Висотне будівництво з інженерно-геологічної точки зору

Про це повідомив заступник начальника технічного управління Комітету з будівництва Адміністрації Санкт-Петербурга Андрій Потєхін. Одночасно з цим, зазначив пан Потєхін, Комітет проведе конкурс на розробку своїх відповідних нормативів. За основу планується прийняти московські документи. Це, за словами петербурзького чиновника, пов'язано з тим, що "у столиці вже є напрацьована практика подібного будівництва", а також - "у зв'язку з відсутністю в Санкт-Петербурзі фахівців, здатних розробити ці нормативи".
Зауважимо, що Комітет з будівництва Санкт-Петербурга в минулому році змінив керівництво аж до столоначальників. Тому новоспечені чиновники можуть бути не в курсі, що в Санкт-Петербурзі збереглася одна з найстаріших геотехнічних шкіл Росії.

Відсутність норм
За федеральним стандартам висотними вважаються будівлі вище 75 метрів (приблизно 22 поверхи і вище). Проблеми будівництва висотних будівель в цілому по Росії пов'язані з відсутністю норм щодо їх зведення та відстеження їхньої поведінки "за життя". А також - відсутністю досвіду проектування, стверджує генеральний директор ЗАТ "НВО" Геореконструкція - Фундаментпроект "Олексій Шашкін.
Висотне будівництво за кордоном розвинене переважно на територіях зі сприятливими інженерно-геологічними умовами: на міцних скельних виходах або підставах, складених твердими відкладеннями, які не зазнають структурним перетворенням. Для Санкт-Петербурга характерно залягання потужного чохла слабких відкладень (обводнені, заторфованние піски, глини). Скельні грунти розташовуються на глибинах 180-220 м, що виключає можливість їх використання в якості підстави для пальових фундаментів.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 2077 | Теги: Держбуд, Київ, багатоповерхівки | Рейтинг: 2.5/2

Коментарі до Висотне будівництво з інженерно-геологічної точки зору, обговорення та відгуки:

Ім`я *:
Email *:
Код *: