Процедура розрахунку за допустимими напруженнями

Процедура розрахунку за допустимими напруженнями


При розрахунку за цим методом напруження, що виникають в елементах конструкції, не повинні перевищувати допустиме напруження.

Допустимі напруження становлять деяку частину від небезпечних (граничних) напружень. Для пластичних матеріалів такими небезпечними (граничними) напруженнями є межа текучості, при якій швидко зростають деформації і перешкоджають нормальній експлуатації конструкції. Зокрема, для будівельної сталі допустиме напруження дорівнює межі текучості, поділеному на коефіцієнт запасу.

Для крихких матеріалів небезпечним напруженням є межа міцності, при якій настає руйнування матеріалу.
Коефіцієнт запасу відносно границі текучості береться в межах від 1,2 до 2,5; коефіцієнт запасу відносно межі міцності для крихких матеріалів обирають у межах 3…5 (а іноді й вище, наприклад, для каменів природних і штучних він може бути в межах 10…30). З поліпшенням якості матеріалів і уточненням теорії розрахунку значення допустимих напружень, очевидно, підвищуються
Розрахунок виконувався на навантаження, що відповідають звичайним умовам експлуатації. При цьому навантаження враховувалися не поодинці, а у наступних сполученнях.
1. Основні сполучення – сполучення таких навантажень, які регулярно діють на конструкцію, опір яким складає основне призначення конструкції. Найпростішим таким сполученням є сполучення постійного та корисного навантаження. Для багатьох конструкцій, наприклад, перекрить, до цих навантажень добавляється атмосферне снігове навантаження. Навантаження основних сполучень називаються основними.
2. Додаткові сполучення – сполучення основних навантажень з додатковими, що діють відносно рідко, і їхнє сприйняття не входить у призначення споруди. Найбільш типовим додатковим навантаженням був ураганний вітер. Вважалося, що він діє рідко і його сприйняття не є призначенням конструкції, яка призначена для сприйняття корисного навантаження. В деяких випадках додатковим навантаженням можуть бути монтажні крани, які діють рідко тільки під час монтажу.
3. Особливі сполучення – сполучення основних і додаткових навантажень (зазвичай не всіх) з дуже рідко діючими особливими впливами, частіше аварійного характеру. Типовим прикладом особливих навантажень є сейсмічні навантаження в сейсмічних районах.

Надійність конструкцій така ж важлива як і надійність усіх системи вашого бізнесу, контоль за показниками можна проводити з допомогою приладів.

Для сталевих конструкцій в якості межі текучості приймалося його значення, встановлене в технічних умовах на поставку металу. В 50-і роки минулого сторіччя це значення для сталі Ст. 3 дорівнювало 2100 кгс/см2. Коефіцієнт запасу приймався рівним 1,36. Отже, допустиме напруження получалося рівним: 1600 кгс/см2.

Це звичне значення приймалося у розрахунку лише на основні навантаження. При дії основних і додаткових навантажень коефіцієнт запасу приймався нижчим, і допустиме напруження підвищувалося до 1800 кгс/см2.

Пічугін С.Ф. Методика граничних станів і нормування навантажень:
Коротка історія розвитку розрахунку конструкцій
Розрахунок конструкцій
Категория: Основи проектування | Добавил: admin (2017-09-28)
Просмотров: 5412 | Теги: надійність, навантаження, розрахунок, конструкції, напруження, Сталь, сполучення | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Процедура розрахунку за допустимими напруженнями, обговорення та відгуки: