Будніков Михайло Сергійович

БУДНІКОВ
Михайло Сергійович
(1904 -1966)
Будніков Михайло Сергійович

Доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва і архітектури СРСР та УРСР, заслужений діяч науки і техніки, заслужений будівельник України Михайло Сергійович Будніков є видатним українським інженером, будівельником та вченим у галузі теорії та практики потокових методів у будівництві, засновником школи потокових методів спорудження будинків.

Народився Михайло Сергійович Будніков у Києві 6 червня 1904 року. З 1927 року, після закінчення Київського політехнічного інституту, працював на будовах Донбасу. В 1935 році повернувся до Києва і почав працювати в Київському інженерно-будівельному інституті як педагог та вчений. У 1941 році добровільно пішов на фронт. З 1946 року знову працював у КІБІ, де керував кафедрою технології будівельного виробництва. Був організатором і директором одного з найбільших в Україні науково-дослідних інститутів (нині НДІБВ).

За свою невтомну і плідну працю Михайло Сергійович був відзначений багатьма орденами та медалями, нагороджений почесними дипломами, грамотами, його праці широко відомі за межами України, перекладені багатьма мовами.

Величезною заслугою вченого є поєднання науки з організацією будівельного виробництва, зв'язок її з практикою будівництва. Передова школа потокового будівництва, створена М.С.Будніковим, продовжувала розвиватись його учнями.

Рішенням президії Академії будівництва України від 25 травня 1995 року на відзнаку досягнутих особистих та колективних успіхів будівельників України заснована премія імені академіка М.С.Буднікова.
Категория: Видатні інженери України | Добавил: admin (2020-01-20)
Просмотров: 3904 | Теги: КІСІ, ОБВ, Будніков, особистість | Рейтинг: 5.0/3

Коментарі до Будніков Михайло Сергійович, обговорення та відгуки: