Як змусити сусіда знести паркан? Норми+Приклад

Якщо сусід будує високу огорожу чи інший обєкт, який може зменшити освітленість ваших кімнат - цю проблему можна вирішити.

Для цього потрібно подати судовий позов про припинення порушень правил добросусідства. Щоб суд став на вашу сторону необхідно виконати головну умову: надати належні та допустимі докази, які б обґрунтовували заявлені позовні вимоги, зокрема те, що затінення приміщень та занижения рівня природного освітлення у вашому будинку відбувається внаслідок встановлення відповідачем світлонепрониклої огорожі з метало-профілю.

Далі наведено фактичні докази у справі № 598/1708/17 від 17 лютого 2021 року.

Обгрунтування позовних вимог

  • Протокол проведення досліджень освітленості приміщення, складеного лікарем з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень про те, що згідно отриманих результатів досліджень приміщень вашого житлового будинку, рівень освітлення в житлових кімнатах не відповідає вимогам ДБН В.2.5-28.
  • Нормами статті 41 Конституції Українистатті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 293 ЦК України передбачено право особи на повагу до житла і приватного життя, на безпечне для життя і здоров'я довкілля. Діяльність фізичної та юридичної особи, яка порушує ці права особи, є незаконною і може бути припинена за рішенням суду.
  • Стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод захищає право людини до приватного і сімейного життя, житла і кореспонденції. Порушення права на повагу до житла також включає такі посягання, які не є конкретними чи фізичними, наприклад, шум, запахи або інші форми втручання. Серйозне порушення може призвести до порушення права людини на повагу до житла, якщо це заважає користуватися зручностями свого житла. 
  • Відповідно до статті 13 ЦК України, при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. 
  • Відповідно до положень статті 91 ЗК України, власники земельних ділянок зобов'язані не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів.
  • Згідно статті 103 ЗК України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Вимога

Зобов'язати сусіда змінити огорожу з метало-профілю на огорожу із металевої сітки навпроти і по довжині вашого житлового будинку.

 

Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2021-04-13)
Просмотров: 98 | Теги: норми | Рейтинг: 5.0/3

Коментарі до Як змусити сусіда знести паркан? Норми+Приклад, обговорення та відгуки: