Як відкалібрувати акумулятор ноутбука для точних оцінок часу роботи акумулятора

Отже, ви використовуєте свій ноутбук, і раптом він помирає. Попередження від акумулятора від Windows не було - насправді, ви нещодавно перевірили, і Windows сказала, що у вас залишилось 30% заряду акумулятора. Що відбувається?

Навіть якщо ви ставитеся до акумулятора ноутбука належним чином, його ємність з часом зменшиться. Його вбудований лічильник потужності оцінює, скільки заряду доступно і скільки часу у вас залишилось від акумулятора, але іноді це може дати вам неправильні оцінки.

Цей базовий прийом буде працювати в Windows 10, 8, 7, Vista. Дійсно, це буде працювати на будь-якому пристрої з акумулятором, включаючи старі MacBook. Однак на деяких новіших пристроях це може не знадобитися.

Як визначити реальну ємність

Перед калібруванням батареї бажано переконатися, що вона необхідна. Якщо ноутбук почав раптово відключатися або індикатор показує, що батарея розряджається дуже швидко, то для повної впевненості, що потрібна калібрування, потрібно діагностика акумулятора. Якщо ноутбук ще новий і ємність акумулятора досить велика, значить, проблема в контролері і знову - таки потрібне калібрування. Але якщо у вас стара батарея, швидше за все калібрування їй не допоможе, тому що вона вже видавила з себе все що можна. Єдине рішення - це замінити. Якщо не можете визначити батарею ноутбука, ви можете подивитися доступні моделі батарей по моделі ноутбука. Ви також можете подивитися сумісні парт номера батарей з вашим ноутбуком.

Чому калібрування акумулятора є необхідним

Якщо ви належним чином доглядаєте за акумулятором свого ноутбука, вам слід дозволити йому трохи розрядитися, перш ніж підключати його назад і заряджати. Ви не повинні дозволяти акумулятору вашого ноутбука повністю розряджатися кожного разу, коли ви ним користуєтеся. Регулярне поповнення подовжує термін служби акумулятора.

Однак така поведінка може заплутати лічильник акумулятора ноутбука. Як би добре ви не дбали про акумулятор, його ємність все одно зменшиться внаслідок таких неминучих факторів, як типове використання, вік та тепло. Якщо акумулятору заборонено періодично працювати від 100% до 0%, лічильник потужності акумулятора не буде знати, скільки насправді заряду в батареї. Це означає, що ваш ноутбук може подумати, що він має 30% ємності, коли він насправді 1% - і тоді він несподівано вимикається.

Калібрування акумулятора не дасть вам довшого часу автономної роботи, але дасть точніші оцінки того, скільки заряду батареї залишилось у вашого пристрою.

Як часто слід калібрувати акумулятор?

Виробники, які рекомендують проводити калібрування, часто калібрують акумулятор кожні два-три місяці. Це допомагає підтримувати точність показань акумулятора.

Насправді вам, швидше за все, не доведеться робити це так часто, якщо вас не надто турбує те, що показання заряду акумулятора вашого ноутбука є абсолютно точними. Однак, якщо ви не калібруєте акумулятор регулярно, ви можете з часом виявити, що ваш ноутбук раптово помирає, коли ви ним користуєтесь - без попередніх попереджень. Коли це трапляється, точно настає час калібрувати акумулятор.

Деякі сучасні пристрої можуть взагалі не вимагати калібрування акумулятора. Наприклад, Apple рекомендує калібрувати батареї для старих Mac із замінними батареями, але каже, що це не потрібно для сучасних портативних Mac з вбудованими батареями. Перевірте документацію виробника пристрою, щоб дізнатись, чи потрібно калібрування акумулятора на вашому пристрої чи ні.

Основні інструкції з калібрування

Перекалібрувати акумулятор просто: дозвольте батареї працювати від 100% ємності до майже померлого стану, а потім заряджайте її до повної. Вимірювач потужності акумулятора побачить, скільки насправді працює акумулятор, і отримає набагато точніше уявлення про те, скільки ємності залишилось у акумулятора.

Деякі виробники ноутбуків включають утиліти, які відкалібрують акумулятор. Ці інструменти, як правило, просто переконуються у повному заряді акумулятора, відключають налаштування керування живленням і дозволяють батареї розряджатися, щоб внутрішня схема батареї могла отримати уявлення про те, як довго триває заряд акумулятора. Перевірте веб-сайт виробника вашого ноутбука, щоб отримати інформацію про використання будь-яких утиліт, які вони надають.

Ви також повинні переглянути інструкцію до вашого ноутбука або файли довідки. Кожен виробник може рекомендувати дещо іншу процедуру калібрування або інструмент, щоб переконатися, що акумулятор вашого ноутбука правильно відкалібрований. Деякі виробники можуть навіть сказати, що це не потрібно для їх обладнання (наприклад, Apple). Однак калібрування не шкодить, навіть якщо виробник каже, що це не потрібно. Це просто займає трохи вашого часу. Процес калібрування по суті проходить акумулятор через повний цикл розрядки та перезарядки.

Як відкалібрувати акумулятор вручну

Хоча корисно використовувати будь-які включені утиліти або просто слідувати інструкціям, характерним для вашого ноутбука, ви також можете виконати калібрування акумулятора без спеціальних інструментів. Основний процес простий:

  • Зарядіть акумулятор ноутбука до повного заряду - це 100%.
  • Залиште батарею принаймні дві години, залишаючи ноутбук підключеним до мережі. Це гарантуватиме, що акумулятор буде прохолодним і все ще не гарячим у процесі зарядки. Ви можете користуватися ноутбукому звичайному режимі, доки він підключений до мережі, але переконайтеся, що він не стає занадто гарячим. Вам потрібно щоб воно охололо.
  • Зайдіть у налаштування керування живленням свого ноутбука та налаштуйте його на автоматичний сплячий режим при 5% заряду акумулятора. Щоб знайти ці параметри, перейдіть до Панелі керування - Обладнання та звук - Параметри живлення - Змінити параметри плану - Змінити розширені налаштування живлення. Шукайте в розділі «Акумулятор» опції «Критична дія батареї» та «Критичний рівень заряду акумулятора». 
  • Витягніть штепсельну вилку та залиште ноутбук працюючим і розряджаючись до автоматичного сплячого режиму. Ви можете продовжувати користуватися ноутбуком, поки це трапляється.

ПРИМІТКА. Якщо ви хочете відкалібрувати акумулятор, поки ви не користуєтеся ноутбуком, переконайтеся, що він не налаштований на автоматичний режим сну, сплячий режим або вимкнення дисплея в режимі очікування. Якщо ваш ноутбук автоматично переходить у режим енергозбереження, коли вас немає, він заощадить енергію і не розрядиться належним чином. Щоб знайти ці параметри, перейдіть до Панелі керування> Обладнання та звук> Параметри живлення> Змінити налаштування плану.

  • Дозвольте ноутбуку побути п’ять годин після того, як він автоматично перейде в сплячий режим або вимкнеться.
  • Підключіть ноутбук назад до розетки і зарядіть його до 100%. Ви можете продовжувати нормально користуватися ноутбуком, поки він заряджається.
  • Переконайтеся, що для будь-яких параметрів управління живленням встановлено їх нормальні значення. Наприклад, вам потрібно, щоб ваш ноутбук автоматично вимикав дисплей, а потім переходив у режим сну, коли ви не використовуєте його для економії заряду акумулятора. Ці налаштування можна змінити, поки ноутбук заряджається.

Тепер ваш ноутбук повинен повідомляти про більш точний час автономної роботи, позбавляючи вас від несподіваних вимкнень і даючи вам краще уявлення про те, скільки заряду акумулятора у вас є в будь-який момент часу.

Категория: Интересно | Добавил: admin (2022-01-16)
Просмотров: 193 | Теги: аккумулятор, ноутбук, стаття, работа | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Як відкалібрувати акумулятор ноутбука для точних оцінок часу роботи акумулятора, обговорення та відгуки: