Пластиковий льох - переваги і недоліки, вибір, монтаж

Ви можливо не чули, але є альтернатива традиційному сховищу для овочів, побудованому з цегли або бетону, встановлюють пластиковий льох, який має багато переваг.

Льох із пластику представлений у вигляді великого короба, який має ребрами жорсткості, герметичну кришку, сходи, готові стелажі. Розміри льоху залежать від побажань господаря і можливостей установки на якій вони виробляються.

Переваги пластикових сховищ

Пластикові конструкції для дачі чи заміського будинку мають масу переваг, тому відгуки про них здебільшого позитивні. Але багато хто про них навіть не чув.

Основні переваги такого сховища полягають в наступному:

 • Льох може бути розміщений на будь-якій ділянці, незалежно від грунтових умов.
 • Набагато менша кількість будівельних робіт в порівнянні з традиційними.
 • Монтаж можна провести не тільки на відкритій ділянці, а й під будь-яким майбутнім будівництвом.
 • Пластиковий цілісний льох без проблем переносить температурні перепади і високу вологість. Якщо сховище буде правильно змонтовано та обладнано ефективної вентиляційною системою, то якість зберігання продуктів в ньому буде набагато вище, ніж в традиційному підвалі.
 • Стінки погреба надійно захищені від біологічного впливу, тому комахи і гризуни ніколи не проберуться до ваших овочів. Пластик, використовуваний для пристрою корпусу, не буде вбирати запахи, які виходять від продуктів, що зберігаються. Він повністю інертний до дії вологи, його легко чистити і дезінфікувати при необхідності.
 • Виробники відзначають, що пластикові конструкції при будь-яких умовах експлуатації можуть прослужити не менше 50 років.

недоліки

Звичайно, пластиковий льох має і свої недоліки, які змушують багатьох людей відмовлятися від пристрою такого сховища на своїй ділянці, вибираючи для зберігання продуктів звичайний підвал.

 • Пластикові льоху досить дорого коштують. Якщо порівнювати зі звичайним сховищем, то пластиковий варіант обійдеться дорожче на 40-50% (і це тільки вартість одного корпусу). Крім цього також потрібно монтувати і облаштовувати його.
 • Льох під ключ, як правило, має стандартні типорозміри, тому це найчастіше досить незручно, якщо заміський домовласник, наприклад, вже підготував котлован для облаштування овочесховища.

Основним недоліком є ​​саме висока вартість. Але вона з лишком компенсується безпроблемною експлуатацією протягом довгого часу.

На що звернути увагу при покупці?

При виборі готового сховища потрібно звертати увагу на те, щоб його корпус був зроблений з високоякісних і екологічно безпечних матеріалів. У магазині або на ринку можна попросити у продавців всі документи і сертифікати, щоб переконатися в безпеці експлуатації виробу. Зокрема, відповідальним потрібно бути тому, що пластиковий заводський льох досить дорого коштує.

Монтаж готового льоху для дачі повинен здійснюватися фахівцями, які не тільки допоможуть з вибором найбільш підходящого місця, але і допоможуть з облаштуванням внутрішнього приміщення. Крім того, вони перед монтажем оцінять рівень грунтових вод на місцевості, зробивши надійне підгрунтя.

Під час покупки корпусу обов'язково поцікавтеся у продавця, чи здійснює їх компанія установку. Тому що фахівці цієї компанії знайомі з особливостями вироби і мають певний досвід, що дозволить їм правильно встановити пластиковий льох в короткий термін. Звичайно, внутрішнім облаштуванням льоху для дачі можна зайнятися самостійно. Якщо готовий льох встановлюється в підвал, то кришку для нього можна зробити дерев'яної.

Як правило, всі пластикові сховища відразу оснащені вентиляційною системою, яка представлена ​​кількома отворами і трубами. Така вентиляція є стандартною, тому часто її потрібно модифікувати з урахуванням специфічних нюансів експлуатації. Наприклад, якщо в погребі передбачається зберігати велику кількість продуктів, то буде потрібно пристрій примусової вентиляції, тому що виділяється овочами і фруктами волога обов'язково буде випадати у вигляді конденсату, від якого потрібно негайно позбавлятися.

Також вагому роль відіграють розміри сховища. Пластиковий (як і будь-який інший) льох може бути зроблений і індивідуально, але коштує це буде дорожче.

Як здійснити монтаж?

Установка в загальному випадку проходить в кілька послідовних етапів:

 1. Риття котловану підходящого розміру.
 2. Бетонування дна або монтаж залізобетонної плити.
 3. Установка пластикового короба на плиту і його фіксування за допомогою спеціальних строп.
 4. Засипання грунтом і піщано-цементною сумішшю.

Труднощі можуть з'явитися вже на першому етапі робіт, якщо ділянка маленький і споруди стоять щільно. Це створює проблеми з під'їздом екскаватора і спеціальної техніки, які необхідні для риття котловану.

Зрозуміло, все можна викопати вручну, але тут доведеться піти ще на деякі «поступки». Зокрема, дно котловану доведеться саме бетонувати, тому що встановити туди готову залізобетонну плиту своїми силами не вийде.

Варто також сказати, що сховище може бути змонтовано під будинок або гараж тільки в тому випадку, якщо споруди знаходяться на етапі будівництва. Або якщо габарити споруди дозволяють пронести конструкцію всередину і правильно встановити в попередньо виритий котлован.

Волога і перепади температури

Пластикові та поліетиленові льоху надійно захищені від впливу вологи. Це не викликає сумнівів. Але проблеми з експлуатацією і зайвої водою можуть виникати там, звідки їх зовсім не чекають. Наприклад, встановлений льох грунтові води можуть просто видавити з грунту.

Це може відбуватися через неписьменної установки конструкції. Певним рішенням стає монтаж залізобетонної плити, але як же бути в тих ситуаціях, коли немає можливості зробити таку підставу в котловані? Фахівці рекомендують зміцнювати основу армуванням і додатковими шарами бетонної стяжки, роблячи підлогу максимально важким і міцним.

Додаткову увагу потрібно приділити утепленню льоху, бо пластикові стінки досить легко пропускатимуть як холод, так і тепло. Саме тому теплоізоляція має в нашому випадку не останнє значення. 

різноманітність марок

Пластиковий льох - це, без сумніву, дуже зручна конструкція для зберігання овочів на заміській ділянці. Якщо ваш старий льох став непридатним, то багато фахівців настійно рекомендують вибирати саме цільні конструкції, які не буде потрібно додатково ізолювати від проникнення вологи. Такий льох можна встановити в підвал, на цокольний поверх, закопати під гараж або сарай.

У продажу представлена ​​велика кількість торгових марок різних виробників. В Україні виробництвом погрібів з поліпропілену займається компанія Біотон Пласт https://bioton-plast.com.ua/, також вини виконують монтаж виробів під ключ.

Вибираючи сховище для свого врожаю, обов'язково задайте продавцеві всі ваші запитання. Оцініть необхідний розмір конструкції і свої фінансові можливості. Також не забудьте уточнити, чи проводить компанія монтаж і якщо так, то в які терміни.

Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2020-07-28)
Просмотров: 119 | Теги: статья, погреб | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Пластиковий льох - переваги і недоліки, вибір, монтаж, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: