Вимогам стандартів ЄСКД і СПДБ

Вимогам стандартів ЄСКД і СПДБ повинна задовольняти вся проектна документація на зведення будь-яких об’єктів і виготовлення будівельних виробів.
Конкретні норми і правила проектування, які відповідають сучасному рівню розвитку науки і досягненням будівельної техніки, відображені в “Державних будівельних нормах” (ДБН) частина II. Норми проектування.
За радянських часів вважалось, що одна з основних умов швидкісного індустріального будівництва – це підвищення збірності конструкцій і виробів та застосування потокового методу спорудження будинків, особливо житлових. При цьому кількість типорозмірів будівельних виробів повинна бути мінімальною. Лише це сприяє зменшенню вартості і строків будівництва.
Для координації розмірів окремих конструктивних елементів будівель і споруд створена Єдина модульна система (ЄМС) на базі модуля, що дорівнює 100 мм, якому повинні бути кратними всі основні розміри будівельних конструкцій. Ця система сприяє типізації і стандартизації у проектуванні і виробництві будівельних конструкцій, деталей та виробів.
Проте стандартизація і уніфікація елементів будівлі та широке застосування типових проектів мають і негативний бік.
Забудова стає одноманітною, архітектурно невиразною.
За індивідуальними проектами раніше будували тільки унікальні громадські будинки та інженерні споруди.
Сьогодні вимоги держави щодо обов’язкового типового проектування знято – більша частина новобудов виконується за індивідуальними проектами.
Залишено діючим Єдиний каталог будівельних деталей і виробів (ЄКБД). Це дає змогу будівельникам, використовуючи принципи уніфікації, замовляти потрібні їм конструкції, без додаткових погоджень, на, практично, любих заводах будіндустрії.
Категория: Зображення частин будівель на кресленнях | Добавил: pedchenko (2010-11-13)
Просмотров: 4710 | Теги: ЄСКД, Вимога, СПДБ, стандарт | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Вимогам стандартів ЄСКД і СПДБ, обговорення та відгуки: