Ви розрахували розміри приміщення або ніші та записали результати в зошит. Саме час зробити розрахунок матеріалу. Це фінальний етап, щоб розуміти, як спроєктувати шафу купе самому. Ширина планованої шафи розраховується з особистих побажань або ваших вимірів приміщення. Від цього показника завжди віднімається 5 см - так званий технологічний зазор. Це гарантія того, що під час монтажу шафа точно увійде в підготовлений для неї простір. Глибина конструкції виходить від попередньо зроблених замірів ніші кімнати. Враховуйте, що від фактичної цифри глибини до 10 см «з'їдає» система розсувних дверей. Для висоти купе розрахуйте діагональ бічної стінки. Тоді ви будете впевнені, що після монтажу шафа не виявиться значно вище, ніж планувався. Продумуйте всі деталі шафи всією сім'єю.

Методика розрахунку використання матеріалів

Ви розрахували розміри кімнати та майбутньої шафи для зберігання необхідного. Отже, для вузької шафи - знадобиться менше матеріалу. Тепер потрібно порахувати, скільки піде матеріалу на зовнішній блок і на полички, на ящики, інші дрібниці.

Листи ДСП, з якого виготовляють подібні корпусні меблі, бувають 18 мм і 16 мм завтовшки. ДСП - один з найпопулярніших матеріалів для меблів. Враховуйте це у своїх кресленнях, мінус цей показник при розрахунку матеріалів. Розмір верхньої кришки збігається з розміром верхньої частини шафи, через те, що вона укладається зверху на боковини. Дно - це нижня частина з вимірів шафи мінус товщина двох листів ДСП. Це робиться тому, що днище лягає між стінками меблів. Дві бічні сторони - це висота плюс товщина листа ДСП (дах). Системи розсувних дверей мають різні розміри. Це потрібно брати до уваги під час проєктування і зменшувати значення ще на стадії паперових розрахунків. Якщо планується цоколь, то довжина дорівнює виміру по нижній частині купе. А висота зазвичай робиться в межах 10 см. Щоб правильно розрахувати полички, необхідно відштовхуватися від дизайну шафи. В цілому, це довжина шафи мінус дві товщини ДСП. Якщо планується перегородка усередині конструкції, її товщину теж слід враховувати. Зібрати шафу самостійно не складно.

Як не помилитись при розробці шафи своє мрії ?

Провівши всі етапи проєктування і перед початком розкрою матеріалів не зайвим буде проконсультуватися у фахівців які надають послуги порізки ЛДСП , вони професійним оком можуть вказати на мимоволі допущені незначні помилки або огріхи Вашої самостійної роботи. І тоді, отримавши всі деталі майбутньої шафи з задоволенням можна приступати до її складання.

Якщо досвід та час не дозволяють самостійно спроектувати меблі для квартири, у нагоді стануть перевірені фахівці -шафи-купе на замовлення Паскевич, які здивують Вас своїм професіоналізмом. У них ви отримаєте:

 • кваліфіковану консультацію дизайнерів з 15ти річним досвідом;
 • створять точні креслення шафи-купе та її 3д візуалізацію;
 • деталізовку, план підсвітки та розеток;
 • розробку використання ідеальної фурнітури, що зробить шафу ще більш практичною та функціональною ;
 • величезний вибір матеріалів для корпусу та фасадів
 • веселих та привітних монтажників.

Пркилад шафи-купе

Вбудована шафа-купе

Вбудована шафа-купе користується не меншою популярністю, ніж традиційна, завдяки тому, що за рахунок своєї конструкції, зовні мало схожої на шафу, а більше нагадує спосіб створення, нехай не великий, але самостійної гардеробної. Вбудовану шафу зазвичай влаштовують в нішах стін, або спеціально влаштовують ці ніші. Таким чином, видимою частиною шафи залишаються тільки розсувні двері-купе.

Вбудована шафа купе сильно виграє в естетичному плані. Однак для її установки необхідна ніша. Нішу можна виготовити з гіпсокартону.

Одне з безперечних переваг вбудованої шафи-купе це менша вартість виготовлення. Так виходить завдяки тому, що у вбудованої шафи відсутні частини конструкції звичайної шафи, для вбудованої вони просто не потрібні. Якщо використовувати спеціалізовані системи для наповнення шаф-купе, то можна взагалі обійтися без конструкційних меблевих елементів.

Наповнення шафи купе -це незалежні від каркаса шафи (якого в загальному-то немає) елементи. Тому тут можливі різні комбінації системи полиць і висувних елементів.

Для вбудованої шафи-купе можуть бути застосовані різні системи. Вони трохи дорожче традиційних полиць з ЛДСП, але дозволяють трансформувати простір шафи довільним чином, в тому числі та в процесі експлуатації шафи.

Як вже неодноразово згадувалося, шафи купе влаштовують в ніші, тобто в якості бічних і задньої стінок використовуються стіни приміщення, а в якості підлоги та стелі шафи, підлога і стеля приміщення відповідно.

Вбудовану шафу-купе зазвичай виготовляють в прив'язці до дизайну приміщення. Вона може застосовуватися не тільки для зберігання одягу, а й для інших речей.

Проблеми виникають тоді, коли ніші немає. В цьому випадку нішу виготовляють з гіпсокартону, або добудовують з нього ж відсутню стінку. Однак якщо ремонт вже зроблений, такий варіант не підходить. Тому досить часто одну зі стінок виготовляють з ЛДСП. В результаті виходить якийсь проміжний варіант, тому що частина конструкції є традиційна шафа-купе, а частина вбудована.

вбудована шафа-купе

Поради при покупці шафи - купе

Вірний вибір і покупка шафи купе визначаються кількома факторами. Дотримуйтеся рекомендацій професіоналів, щоб меблі вирішували всі поставлені завдання для вашої родини. Сьогодні є спеціальні комп'ютерні програми для проєктування меблів та шафи в т.ч. З мінімальними навичками роботи з ПК Ви швидко зможете використати ці чудові програми для проєктування свого продукту. Враховуйте тренди меблевого світу. З кожним роком з'являються нові рішення, оригінальні дизайни, більш стійкі конструкції. Цікавтеся новинками, читайте публікації і успіх задуманого Вами неодмінно прийде.

Категория: Меблі | Добавил: admin (2021-07-20)
Просмотров: 1527 | Теги: стаття, шафа-купе, меблі | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Як спроєктувати шафу своєї мрії власними руками?, обговорення та відгуки: