Главная » Каталог статей » ДБН

Громадські вбиральні. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 9. Вимоги до проектування елементів благоустрою
Пункт 3. Громадські вбиральні


9.3.1 Громадські вбиральні треба влаштовувати в місцях масового зосередження людей.
Місця розташування громадських вбиралень треба позначати відповідними покажчиками. Покажчики розташовують і в місцях інтенсивного пішохідного руху та освітлені.
В громадських вбиральнях одну із кабін виконують згідно з ДБН В.2.2-17.

9.3.2 Громадські вбиральні треба влаштовувати в таких місцях:
- на площах, транспортних магістралях, вулицях з великим пішохідним рухом;
- на площах біля вокзалів, залізничних станцій, авто- та річкових вокзалів, автостанцій та аеровокзалів;
- у виходів та вестибюлів метрополітену;
- у місцях проведення масових заходів;
- у зонах розміщення і на території ярмарок, крупних об’єктів торгівлі та послуг, об’єктів громадського харчування, об’єктів культурно – розважального та спортивного призначення;
- на території об’єктів рекреації: у садах, парках, лісопарках, на бульварах шириною більше ніж 25 м;
- на АЗС, стоянках автомобілів більше ніж 25 місць, багатоповерхових і відкритих автостоянках;
- спеціально обладнаних майданчиках для паркування транспортних засобів;
- на територіях, прилеглих до зовнішніх магістральних доріг;
- на підприємствах торгівлі потужністю більше ніж 15 торгівельних місць;
- у зонах масового відпочинку, на стадіонах, пляжах;
- біля кінотеатрів, виставок.

9.3.6 Для тимчасового обслуговування окремих об’єктів невеликої потужності встановлюють мобільні туалетні кабіни без вигребу. Розміщення туалетних кабін треба передбачати також на активно відвідуваних територіях населеного пункту за відсутності або у разі недостатньої пропускної спроможності громадських вбиралень: у місцях проведення масових заходів, при крупних об'єктах торгівлі і послуг, на території об'єктів рекреації (парках, садах), а також при некапітальних нестаціонарних спорудах харчування. Заборонено розміщення туалетних кабін на прибудинковій території. Туалетну кабіну треба встановлювати на тверді види покриття. Покриття і ширина пішохідного підходу до туалетної кабіни мають бути розраховані на епізодичний проїзд спеціалізованого автотранспорту. Покриття до громадської вбиральні має бути рельєфним для орієнтування інвалідів з вадами зору.
На шляху до громадської вбиральні і перед її входом не повинно бути сходів, порогів та інших бар’єрів, які обмежують безперешкодне пересування маломобільних груп населення.
Одна із мобільних туалетних кабін має бути доступна для інвалідів у колясках згідно з ДБН В.2.2-17.

9.3.13 Громадську вбиральню приєднують до мереж водопостачання, каналізації та опалювання. Будівництво громадських вбиралень з вигребом на території населених пунктів заборонено.
Громадську вбиральню треба облаштувати механічною витяжною вентиляційною системою, яка повинна забезпечувати 5-кратний повітрообмін приміщень за період в 1 годину.

9.3.14 Громадська вбиральня повинна мати природне і (або) штучне освітлення. Світловий коефіцієнт для наземних громадських вбиралень, що стоять окремо, повинен бути не менше ніж 1:8, електричне освітлення в місцях улаштування санітарно – технічних приладів повинне забезпечувати не менше ніж 35 люкс.

9.3.15 Територія навколо громадської вбиральні має бути озелененою та заасфальтованою або викладеною плиткою з похилом для відведення поверхневих вод. На шляху до громадської вбиральні не повинно бути бар’єрів (сходів, бордюрів, порогів тощо).
9.3.16 Обладнання громадської вбиральні має бути виготовлено з матеріалів, що сертифіковані в Україні та відповідають санітарно – епідеміологічним вимогам. Матеріали повинні бути гладкі, неслизькі, мати високу міцність та легко митися.
Для зручності користування громадською вбиральнею інвалідами з вадами зору, підлога вбиральні повинна мати рельєфні смуги.

9.3.17 У громадських вбиральнях передбачають кабіни і санітарно – технічне обладнання для дітей згідно з ДБН В.2.2-3 та ДБН В.2.2-4 і інвалідів згідно з ДБН В.2.2-17.

9.3.18 Санітарне очищення та утримання громадських вбиралень треба виконувати згідно з [24].
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-30)
Просмотров: 14801 | Теги: вбиральня, ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 5.0/3

Коментарі до Громадські вбиральні. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: