Що чекає на первинний ринок нерухомості України у 2023 році?

Продовження серії аналітичних статей про нерухомість України. Перша про ринок оренди тут

У зв'язку з нестабільною ситуацією попит на нову житлову нерухомість буде не дуже великим. За словами Володимира Семенцова (керуючий партнер компанії INSPI Development), сьогодні все говорить про те, що весь рік ринок перебуватиме у важких умовах. Темпи будівництва нових об'єктів залежатимуть від перебігу визвольної операції українських військ, безпеки життя громадян та економіки країни.

Також, керуючим партнером будівельної фірми INSPI Development були перелічені деякі моменти, які можуть вплинути на ринок новобудов у 2023 році. Серед іншого, сюди входить контрольована інфляція, проте все по черзі. Відновити втрачений бюджет людям допоможуть ігрові автомати, які доступні в цілодобовому режимі.

З іншого боку, нещодавно запущена державна програма “Е-Оселя” змогла схвалити понад 100 пільгових іпотек. Загальна сума цих кредитів перевищує 140 мільйонів гривень. Ця програма також забезпечує хороший тил для ринку первинної нерухомості.

Що може позитивно вплинути на ринок новобудов у 2023 році

На думку Володимира Семенцова, існує кілька якісних елементів, які можуть вплинути на ринок первинної житлової нерухомості цього року. Хоча справді очікується, що загальна ситуація буде непростою. Це:

  • Інфляція, за умови якісного прогнозу та контролю, не повинна перевищити 25%;

  • Зменшення ціни на первинний житловий фонд, приблизно 15% (конкурентна ціна на матеріали та проведення робіт);

  • Середній приріст заробітків мешканців країни до 20%;

  • Ефективні механізми відновлення економіки та залучення зарубіжних інвесторів, зокрема забудовників (під 3-5%);

  • Підвищення попиту з допомогою оперативного впровадження пільгових систем іпотеки (наприклад, “Е-оселя”).

Якщо всі ці можливості стануть реальними, попит на новобудови зросте. Але по відношенню до березня-квітня 2022 року цифра складе не більше 15%. При цьому, найближчим часом, попит буде лише на об'єкти економ-класу і комфортні квартири з рівнем готовності від 80% і вище.

Вартість квадратних метрів у нових будинках може змінюватись з урахуванням двох обставин. Це: ринкова ціна на будматеріали та їх доставка до місця будівництва комплексу. На це може впливати ситуація з розмінуванням деяких регіонів і відновленням розбитих залізничних полотен. Якщо ціна і варіюватиметься, то незначно.

Якою буде основна мета громадян при покупці "первинки"

Зрозуміло, першим ключовим елементом вважатиметься безпека житлових комплексів. Сюди входять системи спостереження, раннього оповіщення та, зрозуміло, наявність надійного укриття. Не останнє місце займає і надійність стін, перекриттів і таке інше.

Друге, основний фокус буде на придбання житла у великих обласних центрах. Звичайно, більш безпечних. На думку експерта, це Львів, Ужгород, Івано-Франківськ і, частково, Одеса. Також, Семенцов додав, що після того, як Україна здобуде перемогу над ворогом, пройде ще мінімум три роки до повного відновлення ринку.

Категория: Нове будівництво | Добавил: admin (2023-02-15)
Просмотров: 346 | Теги: Ринок, статья, житло, нерухомість | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Що чекає на первинний ринок нерухомості України у 2023 році?, обговорення та відгуки: