Робота в Польщі на будівництві 2024: що пропонують роботодавці

Зима добігає кінця, і чимало українців знову поспішають зайняти свої робочі місця за кордоном. Найчастіше наші співвітчизники шукають вакансії в сусідній країні. Робота в Польщі у галузі будівництва відкриває перед шукачами ряд переваг. Досвідчені фахівці отримують гідну оплату праці, соціальні гарантії та пенсійний стаж. А професійні будівельники потрібні по всій країні.

Кого чекають поляки та які обов’язки доведеться виконувати

У Польщі стрімко оновлюється інфраструктура, тому і у 2024 році країна матиме потребу у професіоналах будівельної галузі. Умовно всі запропоновані вакансії можна поділити на дві групи: місця для кваліфікованих працівників з досвідом (керівники ділянок, інженери, виконроби), та звичайні робітники та різноробочі. Незалежно від сезону, роботу вдасться знайти завжди, хоча період від весни до осені найбільш сприятливий для такого виду діяльності.

У цьому році затребувані спеціалісти на польському будівництві:

  • Каменярі. Спеціалізуються на укладенні плит, каменю, цегли. Наявність профільної освіти та досвіду у сфері гарантують високу оплату праці (до 20 злотих за годину).
  • Маляри-штукатури. Працівнику доручають оздоблювальні роботи. Не потрібно мати освіту, достатньо мінімального досвіду роботи. Оплата роботи погодинно варіюється у межах 18-25 злотих.
  • Електрики, сантехніки. Затребувані професіонали з досвідом, адже потрібно виконувати роботу якісно. Середня годинна ставка сягає 20 злотих.
  • Арматурники, опалубники. Цінуються кандидати зі стажем. Зарплата сягає до 30 злотих на годину. У зв’язку з нестачею кадрів наймають помічників майстрів. За короткий час вдасться набути досвіду та просунутися кар’єрними сходами.
  • Різноробочі. Для працевлаштування не потрібен досвід у галузі, проте без старанності та бажання трудитися досягти успіху не вдасться. В середньому за годину різноробочі отримують до 15 злотих.

Зарплата варіюється залежно від регіону. Так, робота в Варшаві дозволяє отримувати понад 1000 євро, проте і вартість проживання у столиці вища від провінційних міст.

Які якості потрібні для роботи на будівництві

Нестача робочих рук, відмова поляків від діяльності, яка потребує високих фізичних навантажень, зіграла на руку українцям, адже працевлаштуватися в Польщі можуть практично всі охочі. Та робота на будівництві вимагає певних навиків та особистих якостей. Тож важливо:

  • Мати хорошу фізичну підготовку, міцне здоров’я, не страждати на хронічні захворювання.
  • Не зловживати спиртними напоями.
  • Бути готовим до 10-12 годин праці на відкритому повітрі за різних погодних умов.
  • Мати спеціальну освіту та досвід роботи для окремих посад.
  • Зібрати пакет документів.

Незважаючи на важку фізичну працю, робота на будівництві має чимало переваг. Найперше, за чим їдуть українці за кордон, — висока оплата праці. У секторі будівництва одні з найпривабливіших зарплат. Польські роботодавці сумлінно дотримуються трудового законодавства, тому наймають іноземців згідно правил. Офіційне працевлаштування дає робітникам соціальні гарантії.

Ще одним бонусом при працевлаштуванні є те, що польські роботодавці забезпечують іноземних робітників комфортними умовами проживання, доставляють до місця праці та додому. Звичайно, за житло потрібно платити, проте вартість оренди буде менше ринкової. У Польщі доступні продукти харчування, тому можна скласти повноцінний раціон. Не потрібно вільно володіти державною мовою, достатньо базового рівня для спілкування.  


 

Категория: Кімнати та будинку | Добавил: admin (2023-09-21)
Просмотров: 450 | Теги: стаття, робота | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Робота в Польщі на будівництві 2024: що пропонують роботодавці, обговорення та відгуки: