Що робити з конденсатом кондиціонера та Законопроект 4619
Цьогорічне літо видалося досить жарким на події на фронті, але погода помилувала Україну. Ми пройшли літний сезон без значної спеки. Максимум на 2-3 тижні. На відміну від європейських країн, які влітку 2023 ставили все нові рекорди максимальної температури. Але вцілому в світі продовжується тренд на потепління, тож кондиціонери це потрібна техніка для кожного. В нашому лексиконі слова "кондиціонер" та "спліт система" стали синонімами. Ці системи, що є у багатьох будівлях створюють нам сприятливий мікроклімат приміщень, в замін вони потребують електроенергії та виділяють конденсат. Саме за конденсат ми поговоримо в цій статті. За ідею написання ми вдячні компанії ТехДом - це професійна команда, що працює в галузі систем кондиціонування вже 18 років. Цікавий факт:
В нашій квартирі конденсат збирається у великий 19 літровий бутить на балконі, та раз на тиждень його доводиться спустошувати. Якщо забути це зробити то в двері постукає сусідка знизу з криками "Жах! У вас тече вода! Вода!" Не дуже приємна ситуація скажу я вам. Інженери не сиділи дарма та вигадали для утилізації конденсату пристрій що називається диссипатор, або випаровувач конденсату. Що таке дисипатор? Та який його принцип роботи?Дисипатор для зовнішніх блоків спліт систем - це електричний пристрій у формі резервуара із нагрівальним елементом в середині для нагріву води. Нагріваючись конденсат поступово випаровується. Тож немає потреби у відрах, бутилях чи інших рішеннях по збору конденсату від кондиціонера. Свого поширення випаровувачі здобули саме в наших широтах. Для цього було декілька причин:
Цей набір факторів став причиною проблем із замоканням стін від неправильно влаштованого відводу конденсату систем кондиціонування. Конденсат негативно впливає на будівлю:
Тож випаровувачі стають в пригоді та звільняють власника від додаткових проблем не тільки з ремонтом та обслуговуванням конструкцій будинку, а й від скарг сусідів. Купити Диссипатор для випаровування вологи можна в спеціалізованих магазинах, що пропонуються системи кондиціонування. Консультаціє з приводу місця встановлення такого приладу та вибору моделі може надати команда, що займатися встановленням кондиціонера https://techhome.kiev.ua/uk/mounting/. Команда ТехДом працює на ринку з 2004 року та має кваліфікованих співробітників. Про Закон 4619Так ми плавно підібралися до Закону 4619. Вірніше, це був лише Законопроект про відвід конденсата від систем кондиціонування. За цим актом передбачалося адміністративне покарання у вигляді штрафу за неналежно влаштований відвід конденсованої води на фасадах новобудов. Законопроект був поданий до розгляду в минулому році та після 9 місяців був відхилений за висновками комісії. Ознайомитися з його текстом можна на сайті Верховної ради тут або Кіївміскради тут. Які ж норми регулюють питання стосовно систем кондиціонування та впливу інженерних мереж на конструкції будівель?
На останокНа нашу думку, в новобудовах проблем із системами кондиціонування в принципі не має бути. І ця проблема має місця у будинках вторинного ринку, де майже відсутній контроль. Система ОСББ теж має закрити ці питання, але поки триває воєнний стан це не на часі. Тож закликаємо дослухатися до порад спеціалістів і ха потреби встановлюйте такі системи випаровування конденсату. | |
Просмотров: 2272 | Комментарии: 1 | | |
Коментарі до Що робити з конденсатом кондиціонера та Законопроект 4619, обговорення та відгуки: | ||
| ||